BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Tüccarlar ‘Pikachu Modeli’ Şikayet Ettiğinden Bitcoin 8 Ayın En Kötü Haftasına Başladı

Bitcoin, alışılmadık derecede sert bir satıştan sonra Pazar günü istikrar kazandı, ancak en büyük kripto para birimi sekiz aydaki en kötü haftalık performansı için hala yolda.

Basın saatinden itibaren, bitcoin (BTC), son 24 saatte %1.6 artışla 35.000 doların hemen altında el değiştiriyordu. Coinglass veri sitesine göre, son üç gün içinde marj çağrıları nedeniyle 1,5 milyar dolardan fazla bitcoin alım satım pozisyonu tasfiye edildi.

Bitcoin fiyatı son yedi gün içinde %19 düştü – kripto para biriminin Çin’in korkularının yaşandığı Mayıs 2021’den bu yana en kötü haftalık performansı. Kripto para ticareti ve madenciliğine yönelik yenilenen baskı, piyasayı sarstı ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweetleri, kamuoyunun dikkatini Bitcoin blok zinciri ağının potansiyel çevresel zararlarına odakladı.

Bu sefer, kripto tüccarları, Federal Rezerv’in önümüzdeki birkaç ay içinde sıkılaştırmak için hızla hareket edeceği korkusuyla fiyatlandırıyor gibi görünüyor. Mart 2020’de koronavirüsün ekonomiyi vurmasından bu yana tarihsel olarak gevşek seviyelerde olan parasal koşullar. Fed’in – trilyonlarca dolarlık para basımı da dahil olmak üzere – teşviki, Bitcoin’in 2020 ve 2021’deki fiyat artışlarının bir nedeni olarak gösterildi. Kasım ayında tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 69.000$.

En son sarsıntı, bitcoin’i bu rekor fiyatın yaklaşık yarısı kadar düşürdü ve kripto para piyasalarının ne kadar değişken olabileceğinin kesin bir hatırlatıcısı oldu. .

“Son iki yılda kripto için yükseliş itici güçlerden biri, küresel olarak pandemi ile ilgili mali ve parasal teşviklerin fazlası oldu. Büyük ABD kripto para borsası Coinbase’in kurumsal araştırma başkanı David Duong Cumartesi günü bir raporda yazdı.

Bitcoin çöküşü

Geçmişte fiyat düşüşü Fairlead Strategies analiz firmasının kurucusu Katie Stockton’a göre hafta “duygusal olarak yüklü” görünüyor.

“Sallanmalar yaygın olduğundan, bir sorun almadan önce bulut tabanlı desteğin (~37,4 bin dolar) altında bir arızanın onaylanmasını bekleriz. uzun vadeli duruş,” Stockton yazdı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele Cuma günü geç saatlerde, bitcoin dostu ülkenin yaklaşık 410 BTC satın almak için fiyat düşüşünden yararlandığını tweetledi. 15 milyon dolar, “bazı adamlar gerçekten ucuza satıyor” diye ekledi.

Bitcoin fiyatı Temmuz 2021’den beri bu kadar düşük olmamıştı.

Gallows, Twitter ve Reddit gibi sosyal medya siteleriyle dolu ve akıllı bir kullanıcı, bitcoin’in fiyat tablosunun Pokemon türü Pikachu’nun keskin sivri kulaklarına benzeyen bir model oluşturduğunu iddia ediyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: