Eski Paraamadeni para

Eski Madeni Para Alan Bankalar

Merhabalar arkadaşlar elinizde bulunan tarihi paraları eski madeni para alan bankalar ve diğer türlü aramalar yaparak maddi değerlerini öğrenmek ve satmak isteyebilirsiniz. Bunun ile ilgili olarak sitemize çok çok soru gelmektedir. Bu mevzuyu toparlayarak sizleri doğru bir biçimde bilgi vermek istiyorum.

Eski madeni para ve eski para koleksiyonlarını alacak yerler tabi ki koleksiyonculuk ile ilgilenen yerlerdir. Eskiden koleksiyoncuları bulmak ve onlara ulaşmak, değer belirlenmesi baya zordu. Günümüzde artık internet ve sosyal medya üstünden onlarca koleksiyoncuya ulaşmak mümkün.

Eski paralarınızı Satmadan Önce Ne Yapılmalıdır?
Elinizde bulunan eski paraları ve para koleksiyonunu satmadan evvel kesinlikle bir bilene danışarak maddi değerini öğrenmenizde fayda bulunmaktadır. Sizlere “Eski Para Değer Tespiti” konumuzda, bununla alakalı çeşitli bilgileri sitemizde yazmıştım. Elinizde tespit edilen paranın ya da koleksiyonun gerçek değerini öğrendikten sonra satma adımına geçmeniz daha doğru olacaktır.

Aynı vakitte para ile ilgili genel bir bilgi edinmenizde faydanıza olacaktır. En azından Türkiye Cumhuriyeti’ne ait bir banknot ise emisyon, düzen ve kondisyonunu bilmek lazım olur. Yine yabancı bir para ise hangi ülkeye ve hangi senelere ait bulunduğunu bilmek size ekstra bir artı sağlar.

Eski Madeni Para Alan Bankalar

Eski Madeni Para Alan Bankalar malesef yok. Bu tür ürünleri çok yerlere satabilirsiniz. Ancak ürününüzü gerçek değerinde alacak ve onu değerlendirecek şahıslar mutlaka koleksiyonculardır. Koleksiyonculara erişerek elinizdeki para ile ilgili doğru bilgiyi istemeniz en doğru olanıdır. Bunun ile ilgili olarak bilhassa sosyal medya hesaplarını kullanabilmeniz mümkün. Size bununla alakalı 10 bin kişinin bulunduğu facebook adresini vereceğim oradan sorularınızı sorabilirsiniz.

Ayrıca alış veriş siteleri olan Gitti gidiyor, Sahibinden, N11 gibi sanal piyasalarda ürünleri satışa çıkartabilirsiniz. Ancak buralarda rakamı siz belirleyeceğiniz için evvel bir tetkik gerçekleştirmek ve ürünün gerçek sayısal değerini tespit etmek gerekecektir. Çünkü sahibinden.com görmüşünüzdür 1 tl lik bir eski para için 10 bin tl isteyen kişi olabilirsiniz 🙂

Bir başka satış tekniği ise koleksiyon ürünleri alım satımı yapan yerlere uğramanız. Son zamanlarda online mezat sitelerinin sayısı çok arttı bu konuda size yardımcı olabilir carsımezat.com sitesi bu konuda en ünlü sitelerden biridir. Ücretsiz üye olup eski para alıp satabilirsiniz.

Ekstra sorularınızı varsa yazabilirsiniz. İyi koleksiyonlar.

YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


13 Yorum

 1. Eski paraları biriktirenler varsa eğer herkesin başında geldiği gibi evde fazlalık olmaya başlıyor bir süre sonra. Çöpe de atmak istemiyorsun, böyle paylaşımlar işime yarıyor.

  1. bekir dedi ki:

   Teşekkürler yorumuz için.

  2. Beyza dedi ki:

   Elimde 2003 basım madeni 2 euro mevcut

 2. Ramazan dedi ki:

  Slm 1223 osmanlı sikkesi var 1 adet ilgilenen varmı

 3. Yildiz dedi ki:

  Bende 1950 yılından 29 tane delikli para var ama biraz eski

 4. Fırat tektaş dedi ki:

  Elimde eski kağıt ve madeni birakti tane para var .ilgilenen varsa araya bilir.0541 794 99 77

 5. Aysel dedi ki:

  Elimde 10 tutk liradi var vope atilmaz para oyuzden degerlendiren olursa sebjnirim

 6. iskender dedi ki:

  merhaba elinde 70 ve 79 arası madeni 100 adet madeni para bulunuyor 05530248644

 7. Şener dedi ki:

  Eski tc ve osmanli madeni paralar mevcut

 8. Elimde 1970 yilara ait butun kagit paralar var arti 1930 yilara ait bi suru kagit paralar var satmak istiyorum

 9. Merhaba elimde 2 adet 50 euro 1 adet 2 euro metal para var biri 2004 tarihli diğeri 2002 tarihli ilginenen varsa satarım 05326427596

 10. Tamer dedi ki:

  Çın japon imparatorluğu gümüş 1890 ve sonrasına ait metal paralar var.ilgilenenler 05527443226

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.