BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Ettiren Asya: Bitcoin ve Eter, Erken Hafta Sonu Darbesinden Sonra Pazar Günü Toparlanıyor

Günaydın. Olan şu:

Piyasa hareketleri: Bitcoin, hafta sonunun başlarındaki düşüşünü sürdürdükten sonra Pazar günü 36.000 doların üzerinde işlem görüyordu.

Teknisyenlerin yaklaşımı: BTC gün içi grafiklerde dengeleniyor, ancak uzun vadede düşüş göz önüne alındığında 30.000 dolar daha önemli bir seviye. itme.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın.

Fiyatlar

Bitcoin (BTC): 36,202 $ + %3,4

Ether (ETH): 2.532 $ +%5,4

En çok kazananlar

Varlık Ticker İade Sektör
Cosmos ATOM +%3,4 Akıllı Sözleşme Platformu

`

En çok kaybedenler

Varlık Ticker İadeler Sektör
İnternet Bilgisayarı ICP −%9,2 Bilgisayar
Litecoin LTC −%9,2 Para birimi
Filecoin FIL −%9.0 Bilgisayar

`

Sektör sınıflandırmaları Dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

Piyasalar

S&P 500: 4.397 -1.8%

DJIA: 34.265 -%1.3

Nasdaq: 13.768 -%2.7

Altın: 1.834 -%0.2

Piyasa hareketleri

Bitcoin unutulabilir bir üç günü sınırladı ve hafta sonu başında 34.400 doların altına düştü , Pazar günü küçük bir geri dönüş yapmadan önce.

Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi 36.000$’ın oldukça üzerinde işlem görüyordu, bu da yaklaşık %3.4’lük bir kazançtı. önceki 24 saat içinde, ancak Kasım ayı başlarında belirlenen 69.000$’a yakın tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzakta. Birçok yatırımcının sorunlu ekonomik koşulları ve hisse senedi piyasalarında belirgin bir düşüşü değerlendirmeye devam etmesiyle işlem hacmi hafifti.

Teknoloji ağırlıklı Nasdaq, yatırımcıların son yıllarda hisse senetlerine yönelen hisse senetlerinden uzaklaşmaya devam etmesiyle Cuma günü %2,7 düştü . Diğer iki önemli endeks olan Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 sırasıyla %1.3 ve %1.8 düştü. Piyasadaki düşüş, faiz oranları, tedarik zincirinin verimsizliği ve diğerlerinde azalırken ABD’nin birçok bölgesinde güçlenen devam eden koronavirüs hakkındaki yaygın endişelerden kaynaklandı.

Ether, hafta sonunun geri kalanını geçirdiği bu seviyenin üzerindeki bir ana kampa dönmeden önce Cumartesi günü 2.400 doların altına düştü. Yayınlandığı sırada, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto, neredeyse %5.5 artışla 2.500 doların üzerinde işlem görüyordu. Büyük altcoinlerin çoğu Pazar gününü kırmızıda geçirdi.

“Yatırımcılar, hisse senetlerinin bunu ne yapacağının bir işareti için Asya piyasalarının açılmasına bakarken piyasa nefesini tutuyor. Kripto fonu BitBull Capital CEO’su Joe DiPasquale CoinDesk’e verdiği demeçte. “Asya pazarları güçlü bir şekilde açılırsa, kripto talebinin artmasını bekleyebiliriz ve hatta ABD pazarlarının güçlü bir Pazartesi günü olması durumunda daha da fazla artmasını bekleyebiliriz.

DiPasquale, “kripto, hisse senetleriyle ters yönde hareket eden dijital altın benzeri bir hedge olup olmadığı veya hisse senetleri Pazartesi günü başarısız olmaya devam ederse başarısız olacak bir riskli varlık olup olmadığı konusunda hala yolunu buluyor” dedi. Cuma günü birçok hisse senedi endeksi yaptı. Kripto için yatırım vakasında en çok yükselenler, Bitcoin’in diğer varlık sınıflarıyla korele olmadığına işaret eden uzun vadeli verilerden bahsederken, son iki yıldaki veriler Bitcoin ve hisse senedi fiyatlarında bir korelasyon gösterdi.”

Teknisyenin alması

Bitcoin Satışları 40 bin Doların Altında Derinleşiyor; Küçük Yakınlarda Destek

Bitcoin (BTC) ) satıcılar iki aylık düşüş trendini sürdürdüğü için kısa vadeli desteği 40.000 dolarda tutamadı

Gün içi aşırı satım sinyalleri yeterli değildi teklifleri sürdürmek, bu da uzun vadeli göstergelerin bitcoin’in fiyat yönünü belirlemek için daha güvenilir olduğu anlamına gelir.

(98 00701)

BTC, yazının yazıldığı sırada 36.200$ civarında işlem görüyordu ve geçen hafta %17 düştü.

Aylık ve haftalık grafiklerde yukarı yönlü momentumdaki yavaşlama Aralık ayından bu yana kalıcı bir tema oldu. Uzun vadeli yükseliş eğilimi zayıfladıkça, ara sıra aşırı satım sinyallerine rağmen satıcılar genellikle alıcılardan daha ağır basar.

Ayrıca, düşüşler (zirveden dibe doğru yüzde düşüş) şiddetli hale geldiğinde, kısa vadeli tüccarlar pozisyon boyutlarını küçültme ve gün içi destek ve direnç bölgeleri etrafındaki ticaret parametrelerini sıkılaştırın.

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın kabaca %40 altında ve bu önemli bir düşüş. Bir önceki aşırı düşüş, BTC’nin zirvesinden kabaca %50 düştükten sonra 28.000 $’a yaklaştığı Temmuz ayındaydı.

Şimdilik, ilk destek 35.000-37.000 $ civarındadır ve bu, mevcut satışları dengeleyebilir. Günlük grafikteki göreli güç endeksi (RSI), bir toparlanma gerçekleşmeden önce iki aylık yatay ticaretten önce gelen 19 Mayıs’tan bu yana en fazla aşırı satım oldu.

Bu hafta satış baskısı hızlanırsa, BTC 30.000 dolar civarında daha güçlü bir destek bulabilir.

Önemli olaylar

8:30 SGT/ HKT (12:30 UTC): Jibun Bank imalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) (Ocak ön)

17:00 SGT /HKT (9:00 UTC): Euro Bölgesi Markit İmalat PMI (Ocak ön)

22:45 SGT/HKT ( 14:45 UTC): US Markit Manufacturing PMI (Ocak ön)

11:30 SGT/HKT (3: 30:00 UTC): Dallas Fed imalat endeksi (Ocak)

CoinDesk TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

(980 0704)

Bitcoin 40K Doların Altına Sürükleniyor, Fed Merkez Bankası Dijital Para Birimi, SEC Başkanı Gary Gensler Kripto Üzerinde Daha Fazla Kontrol İstiyor

“First Mover” ev sahiplerine Kongre Üyesi Tom Emmer (R-MN), Federal Rezerv’in dijital para birimi basma yeteneğini sınırlamayı amaçlayan yeni bir yasa tasarısı sunarken katıldı. Bu, Fed’in dijital dolar hakkında uzun zamandır beklenen bir beyaz kağıt yayınlamasıyla geldi. Bitcoin beş ayın en düşük seviyesine düştü. MarketGauge Group’un Genel Müdürü Michele Schneider analizini sağladı. Ayrıca, eski SEC Komiseri ve Patomak Global Partners CEO’su Paul Atkins, SEC Başkanı Gary Gensler’den gelen en son düzenleyici sinyali aldı.

En son manşetler

Yılın En Kötü Haftası için Bitcoin Başları Tüccarlar ‘Pikachu Modeli’nden Ağlarken 8 Ay: Fiyat 35.000 dolar civarında sabitlendi, ancak 1.5 milyar dolardan fazla gelenek pozisyonu tasfiye edildiğinden mizah dolu sosyal medya siteleri darağacında.

Hayır, Teknoloji Hisseleri Kripto Fiyatlarını Artırmıyor: Bitcoin ve Nasdaq arasındaki ilişki var, ama değil bazılarının önerdiği kadar güçlü.

Bitcoin’in 24 Saat İçinde %11 Düşüşünün Nedeni:Bitcoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.700$’ın yaklaşık %45 altında işlem görüyor.

Kripto Piyasa Değeri Satış Ortasında 2T Doların Altına Düşüyor: Bitcoin ve ether 40.000 dolar ve 3.000 dolar destek seviyelerini ihlal ederken, bazı altcoinler döngü yükseklerinden %60-80 aşağıda işlem görüyor.

Ethereum Kurşunu Dominant Akıllı Sözleşme Blok Zinciri Olarak Tutabilir: Coinbase Analistleri: Tek gerçek “ETH katili” Ethereum olabilir ABD borsası Coinbase analistlerine göre 2.0.

Kripto Tüccarı Tantra, “GBTC İndirimi”nin Genişlemesinden Sonra Tasfiye Edecek: Gri Tonlamalı Bitcoin Trust (GBTC), bir geçen Şubat’tan bu yana büyük bir indirim, ancak daha fazla genişleme bir ticaret firması için çok fazla olduğunu kanıtladı.

Twitter, NFT Doğrulamasının Ardından Kıdemli Kripto Rolünü Arıyor Duyurusu: İş ilanında “NFT araçları, üyelik belirteçleri, DAO’lar ve daha fazlası” tanıtılıyor !”

Daha uzun okumalar

Simpin’ Kolay Değil : IreneDAO’nun Arkasındaki İş Anlayışı: Kripto, etkileyiciler ve takıntılı hayranları arasındaki mevcut finansal ilişkileri büyütmeye hazır görünüyor.

Günümüzün kripto açıklayıcısı: SegWit nedir

Diğer sesler: Metaverse’deki Para

Söyledi ve duydu

“Önümüzdeki haftalardan aya kadar girerken, tüm ülke genelinde enfeksiyon seviyesinin, bu kontrol alanı dediğim seviyenin altına ineceğini umarız. “….(Anthony Fauci, ABC’nin Bu Haftasında)….”Artık bazı yöneticiler tedarik sorunlarının her zamankinden daha kötü olduğunu söylüyorlar. Gıda endüstrisi yöneticileri, işçi eksikliğinin daha geniş bir ürün yelpazesini arz sıkıntısı bıraktığını söyledi. kullanılabilirlik bazen her gün değişiyor.” (ABD Gıda Arzı, Bitkilerden Mağaza Raflarına/The Wall Street Journal’a Baskı Altında)…”Hunt burada bir benzetme sunuyor: Metaverse ile gelecekteki etkileşimimiz, bilimin yardımıyla nasıl kabul ettiğimizi taklit edebilir. Görünmez bir “mikroevrenin” gerçek varlığı: O zamandan beri, bazen uğursuz yollarla nasıl manipüle edileceğini öğrendiğimiz virüsler, parazitler ve diğer mikroplar diyarı.” (CoinDesk Baş İçerik Sorumlusu Michael Casey)…”Birçok altcoin, 2021 yazının en düşük seviyelerinde destek alıyor ve bu, kripto para birimi alanının tonunu belirlerken bitcoin’in destek tutmasını kritik hale getiriyor.” (Katie Stockton, Fairlead Strategies genel müdürü, alıntı CoinDesk)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: