DünyaSeyahatTeknoloji

Tesla, Blockstream ve Block, Teksas’ta Güneş Enerjisi Kullanarak Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Adam Back’in Blockstream ve Jack Dorsey’s Block (SQ), Teksas’ta bir Tesla (TSLA) güneş enerjisi kurulumu ve pilleri ile güçlendirilecek bir pilot kripto madeni inşa ediyor, Back Cuma günü Miami’deki Bitcoin 2022 Konferansında duyurdu.

  • Back, “Bir şeyler inşa etmek, şeyler hakkında tartışmaktan daha iyi bir çözüm,” dedi ve pilotun, bitcoin madenciliğinin yenilenebilir enerji kurulumlarını ve inovasyonu finanse edebileceğini göstermeyi amaçladığını açıkladı.
  • Dorsey’s Block (o zamanlar Square olarak anılırdı), geçtiğimiz Haziran ayında Blockstream ile ortaklaşa inşa edilen güneş enerjisiyle çalışan bir madene 5 milyon dolar yatırım yapacağını duyurduğunda anlaşmayla dalga geçmişti.
  • Bu geliştirmenin 12 milyon dolarlık maliyeti Blockstream ve Block arasında eşit olarak bölünecek ve birkaç ay içinde faaliyete geçmesi bekleniyor. Madenin işlem gücü ve enerji kapasitesi sadece 1 megawatt (MW) olarak nispeten küçük 30 petahash/saniye olacak.
  • Back, enerji tüketimi ve hash oranı da dahil olmak üzere madenle ilgili gerçek zamanlı operasyonel ve finansal bilgilerin bir gösterge panosunda halka açık olacağını söyledi. Veriler, şebekeden bağımsız madencilik konusundaki kamuoyu tartışmasını ve güneş enerjisinin genişlemesini finanse edip edemeyeceğini umarız. Back, “İnsanlar yalnızca analist raporları, makaleler, blog gönderileri ve veriler yayınladıklarında, hepsi şüpheli oluyor. Ancak ham verileri, ham finansal bilgileri yayınlarsak, bence bu kendini gösteriyor” dedi.
  • Proje, madene güç sağlayan bir Tesla 3,8 MW güneş enerjisi dizisi ve madenin gece ve gündüz çalışabilmesi için gün boyunca üretilen fazla elektriği depolayan 12 megavat saatlik (MWh) Tesla pilleri ile tamamen şebekeden bağımsız olacak. güneş ışığı olmadan.
  • Bitcoin madenciliği, elbette, iddia edilen karbon ayak izi nedeniyle sürekli saldırı altında. Geçen hafta Greenpeace, Çevresel Çalışma Grubu ve Ripple’dan Chris Larsen, temel modelini, çalışması için çok fazla enerji gerektiren iş kanıtından uzaklaştırmak için bir kampanya başlattı.
  • Back, “Soru Bitcoin değil, cevap bitcoin” dedi Back, temel yükte elektrik tüketicisi olarak hareket edebilir, yenilenebilir enerji projelerini finansal olarak uygulanabilir hale getirebilir ve yenilenebilir enerji varlıklarına daha fazla yatırım yapılmasını sağlayabilir.

Adam Back, Blockstream’in Block ve Tesla ile 8 Nisan 2021’de Bitcoin Miami’deki madencilik projesini açıklıyor. (Ekran Görüntüsü: CoinDesk)

Devamını oku: Intel, Kripto Madenciliği Girişimini Başlattı; Argo, Bu Yıl İlk Cipsleri Almak İçin Engelleyin

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: