Ekonomi

Corendon Airlines, 2022 yılında atağa kalkıyor

Corendon Airlines, 2022 yazında Avrupa pazarlarına sunacağı destinasyon ve uçuş planlarını açıklarken, buna bağlı olarak kapasite artışına da gideceğinin sinyalini verdi.

Corendon Airlines, 2021-2022 Kış rezervasyon akışından ve yaz devrine aldığı erken rezervasyon oranlarından yola çıkarak 2022 Yaz döneminde talebin yüksek olacağını öngörüyor. 2022 Yaz döneminde 50’den fazla uçakla operasyon yürütecek Corendon Airlines, Avrupa pazarlarına toplamda 10 milyon koltuk sunacak.

“Almanya’da en fazla meydandan uçuş yapan havayoluyuz”

Corendon Airlines Ticaret Yöneticisi Mine Aslan, bu kapasite artışını pazarlar bazında kıymetlendirdi. Aslan, “Öncelikle ana pazarımız Almanya’dan bahsetmek gerekirse, bu pazardaki arzımızı artırarak 2022 Yaz döneminde etnik ve turistik olmak üzere piyasaya 10 milyon koltuk arz ediyoruz.” formunda konuştu. Aslan, Corendon Airlines’ın şu anda Almanya’da en fazla meydandan uçuş yapan havayolu olduğunu ve bunun eser çeşitliliği ismine müşteriye sunulan çok kıymetli bir etken olduğunu kelamlarına eklerken “Almanya’da 2022 yazında yürütecekleri ağır operasyonu Düsseldorf, Köln, Münster, Hannover ve Nürnberg’de konumlandırdığımız uçaklara ilaveten Yunanistan, Türkiye ve Mısır üzere destinasyonlardaki uçaklarımızla da destekleyeceğiz.” dedi. Öte yandan, Türkiye’nin 6 kentinde konumlandırdıkları uçaklar ile Almanya ve Almanca konuşan ülkelerdeki etnik popülasyona daha fazla direkt uçuş imkanı sunacaklarını belirten Mine Aslan, bu kış dönemi bir öbür etnik pazar olan Morokko’ya da Düsseldorf, Köln, Rotterdam ve Brüksel’den direkt uçuşların yaz boyunca devam edeceğinin muştusunu verdi.

“İngiltere pazarından beklenti çok büyük”

Son 2 yıl boyunca tatil yapamayan İngiliz yolcunun tatili ne kadar özlediğini erken rezervasyon talebinden net bir biçimde ölçümlediklerini belirten Mine Aslan, Dalaman’a konumlandıracakları bir uçağın daha devreye girmesi ile İngiliz turisti 2022 yazında Girit, Rodos, Antalya, Bodrum ve Dalaman’a taşıyacaklarını anlattı.

Geçtiğimiz günlerde açıkladıkları Danimarka pazarında yapacakları atakların de altını bir kere daha çizen Aslan, “Gelecek yaz için tezli olduğumuz pazarlardan biri de, konumlandıracağımız 3 uçakla Danimarka olacak. Danimarkalılara Kopenhag ve Billund çıkışlı Antalya, Bodrum, İzmir, Girit, Kos, Rodos, Mallorca, İbiza üzere klasik Akdeniz destinasyonlarının yanı sıra Gran Kanarya ve Tenerife üzere geniş bir eser yelpazesi sunuyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: