DünyaEkonomi

60 milyon dolarlık Nasdaq IPO için Uygulanan Blockchain Dosyaları

Kurumsal blockchain firması Applied Blockchain, Nasdaq Global Select Market’te ilk halka arzda 60 milyon dolarlık hisse satmak için başvuruda bulundu.

  • Applied Blockchain, Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir dosyaya göre tahmini ortalama 18.54 $ fiyatla yaklaşık 3.2 milyon hisse sunuyor.
  • Firma, Nasdaq Global Select Market’te “APLD” kodu altında listelenmeyi planlıyor.
  • Bitcoin madenciliği operasyonlarını barındırmak için veri merkezleri oluşturan Applied Blockchain, şu anda tezgah üstü hisse senetleri ticareti için OTC Markets borsalarının en düşük seviyesi olan OTC Pink’te işlem görmektedir.
  • Şirket, parayı yeni ortak barındırma tesisleri için sitelerin güvenliğini sağlamak, bu tesisleri geliştirmek ve diğer kullanımların yanı sıra enerji hizmeti anlaşmalarına girmek için kullanmayı planlıyor.
  • Londra merkezli firma, Şubat ayı başlarında müşterilerine 55 MW enerji sağlayan ilk merkezini Kuzey Dakota’da kurdu. Kasım 2021’de Teksas’ta 200 MW’lık bir rüzgar enerjisi tesisi geliştirmeyi kabul etti.
  • Applied Blockchain, Crunchbase’e göre, destekçileri arasında enerji devi Shell ile daha önce yaklaşık 4.6 milyon dolar fon topladı.
  • Sigortacılara, halka arz fiyatından teklif edilen adi hisse senedinin ek 485.436’sına (%15) kadar satın almaları için 30 günlük bir opsiyon tanındı.

Devamını oku: Bitcoin Miner Iris Energy, Şirkete 1,5 Milyar Dolar Değer Vererek Halka Arzını Yükseltti

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: