BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Teknik Gösterge Aşırı Satıldığında Bile Bitcoin Balinaları Uzak Duruyor

Bitcoin’in fiyat düşüşü teknik tablolarda abartılı görünse de, balinalardan veya büyük kripto yatırımcılarından gelen talep belirsizliğini koruyor ve bu da hızlı bir eğilimin daha yüksek bir şekilde tersine dönme olasılığının düşük olduğuna işaret ediyor.

Kripto para biriminin popüler bir momentum göstergesi olan 14 günlük bağıl güç endeksi (RSI) 30’un altına düştü ve sözde ömür boyu en düşük seviyelere ulaştı ve aşırı satım koşullarını temsil ediyor.

30’un altında bir RSI okuması, piyasanın çok hızlı düştüğünü ve ayıların artık bir nefes alarak piyasayı menzile bağlı bırakabileceği anlamına geliyor . Bitcoin, 20 Mayıs 2021’de kaydedilen önceki aşırı satım okumasını takiben birkaç hafta boyunca 30.000 doların üzerinde yatay bir şekilde işlem gördü.

“Günlük RSI Stack Funds araştırma başkanı Lennard Neo, CoinDesk’e verdiği demeçte, tüm zamanların en düşük seviyeleri, bitcoin’in dibi gördüğü anlamına gelmez. Bize göre, yatırımcıların piyasalara yeniden girebilmeleri için güven oluşturmak için iyi bir konsolidasyon aşaması gerekiyor” dedi. WhatsApp sohbetinde.

Mumbai merkezli kripto varlık yönetimi firması MintingM’in kurucusu ve CIO’su Jitesh Tipe’ye göre, haftalık grafik RSI 35’e yaklaşıyor, geçmişte fiyat diplerini gösteren bir seviye.

Bununla birlikte, RSI, tıpkı diğer teknik çalışmalar gibi, tek başına bir gösterge olarak güvenilir değildir ve aşırı satım veya aşırı alım durumunda kalabilir. uzun bir süre için.

“Bir ev inşa etmeyi düşünün; bir inşaatçı bir çekiciye bağımlıdır, ancak izole bir alet olarak, çekici Bütün bir evi inşa etmek. İnşaat için çekiçle birlikte başka araçlara da ihtiyaç duyulacak – testere, matkap vb.” DailyFX analistleri bir açıklayıcı makalede belirttiler. “Aynı kavram, sinyali güçlendirmek için tamamlayıcı araçlar gerektiren aşırı alım/aşırı satım sinyalleriyle ilgilidir ve sonunda tüccarların sağlam ticaret kararları vermelerini sağlar.”

Kripto tüccarları genellikle balina talebi, türev piyasa verileri ve makro faktörler gibi blok zinciri metrikleriyle aşırı alım/aşırı satım RSI okumalarını okur.

Yazı yazarken, arzın en az 1.000 BTC’ye sahip kuruluşlar tarafından tutulmasıyla birlikte, büyük yatırımcılar tarafından yeniden satın alma belirtisi yoktu. , Eylül ayı sonlarında artan fiyatlardan ayrıştı.

“Hala büyük alıcı eksikliği veya zincirde “balinalar” olarak adlandırdığımız şey. Blockware Intelligence bülteninin yazarı William Clemente, Cuma günü yayınlanan en son haftalık baskıda, 1.000’den fazla BTC ve ardından borsaları filtreliyor” dedi.

balina stokları ve yükselen fiyatlar, belki de iki ay boyunca gözlemlenen bir çöküşün öncü göstergesiydi. Mayıs 2021 kazasında da benzer bir ayrılık gördük.

Opsiyon piyasası faaliyeti düşüş eğilimine devam ediyor. İsviçre merkezli türev veri izleme platformu Laevitas’a göre, hafta sonu boyunca devam eden bir olumsuzluk üzerine bahis yapan birkaç çok ayaklı strateji bandı geçti.

Son olarak, Merkez Bankası’nın beklenenden daha erken ve daha hızlı faiz artırımlarına ilişkin ısrarlı korkular ve ABD-Rusya gerilimi, güvenli ortamı zorlayabilir. Doları daha yüksek bir sığınak haline getirin ve bitcoin boğalarını uzak tutun.

“Şu anda, enflasyon ve jeopolitik gerilimler gibi Makro belirsizliklerden kaynaklanan korkular kripto piyasalarına taştı. Eklenen güçlü korelasyon Stack Funds’tan Neo, her iki varlık sınıfı arasında Bitcoin’in fiyatını aşağı yönlü baskılamaya devam ediyor.

Basın zamanında, bitcoin gün içinde %3,7 düşüşle 35.000 $ civarında el değiştiriyordu. CoinDesk verilerine göre, kripto para birimi 10 Kasım’da 69.000$’a yakın rekor seviyelere ulaştığından beri neredeyse yarı yarıya azaldı.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: