BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Fantom, Kilitlenen Değere Göre Üçüncü En Büyük DeFi Protokolü Oldu

Fantom, hafta sonu boyunca Binance Smart Chain’i (BSC) geçerek toplam değer kilitli, analiz aracından alınan verilerle üçüncü en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi oldu DeFiLlama gösterdi.

DeFi genel olarak blockchain projelerinin kullanıcılara sunduğu alım satım, borç verme ve ödünç alma gibi akıllı sözleşmeye dayalı finansal hizmetleri ifade eder.

Pazartesi sabahı itibariyle Avrupa’da 12.2 milyar dolardan fazla Fantom FTM’si ve diğer jetonlar, Fantom’a yönelik 129 protokolde kilitlendi kullanıcılar. Bu, proje başına ortalama olarak kilitli 94 milyon doların biraz üzerinde. Veriler, bunun geçen hafta %52’lik bir artış olduğunu ve geçen aya göre %17’den fazla bir artış olduğunu gösterdi.

Çapraz zincir takası Multichain, akıllı sözleşmelerinde 6,97 milyar doların üzerinde varlıkla Fantom’da kilitlenen değer bakımından en büyük protokoldür . İkinci sırada, 3,91 milyar doların üzerinde kilitlenen nispeten yeni 0xDAO yer alırken, merkezi olmayan borsa SpookySwap, kilitli değeri 1 milyar doların biraz üzerinde olan üçüncü sırada yer alıyor.

Multichain, değer kilitli olarak Fantom’daki en büyük projedir. (DeFiLlama)

BSC, 294 proje üzerinden 11,96 milyar dolarlık kilitli değerle dördüncü en büyük DeFi ekosistemine kaydı. Aralık 2021’de ikinci en büyük DeFi ekosistemi olmak için BSC’nin yerini alan Terra, kilitli değeri 16,54 milyar dolar ile ikinci sırasını koruyor. Ethereum, 415 proje üzerinde 116 milyar doların üzerinde kilitli değeri olan DeFi tacını, diğer tüm blok zincirlerinden daha fazla elinde tutuyor.

Ethereum, kilitli değere göre en üst DeFi protokolü olmaya devam ediyor. (DeFiLlama)

Fantom Tokenları, yatırımcılar katman 1 projelerinin jetonlarına bahis oynadıkça son aylarda en iyi performans gösterenler olarak ortaya çıktı – Ethereum’a alternatif olarak Fantom veya Solana gibi yerel blok zincirleriyle protokoller.

FTM fiyatları Aralık ortasında 1,30$’dan yükseldi ve bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan 3,46$’a yaklaştı. Geçen hafta daha geniş bir pazar.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: