Ekonomi

Sema Güral Sürmeli: “Üretime, Çalışmaya, Ülkemize Kıymetler Katarak Büyümeye Orta Vermeden Devam Ediyoruz”

KÜTAHYA PORSELEN,  EN ÇOK CİRO YAPAN İŞ ORTAKLARINI ÖDÜLLENDİRDİ

Kütahya Porselen, Horeca kesimindeki iş ortaklarına yönelik düzenlediği klâsik iftar yemeğini 12 Nisan’da NG Sapanca Otel’de gerçekleştirdi. İftar yemeği öncesinde en yeni koleksiyonların iş ortakları ile buluştuğu aktiflik, Türkiye genelinde en çok ciroyu yapan iş ortaklarına mükafatların takdim edildiği merasim ile devam etti. Toplantının açılış konuşmasında NG Grup’un yeni yatırımları hakkında bilgi veren Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Lideri Sema Güral Sürmeli, “Ülke genelinde üretimi etkileyen olumsuz faktörleri duyuyoruz. Lakin değerli babam Nafi Güral’ın da söylediği üzere, biz, kriz sözünü kullanmıyoruz. Üretime, çalışmaya, istihdam yaratmaya, ülkemize kıymetler katarak büyümeye orta vermeden devam ediyoruz” dedi.

Tasarımlarıyla dünya mutfaklarına imzasını atan Kütahya Porselen, Horeca kanalı iş ortaklarını 12 Nisan tarihinde NG Sapanca Otel’de ağırladı. Kütahya Porselen’in gastronomi bölümünün muhtaçlıklarını gözeterek hazırladığı en yeni koleksiyonlarını iş ortakları ile buluşturduğu etkinlikte Wabi Sabi, Panio, Organik, Crouton, Forza isimli koleksiyonlar ve bunların yanı sıra birbirinden özel öteki koleksiyonlar tanıtıldı.

 “UMUT DOLU YARINLAR, YARALARIN DAHA SÜRATLİ SARILMASI VE GÜÇLÜ ÇOCUKLARIN YETİŞMESİYLE MÜMKÜNDÜR”

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Lideri Sema Güral Sürmeli, etkinlikteki konuşmasında şunları kaydetti: “Ülke olarak verdiğimiz büyük kayıplar var. Hepimizin vicdanen büyük sorumluluk yaşadığı günlerde bir kutlama yapmak yerine istedik ki bir iftar yemeğinde birlikte olalım ve ödüllerimizi paylaşalım. Zelzelede hayatını kaybeden herkese rahmet, tüm yaralılara da acil şifalar diliyorum. Acılarımız bu kadar derinken üretim ve istihdam bir biçimde devam ediyor. Bu nedenle üretmeye ve çalışmaya sürat kesmeden devam ediyoruz. Bu süreçteki tüm çalışmalarımızı zelzele bölgelerine kaydırdık ve siz bayilerimizden de çok büyük güç aldık. NG Küme olarak birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu ile felaketin gerçekleştiği birinci günden itibaren tüm imkânlarımızı seferber ettik. Depremzede vatandaşlarımızı NG Afyon otelimizde konuk ettik. 8 Mart Bayanlar Günü’nde de bir toplumsal sorumluluk projesi gerçekleştirmek istedik ve internet sitemizdeki ilgili kategoriden yapılan satışlarımız ile ‘Anadolu’da Bir Kızım Var’ burs projesine takviye olduk.”

“KENDİMİZİ GELİŞTİRMEYE VE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Kütahya Porselen’in sürdürülebilir üretim anlayışı, üstün teknolojisi, süratli eser geliştirme gücü ile dünyanın pek çok ülkesinde yeni jenerasyon koleksiyonlarıyla yer almayı sürdürdüğünü belirten Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Lideri Sema Güral Sürmeli “Ambiente Fuarı’nda sergilediğimiz yeni koleksiyonlarımız hem dizaynlarıyla hem de öncü niyetleriyle kendini ispatlama imkanı buldu. Eserlerimiz kendi stantlarımız dışında da sergilenme hakkını kazandı. Bu başarıyı sağlayan grup arkadaşlarıma tekrar teşekkür etmek istiyorum. NG Küme olarak biz yaptığımız her işte ya birinci ya da en yeterli olmaya çalışırız. Bu gücümüzü ve heyecanımızı da sizlerden alıyoruz” formunda konuştu.

“YENİ YATIRIMLARLA DA BİRİNCİLERE İMZA ATACAĞIZ”
 
NG Hotels olarak Bodrum Ortakent’te yeni bir turizm kompleksini Türk turizmine kazandıracak olmanın heyecan ve memnunluğunu yaşadıklarını belirten Sema Güral Sürmeli, “Önümüzdeki sene konuklarımızı ağırlamayı planladığımız NG Bodrum yatırımımız hızla devam ediyor. Bununla birlikte Kemer Göynük’te mevcut otelimizin yanında bulunan araziyi satın aldık. Burada da yeni bir yatırıma başladık. Turizm yatırımlarımızın yanı sıra seramik yatırımlarımız var. NG Kütahya seramik markamız, çok argümanlı ölçüleriyle yatırımlarına orta vermeksizin devam ediyor. 2023’te cumhuriyetimiz 100. yaşına girdi. Bir cumhuriyet bayanı olarak çok memnunum. Bu yıla çok özel bir tasarım ile hazırlanıyoruz. Bu zaferin kazanıldığı toprakların markası olmaktan büyük gurur duyuyoruz” dedi.

“SEKTÖRÜ DAİMA BİRLİKTE ŞEKİLLENDİRMEK İSTİYORUZ”    
 
NG Kurucu Başkanı Nafi Güral, ödül gecesinde yaptığı konuşmasında “İnsanlar durdukları yerde gerilerler. Bunu için işletmelerimizi ve işlerimizi geliştirmek zorundayız. Artık vakit eski vakit değil, artık daha farklı şeyler sunmak lazım. Bunların daha güzel olabilmesi için de siz pahalı iş ortaklarımızın niyetlerini, şikayetlerini bize iletmenizi istiyoruz. Bu bilgilendirmeyi, değerlendirmeyi sizlerden bekliyoruz” dedi.

Türkiye genelinde en çok ciroyu yapan iş ortaklarına mükafatların takdim edildiği merasimde Türkiye Ciro Birinciliği Ödülü’nü Ekiphan Otel Ekipmanları alırken, ikincilik mükafatını Ankara Dizayn, üçüncülük mükafatını ise Dilek Mutfak aldı. Bu mükafatların yanı sıra Ankara, Antalya, İstanbul ve İzmir bölgelerinden en çok ciroyu yapan firmalar da ödüllendirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.