Ekonomi

MAN Antalya’daki bayi ve servis ağını Meçikoğulları Otomotiv ile daha da genişletti

 Türkiye genelinde bayi ağını güçlendirmeyi sürdüren MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., satış ve hizmet ağını yeni bayilerle genişletmeye devam ediyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde müşterilerine en güzel ve en kaliteli hizmeti sunma amacıyla çalışan MAN Ailesi’ne bu kere de otomotiv eser ve hizmetlerinde Türkiye’nin önder tüketici odaklı şirketi Meçikoğulları Otomotiv katıldı. 1945 yılında kurulan, yetkili satış ve satış sonrası kaliteli hizmet anlayışı ile dalın emniyetli markaları ortasındaki yerini alan firma, MAN’ın hem bayi hem de yetkili servisi olarak hizmet verecek. Antalya bölgesinde faaliyet yürütecek olan Meçikoğulları Otomotiv ile MAN’ın Türkiye genelindeki bayi sayısı 16’ya, yetkili servis sayısını ise, 34’e yükseldi.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., Türkiye genelinde bayi ağını yeni iştiraklerle genişletmeye ve güçlendirmeye devam ediyor. 7/24 müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışını Türkiye’nin farklı bölgelerindeki müşterileri için daha ulaşılabilir kılmayı hedefleyen MAN Ailesi’ne katılan son bayi ise, kesimin esaslı firmalarından Meçikoğulları Otomotiv oldu. Bayi ve yetkili servis hizmet mukavelesi imzalanan firma, Antalya bölgesinde MAN’ın kamyon, otobüs, hafif ticari araçları için yetkili servis olarak hizmet verecek.

Sektörde üç jenerasyondur süren muvaffakiyetle hizmet veriyor 

Üç jenerasyondur otomotiv eser ve hizmetlerinde muvaffakiyetle hizmet veren Türkiye’nin başkan tüketici odaklı şirketlerinden Meçikoğulları Otomotiv, 1945 yılında Burdur’un Bucak ilçesinde kuruldu. Karoser İmalathanesi ile faaliyet hayatına başlayan şirket, 1960 yılında otomotiv bölümüne giriş yaptı. Araba, ağır ve hafif ticari araç alım satışlarında yakalanan muvaffakiyetin akabinde 1966’dan sonra bayilik üstlenmeye başlayan şirket, 2000 yılında Burdur’da yetkili bayi olarak birinci 4S plazasını açtı. Tıpkı devirde Isparta’da da satış showroomunu açan Meçikoğulları Otomotiv, 2021’den bu yana bayilik faaliyetlerini sürdürüyor.

2013 yılı prestiji ile Antalya’da açılışı yapılan 4S TRUCK plazada Mehmet Furkan Meçikoğlu liderliğinde hizmet vermeye devam eden şirket, buradaki plazasında bundan sonra MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin bayi ve yetkili servisi olarak, MAN müşterilerine de hizmet sunacak.

“Meçikoğulları Otomotiv farkı ile MAN müşterilerine en yeterli hizmeti sunacağız”

MAN ile yeni bir yola çıkmaktan memnun olduklarını belirten Meçikoğulları Otomotiv Yönetim Kurulu Lideri Mehmet Furkan Meçikoğlu, “Şirket olarak, bölümde esaslı bir geçmişe ve deneyime sahibiz. Bizim için önemli iş birliği yaptığımız paydaşlarımız ile uygun irtibat içinde müşterilerimize en düzgün hizmeti sunmaktır. Bunu da bugüne kadar muvaffakiyet ile sürdürerek, ülkemizin bu alandaki en yüksek bedel ve güvenirliliğe sahip markalarından biri olduk. Hizmet ağımızı ve müşteri portföyümüzü bugün de MAN markası ile daha da genişletiyoruz. MAN ağır ticari araç kesiminde gerek yeni jenerasyon araçları gerekse de hizmet kalitesi ile öne çıkmış başarılı markalardan bir adedidir. Artık bu başarıyı imza attığımız bu yeni iş birliği ile daima birlikte daha da ileriye taşıyacağız. MAN ile çıktığımız bu yeni yolda amacımız tekrar 7/24 MAN müşterilerine hizmet vermek olacak. Antalya bölgesindeki MAN müşterilerini bugünden sonra Meçikoğulları Otomotiv farkı ile en yeterli hizmeti sunmaya uğraş edeceğiz. Bu hususta kesimdeki esaslı deneyimimize ve ehil insan kayağımıza ve elbette potansiyelimize güveniyoruz” diyerek, iş birliklerinin her iki tarafa da iyi olması temennisinde bulundu.

 

“Türkiye’nin dört bir yanında MAN kalitesini daha ulaşılabilir kılmayı hedefliyoruz”

Meçikoğulları Otomotiv ile bayi ağlarını daha da güçlendirdiklerini vurgulayan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Aydın Yumrukçal, şunları söyledi:

“MAN olarak, bizi bölümde farklı kılan yalnızca üstün nitelikli araçlarımız değil, birebir vakitte satış ve satış sonrası müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesidir. Türkiye ithal kamyon çekici pazarının geleneksel lideri olarak, bu hizmet kalitesinin ülkemizin dört bir yanında tüm müşterilerimiz için daha ulaşılabilir kılma gayesiyle bayi ve servis ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Bugün de bu maksadımızı, esaslı deneyimi ve kaliteli hizmet anlayışıyla bölümünün emniyetli markalarından biri olan Meçikoğulları Otomotiv ile bir adım daha ileri taşıdık. Meçikoğulları Otomotiv hem bayi hem de yetkili servis olarak, Antalya bölgesinde satış ve satış sonrası hizmetlerde MAN müşterilerine hizmet sunacak. Bugün attığımız bu imza ile Türkiye genelindeki bayi sayımızı 16’ya, yetkili servis sayımızı da 34’e çıkartmış olduk. Önümüzdeki süreçte de yeni iş birlikleri ile markamızın araç ve hizmet kalitesinin ülkemizin farklı noktalarına taşımaya devam edeceğiz. Ortamıza katılan Meçikoğulları Otomotiv’e bir kere daha MAN Ailesi’ne ‘Hoş geldiniz’ diyor ve yeni iş birliğimizin her iki firmaya da güzel olmasını diliyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.