DünyaEkonomi

PlayStation’ın Babası Metaverse veya VR Kulaklıklarını Sevmiyor

Farklı oyun dünyalarını ve ekonomilerini tek bir güvenli sanal şemsiye altında bir araya getiren meta veri tabanı fikri, oyuncuların kolektif bilincinde kristalleşirken, sektördeki en tanınmış isimler buna karşı çıktı.

  • Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, PlayStation yaratıcısı Ken Kutaragi metaverse’i “izolasyon” ve VR kulaklıkları olarak adlandırdı. sinir bozucu”.

  • “Gerçek dünyada olmak çok önemlidir, ancak metaverse sanal dünyada yarı gerçek yapmakla ilgilidir ve konuyu göremiyorum Bunu yapmak, ”dedi Bloomberg ile yaptığı röportajda. “Gerçek benliğin yerine cilalı bir avatar olmayı mı tercih edersin? Bu aslında anonim mesaj panosu sitelerinden farklı değil.”

  • Sony, PSVR’nin piyasaya sürülmesinden bu yana VR kulaklık satışları, yaklaşık 5 milyon kulaklık satışı veya PlayStation 4’e yaklaşık %4’lük bir bağlantı oranı ile mücadele ediyor 2017’de konsol oyuncularının VR fikrine sıcak bakmadığını öne sürdü.

  • “Kulaklıklar sizi gerçek dünyadan yalıtır ve buna katılmıyorum” dedi Kutaragi. “Kulaklıklar sadece can sıkıcı.”

  • Ocak ayındaki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda Sony, PS5 için bir VR kulaklığının yapım aşamasında olduğunu duyurdu. Öte yandan Microsoft, Xbox için bir VR kulaklığı fikrini reddederek “Konsol için VR şu anda bizim için bir odak noktası değil” dedi.

  • Doom’un yaratıcısı ve VR kulaklık üreticisi Oculus’un CTO’su (2014’te Meta, ardından Facebook tarafından satın alındı) John Carmack da şüpheci. meta veri deposunun geçerli yinelemesinin.

  • “Meta veri deposunu oluşturmaya başlamanın aslında meta veri deposunu kurmanın en iyi yolu olmadığına inanmak için oldukça iyi nedenlerim var,” dedi. Ekim ayında bir açılış konuşması yaparak, Meta’nın versiyonunda tamamen açık bir kripto ekonomisi olacağına inanmadığını da sözlerine ekledi.

  • Yakın tarihli bir notta, teknoloji araştırma evi IDC, metaverse konseptinin gerçek dünya teknolojisi etkilerine sahip olmasına rağmen, günümüzün yutturmacasının “abartılı” olduğunu ve her şeyin hala devam ettiğini söyledi. yıllar uzakta.

Daha fazlasını okuyun: Metaverse için Kripto Kılavuzu

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: