BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Eter, Altcoins Tankı, Ayrıştırma Anlatımı Dumanla Yükselirken Bitcoin ile

Olumsuz bir makro ortamda bitcoin’den ayrılan ether ve alternatif kripto para birimlerinin veya altcoinlerin gelişen anlatısı, Cuma günü bir satış olarak duman oldu. hisse senetleri ve en büyük kripto para birimi, daha geniş kripto pazarına büyük zarar verdi.

Bitcoin, Asya saatlerinde 38.300 $ ile 24 saat bazında %8’lik bir düşüşle beş ayın en düşük seviyesine geriledi.

Ether, ikinci en büyük kripto para birimi %10 değer kazandı ve 2.800 dolara yakın dip seviyeleri yazdırdı. İsviçre merkezli türev analitik platformu Laevitas, 3.000 doların altındaki ikna edici hareketin bazı tüccarların düşüş opsiyonu stratejilerine yöneldiğini belirtti.

Binance tokeni %10 düşerken, Looping, Yearn Finance, Compound ve Aave yerel tokenleri %12 ile %15 arasında düştü, CoinDesk veri gösterisi. Fantom’un FTM’si ve Cosmos’un ATOM’u gibi son zamanlardaki performans gösterenler sırasıyla %10 ve %5 düştü.

Oyun ve metaverse dahil tüm kripto piyasası sektörleri kırmızıda işlem gördü ve bitcoin’den daha önemli kayıplar yaşadı.

Laevitas, “Görünüşe göre tüm piyasa artık sadece hisse senetleriyle ilişkilendiriliyor” dedi. “Bu yüzden, Federal Rezerv’in oranları daha hızlı artırma olasılığının giderek artmasıyla bunun nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak.”

Fiyat hareketi, sağlam para ve demokratik finans vaat eden kripto para birimlerinin piyasa değerinin büyük ölçüde merkezi likiditeye bağlı olduğunu gösteriyor. para basma programı

Ether ve daha geniş kripto piyasası, bitcoin’in Aralık ayının başında o zamanki iki ayın en düşük seviyesi olan 42.000$’a düşmesinin ardından nispeten dirençli kaldı. Bu, birkaç gözlemcinin 2022’ye doğru devam eden bir eter performansı olduğunu belirtti.

Hisse senetleri yağmacılık oynuyor

Bitcoin, teknoloji ağırlıklı Nasdaq 100 ve S&P 500 erken kazançları sildikten sonra bir gecede zemin kaybetmeye başladı ve Perşembe günü %1’den fazla kayıpla sona erdi.

“Şu anda, S&P 500, yeni zirvelere ulaşan korelasyonlarla açıkça görülen bitcoin ve genel kripto piyasasının yönünü belirliyor gibi görünüyor. Arcane Research’ün Salı günü yayınlanan haftalık notunda, Bitcoin’in S&P 500 ile 90 günlük korelasyonu şu anda Ekim 2020’den bu yana en yüksek seviyesinde” dedi.

Kaiko Research’e göre, bitcoin’in Nasdaq 100 ve S&P 500 ile 30 günlük korelasyonu 17 ayın en yüksek seviyesine yükseldi. 2022 için dört Fed faiz artışında Fed fon vadeli işlem fiyatlandırmasının ardından.

“Şu anda BEŞ Fed faiz artışı bekliyoruz Macrodesiac.com’un kurucusu ve TradingView İngiltere büyüme direktörü David Belle, WhatsApp sohbetinde CoinDesk’e şunları söyledi: Bu haftanın başlarında, Bloomberg Economics’in ABD baş ekonomisti Anna Wong, Mart toplantısında 50 baz puanlık bir Fed artışının garanti edildiğini söyledi.

Enflasyon ticaretinden ziyade merkezi olmayan finans (DeFi) ve takas edilemez tokenlar (NFT’ler) ile daha fazla ilişkilendirilen eter bile , hisse senetlerini takip ediyor gibi görünüyor. Blockchain analitik firması IntoTheBlock’a göre, eterin Nasdaq ile 30 günlük korelasyonu 0,86’ya güçlendi.

Önünüzde daha fazla acı mı var?

Sürdürülebilir bitcoin fiyat toparlanmasının anahtarı, hala zor olan yenilenen kurumsal katılımdır.

“Beklenen kurumsal girişler hala geri dönmedi ve bu 40.000 dolarlık BTC desteğinin kırılmasıyla daha geniş piyasa aşağı itildi, Kripto borsa yatırım fonu (ETF) uzmanı ve CEC Capital direktörü Laurent Kssis, dedi.

Kssis, vadeli işlem piyasası verilerinin uzun vadelilerin daha fazla likidasyonu için potansiyel gösterdiği – zorunlu kapatma ile kısa vadeli perspektifin kasvetli göründüğünü ekledi. marj sıkıntısı nedeniyle yükseliş pozisyonları – bu da daha derin bir düşüşe yol açar.

“Yarısı BitMEX borsasında açık olan ve bir süredir görmediğim 100 milyon dolar değerinde uzun vadeli işlem var. “dedi Ksis. “BTC bir gecede düştüğünden, kaldıraç üzerindeki bu uzun pozisyonlara marj denir ve bu sadece bir zaman meselesi.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: