DünyaEkonomi

‘Blockchains için Google’ Grafik Tiger Global Tarafından 50 Milyon Dolar Artırdı

Kendisini Google’a benzeyen, ancak blok zincirlerde yaşayan bilgileri endekslemek için bir girişim olan Graph, Tiger Global liderliğindeki yeni finansmanda 50 milyon dolar topladı. Perşembe günü açıklanan tura FinTech Collective, Fenbushi Capital, Reciprocal Ventures ve Blockwall Digital Assets Fund da katıldı.

Web 3 olarak bilinen blok zinciri tabanlı yeni nesil internetin işlevini yerine getirebilmesi için büyük miktarda bağ dokusuna ihtiyaç vardır. uygun şekilde. Grafik, geliştiricilerin bu verilere kolayca erişmesini sağlayan alt grafikler adı verilen açık kaynaklı API’leri kullanarak blok zinciri verilerini endekslemek ve sorgulamak için bir protokoldür. Bir API veya uygulama programlama arabirimi, iki bilgisayar programının etkileşim kurmasının bir yoludur.

Grafik, Ethereum, NEAR, Arbitrium, Optimism, Polygon, Avalanche, Celo dahil olmak üzere 26 farklı blok zinciri ağından indeksleme verilerini destekler, Fantom, Ay Işını ve IPFS. Bir basın açıklamasına göre şimdiye kadar alt grafikleri Uniswap, Synthetix, KnownOrigin, Gnosis, Balancer, Livepeer, DAOstack, Audius ve Decentraland tarafından kullanılıyor.

“Özellikle trilyon dolarlık piyasanın hızı göz önüne alındığında, blok zincirlerde depolanan verilerde üstel bir artış görmeyi bekliyoruz. Tiger Global’in ortaklarından John Curtius yaptığı açıklamada, “Geçen yıl içinde büyüyor” dedi ve “Grafik, merkezi olmayan ağın en önemli sütunlarından biridir.”

The Graph’ın GRT jetonu yayınlandığı sırada 0,48 dolar civarında işlem görüyordu.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: