BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Piyasa Sargısı: Bitcoin 19 bin Doların Altına Geç Dalış Yaptı, Birleştirme Geri Sayımı Başlarken Ether Düştü

Fiyat Hareketi

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) Salı günü farklı yollar izledi, çünkü BTC işlem gördü ve ETH, Ethereum blok zincirinin çok beklenen bir şekilde Proof-of-of-stake protokolünden bir hisse kanıtı protokolüne geçişi öncesinde günün erken saatlerinde yükseldi. iş. ETH fiyatları gün ilerledikçe düştü

 • Bitcoin, İşçi Bayramı sonrası haftaya ılımlı ticaret hacminde %4,5 düşüşle başladı. En büyük kripto para birimi, New York saatiyle öğleden sonra geç saatlerde daha keskin bir düşüşle 19.000 doların altına düştü.
 • Buna kıyasla, Ethereum daha hızlı, daha enerji verimli bir hisse kanıtı protokolüne dönüştürülmesine yaklaştıkça, Ether ortalamadan daha büyük bir hacimde %2 daha düşüktü. Bellatrix yükseltmesinin Pazartesi günü başarıyla etkinleştirilmesi, 13-15 Eylül arasında tamamlanması beklenen bir yazılım güncellemesi olan Birleştirme’nin tamamlanmasından önceki son adımlardan biridir.

Bitcoin: Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yatırımcılar kripto para birimleri de dahil olmak üzere daha riskli varlıklara karşı temkinli olmaya devam ettikleri için son zamanlarda %4’ten fazla düştü.

Kripto yatırımcıları ilk olarak Aralık 2020’de duyurulan Birleştirme’nin sonuçlarını beklerken Ethereum muhtemelen haftalarca merkezde kalacak. Hareketle birlikte, yeni ether jetonları basmak eskisinden çok daha az enerji tüketecek.

ETH’nin Birleşme sonrası deflasyonist bir para birimi haline gelme potansiyeli de mevcuttur ve bu da genel ETH arzının düşmesine neden olur. Daha düşük bir ETH arzının mevcut ETH sahipleri için daha yüksek değerlemelere neden olması muhtemeldir, bu da şu anda etheri daha da yükseltiyor.

Ekonomik Takvim: ABD hizmet sektöründeki büyüme Ağustos’ta beklenenden daha güçlüydü, çünkü Tedarik Yönetimi Enstitüsü’nün 56.9’luk bir okuması, 55’lik beklentilere kıyasla 56.9’da geldi. 50’nin üzerindeki rakamlar bir genişlemeyi, 50’nin altındaki rakamlar ise daralmayı gösteriyor. .

ABD Hisse Senetleri: Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA), S&P 500 ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq Composite sırasıyla %0,6, %0,4 ve %0,7 düşerken geleneksel finans piyasaları düştü. Yatırımcılar hisse senetlerinde bekle-gör politikası izliyor gibi görünüyor.

Emtialar: Ham petrol fiyatları %0,1, doğal gaz fiyatları ise %8,5 düştü. Bakır vadeli işlemleri %1.3 arttı ve güvenli liman varlığı olan altının fiyatı %0.7 düştü.

Altcoinler, polkadot (DOT) ve solana (SOL) %6 ve %4 düşerken, uniswap ise %9 düştü.

Son Fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 18,843 $ -%4,6

●Eter (ETH): 1,576 $ -%0,7

●S&P 500 günlük kapanış: 3.906,28 -%0,5

●Altın: ons başına 1.712$ +NaN%

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %3.34 +0.1

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Teknik Alım

ETH, bitcoin’i geride bırakmaya devam ediyor.

ETH fiyatları Salı günü dikkat çekti ve Ethereum Birleşmesi göz önüne alındığında önümüzdeki günlerde bunu yapmaya devam edecek. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin fiyatı, 29 Ağustos’tan bu yana kabaca sabit.

Bununla birlikte, ETH opsiyonlarındaki açık pozisyon için çağrı/satış oranı 3,81 olduğundan, türev piyasalar ETH için yükseliş hissi uyandırıyor. Alım opsiyonu, bir varlığı belirli bir fiyattan satın alma hakkını temsil eder, ancak yükümlülüğü değil. Satım opsiyonu, bir varlığı belirli bir fiyattan satma hakkını temsil eder ancak yükümlülüğü temsil etmez.

Açık faiz, yatırımcılar tarafından tutulan alım ve satım opsiyonu sözleşmelerinin sayısını ve daha fazla tutulan iki önemli nokta arasındaki oranı gösterir. Birinin üzerindeki bir çağrı koyma oranı, katılımcıların yükseliş eğiliminde olduğunu gösterebilir.

ETH’nin 3.81 alım/satım oranı, yatırımcıların artık satmak için seçeneklere sahip olduklarından satın alacakları opsiyon sayısının üç katından fazlasını elinde tuttuklarını ve bu da yüksek derecede iyimserlik olduğunu gösteriyor. ETH için en yüksek çağrı açık ilgi seviyesi, mevcut fiyata neredeyse %100’lük bir primi temsil eden 3.000 dolarlık kullanım fiyatında bulunuyor.

BTC’ye göre ETH fiyatlarının çizilmesi, ETH/BTC döviz çiftinin 22 Temmuz’dan bu yana %52 artarak 5 sentten 8 sente çıktığını gösteriyor. Göreceli güç endeksi (RSI) göstergesi 69’dur ve bu, geleneksel koşullarda aşırı alım durumunu ifade eder. ETH/USD çifti için ETH’nin RSI’sı 47.92’dir ve bu geleneksel olarak nötr olan 50’nin biraz altındadır.

RSI, fiyat momentumunu ölçen teknik bir göstergedir. 70’in üzerindeki değerler aşırı alım/aşırı değerli koşulları, 30’un altındaki değerler ise aşırı satım/düşük değerli koşulları ifade eder.

ETH/USD çifti, ETH/BTC çiftinden önemli ölçüde daha yüksek bir hacimde işlem gördüğünden, nötr RSI, özellikle türev verileriyle birlikte bakıldığında, ETH fiyatları için ek bir artış anlamına gelir.

RSI metriği (TradingView) ile birlikte Ethereum/bitcoin’in günlük grafiği

Altcoin Geçen Hafta

 • Ethereum Classic’in Hash Oranı, Madenciler Birleştirme Sonrası Gerçekliğe Hazırlanırken Fiyatlar Artıyor: Ethereum Classic’in yerel jetonlarını takip eden vadeli işlemler ETC, son 24 saatte 27 milyon dolarlık tasfiye kaydetti – yalnızca etherden sonra ikinci ve bitcoin vadeli işlemlerinden önce. Ethereum Classic, 2016’daki DAO saldırısının blok zincirini ikiye bölen sert bir ağ çatalına neden olmasından sonra kuruldu. Orijinal zincir Ethereum Classic olarak devam etti ve yenisine Ethereum adı verildi. Daha fazlasını buradan okuyun.
 • Tüccarlar Ethereum Katman 2 Aracı Arbitrum için Vekil Olarak GMX Jetonlarına Bahis Yapıyor: Merkezi olmayan borsa (DEX) jetonlarının fiyatı, çoğunlukla düz bir pazarda son iki hafta boyunca neredeyse iki katına çıktı. Daha fazlasını buradan okuyun.

Trend Olan Gönderiler

 • Dinle 🎧:Bugünün “CoinDesk Markets Daily” podcast’i en son piyasa hareketlerini ve kripto girişimlerine ilişkin daha karanlık gerçeklere bir bakışı tartışıyor.
 • Ethereum Birleşmesi için Son Geri Sayım Resmi Olarak Başladı: Ethereum blok zincirindeki Bellatrix yükseltmesinin etkinleştirilmesi, muhtemelen 13-16 Eylül civarında tamamlanacak olan Birleştirmenin başlangıcını tetikler.
 • Crypto Hedge Fund Three Arrows Sermaye Cüzdanı, Eğri Havuzundan 33 Milyon Dolarlık Stake Edilen Eteri Kaldırdı: Likiditenin kaldırılması, 10 gün içinde cüzdandan yapılan ilk aktiviteydi.
 • Kripto Yatırım-Ürün Firması 21Shares’in Ana Şirketi 25 Milyon Dolar Artırdı, Değerlemeyi 2 Milyar Dolara Zorladı:Yeni kurulan 21.co, ETP ihraççısı 21Shares ve teknoloji platformu Onyx’in ana şirketi olarak piyasaya çıktı.
 • Kripto Yatırım Yavaşlaması 2022’nin Geri Kalanında Devam Edecek, KPMG’yi Öngörüyor: Küresel denetim ve danışmanlık firmasının yeni bir raporuna göre, yatırımcıların NFT’lerden uzaklaşmaları ve blockchain altyapı projelerine geçmeleri bekleniyor.
 • Crypto’nun Blowup’ları ile TradFi, Yasal Sertliğine Övünüyor: Standart belirleyiciler, geleneksel menkul kıymetleri ödünç vermek için mevcut kuralların kripto için de geçerli olması gerektiğini söylüyor.
 • Kripto Büyümesini Yeniden Ateşleyebilecek 7 Trend: Bir yatırım firması olan Bernstein, Ethereum blok zincirinin Birleşmesi ile başlayarak fikirlerini listeler.

Diğer Piyasalar

En Büyük Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Zincir bağlantı BAĞLANTI -%7.4 Bilgi işlem
merkezsiz MANA -5,5% Eğlence
Gala GALA -%5.3 Eğlence

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: