BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Piyasa Kapsamı: Kripto Boğaları Nefes Alırken Bitcoin Daha İyi Performans Gösteriyor

Bitcoin (BTC) Cuma günü 45.000$’a ulaştı, ancak alıcılar New York işlem gününde daha sonra ivme kaybetti.

Çoğu alternatif kripto para birimi (altcoin) Cuma günü BTC’den daha düşük performans gösterdi ve bu da hafta sonuna doğru ilerleyen kripto tüccarları arasında risk iştahının azaldığını gösteriyor. Ayrıca, bitcoin’in hakimiyet oranı veya BTC’nin toplam kripto piyasa değerine göre piyasa değeri, son birkaç gün içinde kısa vadeli bir düşüş trendini tersine çevirerek yükseldi.

Bugün kripto pazarlarında neler olduğunu ve nedenini açıklayan günlük bültenimiz Market Wrap’a kaydolun. 4 Nisan’da geliyor.

Görünüşe göre kripto boğaları bir nefes alıyor ve hisse senetlerindeki fiyat hareketlerini takip ediyor. S&P 500 ve Nasdaq endeksleri Cuma günü çoğunlukla yatay seyretti. Teknik açıdan bakıldığında, bitcoin ve hisse senetleri, önümüzdeki birkaç gün içinde mevcut yardım rallisini durdurabilecek kısa vadeli direnç seviyelerine yaklaşıyor.

Yine de, bazı teknik göstergeler, özellikle altcoinlerde, daha fazla yukarı potansiyele işaret ettiğinden, geri çekilmeler kısa olabilir. Örneğin, ether (ETH) bu hafta 3.000 doların üzerine çıktı ve orta vadeli düşüş trendini tersine çevirdi. Fairlead Strategies’in yönetici ortağı Katie Stockton’a göre bu, yakın vadede yukarı yönlü bir ilerlemeyi destekliyor. Stockton Cuma günü bir e-postada, “200 günlük hareketli ortalama tarafından tanımlanan ETH için 3.500 dolara yakın bir direnç olduğuna inanıyoruz” dedi.

son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 44.448 $, +%1.12

●Eter (ETH): 3,116 ABD Doları, +%0,09

●S&P 500 günlük kapanışı: 4,543$, +%0,51

●Altın: Ons başına 1,955$, -%0,35

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %2,49

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Geri dönüş zamanı

Bitcoin, bazı ölçütlere göre düşük bir döngüye yaklaşıyor.

Delphi Digital’den alınan aşağıdaki tablo, BTC’nin yıldan yıla getirisinin, büyük fiyat düşüşlerinden önce negatife döndüğü önceki örnekleri göstermektedir. Altcoinlerdeki bir ralli, tipik olarak bir rahatlama rallisinin başlangıcına işaret eden düşüşten yükselişe geçişi doğrulayabilir.

Yine de, 2014 ve 2018’de meydana gelenlere benzer şekilde, negatif getiriler birkaç ay boyunca devam edebilir. Tipik olarak, ayı piyasası rallileri, düşüş trendinden yükseliş trendine kesin bir geçiş onaylanana kadar kısa vadeli yatırımcılara fayda sağlar.

Delphi Digital Cuma günkü bir blog yazısında, “Bitcoin henüz ticaret aralığının dışına çıkmadı, ancak kripto pazarının belirli ceplerinde bir miktar güç görüyoruz, bu da haftalar öncesinden daha iyi ticaret kurulumları sağlıyor” dedi.

Bitcoin’in haftalık fiyatı ve yıldan yıla değişimi (Delphi Digital)

İzlenecek önemli seviyeler

Şimdilik, bitcoin’in teknik destek ve direnç seviyeleri, blok zincirinde görülen konumlandırma verileriyle uyumlu olmaya devam ediyor.

Aşağıdaki grafik, mevcut piyasa fiyatına göre uzun vadeli ve kısa vadeli bitcoin sahiplerinin maliyet esasına dayalı fiyat bantlarını göstermektedir. Glassnode tarafından derlenen verilere göre, Ekim ayının en yüksek fiyatından sonra satın alan yatırımcıların BTC için ödediği ortalama fiyat direnç olarak görülen 45.900 dolar.

46.000-50.000 $ arasında teknik direncin üzerinde bir kırılma, kısa vadeli bitcoin sahiplerini karlı bir pozisyona getirebilir. Ancak bu fiyat aralığının üzerinde tutulamaması, tüccarları zararına satmaya teşvik edebilir.

Bitcoin sahiplerinin gerçekleşen fiyat sınırları (Glassnode)

Altcoin toplaması

  • Faiz oranlarını yeniden ayarlamak için Anchor Protocol: Terra blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan para piyasası olan Anchor Protocol, Perşembe günü geçen bir topluluk oylamasının ardından faiz oranlarını her ay dinamik olarak ayarlayacak. Yeni teklifle, getiri rezervleri artarsa ​​ödeme oranları %1,5 artar, getiri rezervleri %5 düşerse %1,5 düşer. Anchor’ın yerel tokeni ANC, oran duyurusunun ardından %5’e kadar düştü. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • İşlem hacimleri ılımlı: Coinbase’in borsasındaki BTC ve ETH işlem hacimleri son birkaç haftadır cansızdı. Ancak altcoinler, işlem hacmindeki ani artışlarla daha iyi performans gösterdi. Coinbase kurumsal araştırma başkanı David Duong, Cuma günkü bir bültende, “Bu hacim artışına rağmen, çoğu kripto paranın satın alma oranları ılımlılaştı ve çoğunlukla %50-60 aralığındaydı” dedi. Bu, kripto alıcılarının fiyat artışlarına daha az inandıkları anlamına geliyor ve bu da sınırlı bir yükselişe işaret edebilir. Ek olarak, Duong’a göre APE (Coinbase borsasında yeni bir liste) ve düşük piyasa değeri olan JASMY tokeninin işlem hacimleri ADA, SOL ve AVAX gibi en çok işlem gören kripto paraları geride bıraktı.
  • AVAX 100$-127$ yukarı yönlü hedef: Teknik açıdan Avalanche’ın AVAX tokeni fiyat desteğini 60$’ın üzerinde tutuyor ve üç aylık bir fiyat aralığının zirvesi olan 100$’da dirençle karşı karşıya. Mevcut fiyat aralığının kesin bir şekilde kırılması, Aralık ayında ulaşılan 127.30$’a doğru ek bir artış (kabaca %40) sağlayabilir.

ilgili haberler

  • Hindistan, Endüstri Kargaşasına Rağmen Sert Kripto Vergi Yasalarını Geçti
  • Daha Yapıcı Görünen Janet Yellen, Kripto’nun Finanstaki Rolünü Kabul Ediyor
  • Ukrayna, Fon Artırmak ve Hatırlamak için ‘NFT Müzesi’ni Başlattı
  • AB’nin MiCA Tasarısı, Bitcoin Sınırlama Hükmü Olmadan İlerliyor
  • İsrail Bankası Leumi Kripto Ticareti Sunacak

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki dijital varlıklar günü düşüşle tamamladı.

En büyük kazananlar:

Varlık hisse senedi İadeler sektör
Bitcoin Nakit BCH +%2.6 Para birimi
Algorand ALGO +%1.3 Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin BTC +%1.1 Para birimi

En büyük kaybedenler:

Varlık hisse senedi İadeler sektör
Ethereum Klasik VB -%6,8 Akıllı Sözleşme Platformu
kardano ADA -%6.3 Akıllı Sözleşme Platformu
solana SOL -4,4% Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: