Ekonomi

NGL Polonya ve Çekya taşımalarını yüzde 50 artırdı

Türkiye’nin Polonya ve Çekya ile dış ticaret hacminde 8 ayda 8,2 milyar dolar ile rekor kırıldı. Ocak-ağustos periyodunda bu iki ülkeye ihracat yüzde 51,7 artarak 4 milyar dolarla rekor seviyeye ulaştı. Türkiye ile Polonya – Çekya ortasındaki taşımalarını bu yıl eylül prestijiyle yüzde 50 civarında artıran Norther Küresel Logistics’in (NGL) Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, “Dış ticarette rekorlar kırılan Polonya ve Çekya çizgisinde, ithalat ve ihracat sayıları birbirine yakın olduğundan araçlarımız boş dönmüyor. Hasebiyle müşterilerimize maliyet avantajı sağlayabiliyoruz.” dedi.

TÜİK datalarına nazaran, ocak-ağustos devrinde Türkiye’nin Polonya ve Çekya’ya ihracatı geçen yılın birebir aylarına kıyasla yüzde 51,7 artarak 4 milyar dolar ile rekor düzeye yükseldi. Bu iki ülkeden ithalat 4,2 milyar dolara çıkarken dış ticaret hacminde de 8 milyar 248 milyon dolar ile rekor kırıldı.

Norther Küresel Logistics (NGL) de Türkiye ile dış ticaretinde rekorlar kırılan Polonya ve Çekya sınırında taşımalarına tartı veriyor. NGL Kurucu Ortağı Ferhat Emanetoğlu, Polonya ve Çekya sınırında karşılıklı olarak her gün düzenlenen seferlerle eksiksiz ve parsiyel yükleri kapıdan kapıya teslim ettiklerini söyledi.

“Boş dönen araç azaldı, taşımalar yüzde 50 arttı”

Türkiye’nin Polonya ve Çekya ile ithalat ve ihracat sayılarının birbirine yakın seyrettiğini belirten Emanetoğlu, şöyle konuştu:

“İthalat ve ihracattaki istikrar, araçların boş dönme riskini azaltıyor. Münasebetiyle nakliyecilik maliyetlerinde müşterilerimize avantaj sağlayabiliyoruz.

Ticaret rekoru, bu ülkelere yapılan taşımalarımızı eylül prestijiyle bu yıl yüzde 50 civarında artırdı. İthalat seferlerinde daha çok yedek kesim, elektrikli makine ve aygıtlar; ihracat seferlerinde ise yedek modül, dokumacılık, elektrikli makine ve aygıtlar taşıyoruz.”

“Ekspres sevkiyat ve minivan hizmeti de veriyoruz”

NGL’nin kara yolu nakliyeciliğinde uzmanlaşmış bir şirket olduğunun altını çizen Emanetoğlu, “Farklı yük tiplerine uygun araçlarımızla çabucak hemen bütün dallara itimatla hizmet veriyoruz.” tabirlerini kullandı.

Emanetoğlu, olağan haftalarda rezervasyonları 1 gün öncesine kadar alabildiklerini, aciliyet arz eden yükler için ise istendiğinde ekspres sevkiyat ve minivan hizmeti verdiklerini de kelamlarına ekledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: