DünyaEkonomi

Kripto Sorumlusu Fireblocks, First Digital Stablecoin Firmasını Satın Aldı

Kripto para saklama şirketi Fireblocks, kripto ve sabit para kullanımını tüccarlar ve sınır ötesi kullanım durumları ile uyumlu hale getirmeye odaklanan bir ödeme teknolojisi firması olan First Digital’i satın aldı.

Şirketler yaptığı açıklamada, satın almanın Fireblocks’a USDC, celo ve diğer sabit para ve kripto para birimlerini kullanarak işletmeden tüketiciye ödemeler için desteğini 2022 baharı kadar erken bir tarihte genişletmesine yardımcı olacağını söyledi. Anlaşma, Fireblocks’un son finansman turunda yaklaşık 8 milyar dolarlık bir değerleme ile 550 milyon dolar toplamasından sadece haftalar sonra gerçekleşti.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, iki firmanın 2019’dan beri ödemelerle ilgili çeşitli kullanım durumları üzerinde birlikte çalıştığını belirterek, bağlantının doğal olduğunu söyledi.

CoinDesk ile konuşan Shaulov, “First Digital’in satın alınması bize sabit paraları ve kripto ödemelerini toplu pazara alma fırsatı veriyor” dedi. “900 müşterimizin tümüne – ve [First Digital’in] masaya getirdiği daha pek çoğuna – hem işletmeler arası hem de en önemlisi tüketiciler için sabit paralarla ödeme kabul etme yeteneği sağlayacak.”

İlk bakışta, tüketici ve sınır ötesi ödemelere geçiş, kurumsal odaklı Fireblock’lar için radikal bir yön değişikliği gibi görünüyor. Ancak firma, her ikisi de Facebook’un talihsiz Libra stabilcoin projesinin ilk günlerinde yer aldığında, kapsamını genişletmeye ve First Digital ile ortaklığını güçlendirmeye başladı ve daha sonra Diem olarak yeniden adlandırıldı.

“2019’da birlikte Terazi üzerinde çalışmaya başladık; First Digital CEO’su Ran Goldi, güvenli bir cüzdan perspektifinden Fireblocks ve blok zincirindeki ödeme protokolleri açısından First’ dedi. “Her iki şirketin birlikte çalıştığı PSP’ler [ödeme hizmeti sağlayıcıları] arasında, muhtemelen 2022’de hizmet verebileceğimiz 2 milyondan fazla tüccarımız olduğunu düşünüyoruz.”

Son birkaç yılda, kripto saklama şirketleri, bankaların ve daha büyük fintech şirketlerinin olası satın alma hedefleriydi. Bu günlerde alışveriş yapanlar, büyük savaş sandıklarıyla donanmış Fireblocks gibi oyuncular.

Shaulov, “Bilançomuzdan yararlanmak, organik olarak büyümek ve birleşecek en iyi şirketleri bulmak istiyoruz” dedi. “First Digital, birçoğunun ilkidir.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: