BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

NFT ve Metaverse ile İlgili Kripto Para Birimleri Taban Fiyatları Düşerken Düşük Performans Gösteriyor

FLOW, son yedi gün içinde %20 oranında düştü. (CoinDesk)

NFT pazarına ilişkin duyguların kötü kalması nedeniyle, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ve meta veri tabanı ile ilgili kripto para birimleri geçtiğimiz hafta düşük performans gösterdi.

NFT’ler ve Web3 platformundaki oyunlar gibi merkezi olmayan uygulamalar (Dapp’ler) oluşturmak için kullanılabilecek Flow ağının FLOW jetonu, son yedi gün içinde %20 düştü. Kripto veri ve analiz firması Messari’ye göre FLOW’un düşüşü, 1 milyar doların üzerinde piyasa değeri olan 52 kripto para birimi arasında o dönemde en büyük ikinci düşüş oldu.

Genel kripto piyasası, yatırımcıların enflasyon, ekonomi ve ABD Federal Rezerv faiz oranı artışlarının hızı konusundaki endişeleri arasında dururken, NFT ve metaverse ile ilgili token düşüşleri, NFT’ler için son aylarda meydana gelen fiyat ve kâr düşüşlerini yansıtıyor.

NFT veri toplayıcı NonFungible.com’un bir raporuna göre, NFT piyasasında işlem gören USD miktarı, ilk üç aydan ikinci çeyrekte %25 düştü. NFT yeniden satış karı da %46 düşerek toplam 1,4 milyar $ zarar etti.

Piyasa değerine göre en büyük NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club’dan (BAYC) bir NFT’nin taban fiyatı (minimum satın alma fiyatı), Nisan 2022’deki en yüksek 153.7 ETH’den yaklaşık 73 ETH’ye %50’nin üzerinde düşüş gösterdi. Son yedi gün içinde koleksiyonun taban fiyatı %5,6 düştü.

BAYC’nin yönetişim kararlarını oylamak için kullandığı yerel tokeni ApeCoin (APE), yatırımcıların eşler arası borç verme hizmeti aracılığıyla krediler için teminat olarak kullanılan bazı NFT’lerin BendDAO nedeniyle tasfiye edilebileceğinden giderek daha fazla endişe duymasıyla geçen hafta yaklaşık %18 düştü. batan taban fiyatına.

Piyasa değerine göre ikinci ve üçüncü en büyük NFT koleksiyonları olan CryptoPunks ve Mutant Ape Yacht Club için taban fiyat, son yedi gün içinde sırasıyla %10 ve %1.3 düştü.

Batık olan diğer NFT ve metaverse ile ilgili belirteçler arasında, tümü %14 ile %20 arasında düşen AXS, GALA, MANA ve GMT yer alıyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: