DünyaEkonomi

Binance ve FTX, Coinbase Olarak Voyager Dijital Varlıklarını Satın Almak İçin Avlanan Kripto Oyuncuları Arasında Çıkıyor: Kaynaklar

İflasın çöküşü bu yılki kripto piyasası krizini daha da kötüleştiren borç veren Voyager Digital, konuya aşina olan kişilere göre Binance ve FTX borsaları da dahil olmak üzere alandaki en büyük oyunculardan bazılarının devralma ilgisini çekiyor. Bir kişi, ABD merkezli borsa Coinbase’in (COIN) bir anlaşmayı değerlendirdiğini ancak geri çekildiğini söyledi.

Voyager varlıkları için teklifler, Bölüm 11 iflasının bir parçası olarak gerçekleşen bir satış sürecinde Cuma günü yapılacak. Bir kazanan seçmek için gerekirse bir açık artırma 29 Ağustos’ta yapılacaktı.

Şirketin avukatlarından bu ayın başlarında yapılan bir sunuma göre, en az 22 yatırımcı gerekli özeni göstermişti ve Voyager’ın varlıkları için teklif vermekle ilgilendiklerini belirttiler, bu nedenle Binance, FTX ve Coinbase muhtemelen tek talipler değil.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, şirketin ilgisini öğrenen endüstri kaynaklarına göre Voyager’ı satın almak istiyor. İnsanlardan biri, “Binance heyecanlı ve sıkı takip ediyor” dedi. İkinci bir kişi, borsanın “kurumsal satın almaya zorluyor” dedi.

Bir Binance sözcüsü, “Anlaşmaları ancak tamamlandıktan sonra ifşa etme politikamız var ve herhangi bir potansiyel anlaşmayı onaylayamaz veya reddedemeyiz” dedi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçen hafta New York Times ile yayınlanan bir röportajda, Voyager’ın – ve iflas halindeki bir başka kripto para birimi olan Celsius Network’ün – varlıkların satışını görüşmek için şirketine başvurduğunu söyledi. Röportajda “Ekibimiz tüm bu konuşmalara katılıyor” dedi.

Devamını oku: Crypto Lender Voyager Digital, FTX’lerden Daha Yüksek Birkaç Satın Alma Teklifi Aldı: Rapor

Geçen ay halka açık bir şekilde Voyager’ın avukatlarının tokatladığı bir teklifte bulunan FTX, kripto borsasının planları hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiye göre çalışmaya devam ediyor.

Bir FTX sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Coinbase’in katılımı, sıkıntılı varlıklarda uzmanlaşmış Washington DC merkezli bir firma olan Callaway Capital Management ile potansiyel bir ortaklık şeklindeydi. ABD’nin en büyük kripto borsası olan Coinbase, Voyager için olası bir yeniden yapılanma planını değerlendirdi, ancak şirketin düşüncesi hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiye göre “finansallar toplanmıyor” sonucuna vardıktan sonra geri adım attı.

Bir Coinbase sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Callaway, yorum isteklerine basın saatine göre yanıt vermedi. Voyager’ın yatırım bankası Moelis yorum yapmayı reddetti. Voyager’ın iflas hukuk firması Kirkland & Ellis, basın saatine kadar bir yorum talebine yanıt vermedi.

Voyager’ın çöküşü, bu yılki kripto krizinin en önemli anlarından biriydi. Düşen kripto fiyatları, Voyager gibi borç verenlerin müşterilerini korkuttu ve aynı anda çok fazla müşteri fonlarını çekmeye çalıştığı için bir banka işletmesine yol açtı. Voyager para çekme işlemlerini durdurdu ve ardından iflas başvurusunda bulundu.

Bu, müşterilerini – ve Celsius’un müşterilerini – iflas mahkemesinde şirket alacaklıları haline getirdi ve fonlarını geri almak için potansiyel olarak zahmetli bir süreçte acemi katılımcılar olarak sofistike yeniden yapılandırma avukatları ve finansörleriyle aynı çizgiye girmeye zorlandı.

Devamını oku: Crypto Lender Voyager, Çalışanlara ‘Tutma’ Bonusları, ABD Hakim Kuralları Ödeyebilir

Pazartesi günkü müzayededen sonra müzakere edilen herhangi bir satış anlaşmasının detayları, 7 Eylül’de yapılması planlanan bir duruşmada açıklanabilir. Teklif verme ve müzayede süreci, Voyager’ın önerdiği bağımsız yeniden yapılanma sürecine paraleldir.

Cheyenne Ligon bu hikayeye katkıda bulundu.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: