DünyaEkonomi

MicroStrategy’nin Bitcoin Muhasebe Düzenlemesi SEC Tarafından Reddedildi

Michael Saylor’un MicroStrategy’si, devasa bitcoin varlıklarının değerindeki dalgalanmaları resmi olmayan muhasebe önlemlerinden kaldıramayacak. SEC.

MicroStrategy, gelirinin ne olduğunu göstermek için GAAP dışı kuralları veya ABD’nin genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine uymayan önlemleri kullandı Bitcoin varlıklarını bozmak zorunda olmasaydı olurdu. Bloomberg, yorum mektuplarını ilk bildiren oldu.

Standart muhasebe kuralları uyarınca, kripto para birimleri gibi dijital varlıkların değeri maliyetleri üzerinden kaydedilmeli ve ardından yalnızca değerleri varsa ayarlanmalıdır. bozulur veya düşer. Ancak fiyat yükselirse, bir varlık satılana kadar bu yansımaz.

SEC, MicroStrategy’ye 3 Aralık’taki bir dosyada şunları söyledi: “… GAAP dışı önlemleriniz. Lütfen gelecekteki başvurularda bu düzenlemeyi kaldırmak için gözden geçirin.”

Aralık ortasında, MicroStrategy SEC’e “gelecekteki başvurularda GAAP dışı önlemlere ilişkin açıklamalarını revize edeceğini” yanıtladı. Komisyon tarafından talep edildiği gibi, bitcoin ile ilgili satıştan elde edilen değer düşüklüğü zararları ve kazançları için düzeltmeyi kaldırın ”diye bir dosyaya göre.

MicroStrategy, Aralık ayı sonunda bilançosunda cari fiyatlarla yaklaşık 4,3 milyar dolar değerinde yaklaşık 124.391 bitcoin tuttu. Şirketin CEO’su Michael Saylor, kripto para birimini “dijital altına” benzeterek bir bitcoin boğası ve şirketin bitcoin varlıklarını satmayı planlamadığını birçok kez söyledi.

Şirket, CoinDesk’in ek yorum talebine hemen yanıt vermedi.

MicroStrategy hisseleri Cuma günkü işlem seansında yaklaşık %17 düştü ve düşüşlerin çoğu bitcoin fiyatlarının devam etmesiyle günün erken saatlerinde meydana geldi. keskin bir şekilde çökmek için.

Daha fazlasını okuyun: MicroStrategy’den Saylor, Firmanın Devasa Bitcoin Holdinglerinden Verim Üretebileceği Yollar Sunuyor

GÜNCELLEME (21 Ocak 21:44 UTC): Başlıktan ‘rapor’ kaldırılacak şekilde güncellendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: