BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Ethereum, Baskın Akıllı Sözleşme Blok Zinciri Olarak Liderliği elinde tutabilir: Coinbase Analistleri

Ethereum’u henüz silmeyin.

Bitcoin’den sonra piyasa değerine göre ikinci en büyük blok zinciri ağı, merkezi olmayan kripto para birimi yeniliklerinden bazılarının baskın yeri haline geldi. finansmanı (DeFi) ile takas edilemeyen tokenlere (NFT) dönüştürme.

Ağın popülaritesi – ve üzerinde işlem yapmanın yüksek ücretleri – Ethereum’u daha düşük maliyetlerle düşürmeyi amaçlayan çok sayıda rakibe ilham verdi. , daha yüksek hızlar ve daha yüksek verim. Gelişen “ETH katilleri” veya Solana, Binance Smart Chain ve hatta Cardano gibi katman 1 blok zinciri alternatiflerinin bir gün pazar liderini geçebileceğine dair spekülasyonlar, rakiplerin token fiyatlarını yükseltti.

Ancak büyük yatırımcılara kripto para birimi araştırması sağlayan Coinbase Institutional’daki analistler, Ethereum’un yeni başlayanları savuşturmayı başarabileceğini söylüyor.

Ethereum’un 2. katmanı veya işlemleri daha düşük maliyetle hızlandırmak için ana blok zinciriyle birlikte çalışan tamamlayıcı sistemi, pes etmeye yardımcı olabilir diğer katman 1 veya temel katman protokollerinden rekabet. Mevcut iş kanıtı sisteminden bir hisse kanıtı blok zincirine tam geçiş gibi Ethereum’un kendisinde planlanan yükseltmelerin yanı sıra parçalamanın tanıtılması da yardımcı olabilir.

Ekosistemin ölçeklenebilirliği arttıkça, merkezi olmayan uygulamaların veya dapp’lerin kullanıcıları Ethereum’a daha hızlı ve daha ucuz alternatifler aramaktan kaçınabilir, Coinbase Institutional yakın tarihli bir raporda söyledi.

Coinbase Institutional hala “yakın vadede kripto alanında birden fazla zincirin bir arada var olmasını” beklediğini, ancak Ethereum’un taht.

“İşaret Zinciri birleştirme ve parçalama gibi yükseltmelerle birleştirilmiş [katman 2] ölçeklendirme çözümlerinin doruk noktasının sınırlanabileceğini düşünüyoruz. Coinbase Kurumsal raporuna göre, mevcut formlarında alternatif [katman 1’ler] için ilerleme.

Proof-of-stake geçişi

Ethereum Blockchain, Bitcoin blockchain’in kullandığı enerji yoğun çalışma kanıtı mekanizmasından bir hisse kanıtı fikir birliği modeline geçmek üzere. Bu, Beacon Chain ile birleşerek gerçekleşecek – halihazırda çalışır durumda olan gelecekteki Proof-of-Stake blok zincirinin etkin bir beta versiyonu.

Değişiklikler, Ethereum’da enerji tüketimini ve hesaplama gücünü azaltmaya yardımcı olmalıdır. Bu, daha hızlı işlemleri ve daha düşük gaz ücretlerini garanti etmese de, sıfır bilgi (zk) toplamaları gibi 2. katman sistemlerinin kullanılabilirliği, geliştiricileri çekebilir ve sermayeyi ekosistemde kalmaya teşvik edebilir.

Coinbase analistlerine göre, geliştirmenin 2022’nin ikinci yarısında katman 1 alternatiflerinin fırsatlarını daraltması muhtemel.

Zk-Rollups, işlemleri bir araya toplar ve güncellenmiş işlem verilerini Ethereum’a geri göndermeden önce bunları zincir dışı bir ortamda yürütür. Coinbase Institutional’a göre, toplamalar daha yaygın kullanım kazandıkça elde edilebilecek ölçeklenebilirlik, Ethereum 2.0’ın başarısının anahtarı olabilir.

“Bu, ağın uzun vadede potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya ölçeklenmesini ve on binlerce kullanıcıyı işlemesini sağlamak için çok önemli olacaktır. “saniyedeki işlem sayısı” raporuna göre.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: