BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Pazar Paketi: Küresel Yatırımcılar Riski Azalttıkça Kripto Para Birimleri Düşüyor

Kripto piyasası Cuma günü kırmızı bir denizdeydi, çünkü piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan bitcoin son 24 saatte %10’dan fazla düştü .

Global yatırımcıların yıla risk iştahının azalmasıyla girdiği ve dolayısıyla kripto para birimleri gibi spekülatif varlıklar arasındaki korelasyonların arttığı görülüyor. ve hisse senetleri arttı, bu da yaygın kayıplara neden oldu. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 69.000$’dan yaklaşık %40 düşerken, S&P 500, Nasdaq 100 Endeksindeki %10’luk düşüşe kıyasla zirvesinden yaklaşık %7 düştü.

Alternatif kripto para birimleri (altcoinler), bitcoin’e göre daha yüksek risk profilleri göz önüne alındığında, Cuma günü düşüşe öncülük etti. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, aynı dönemde AVAX’ta %14 ve FTM’de %16 düşüşle karşılaştırıldığında, son 24 saat içinde yaklaşık %13 düştü.

Kayıplara rağmen, bazı analistler hala kısa vadeli bir sıçrama öngörüyor. “BTC’nin 35 bin dolar civarında, tepeden %50’ye yakın bir teklif bulmasını bekliyoruz. Kısa vadede, 45 bin dolar – 50 bin dolar bölgesine meydan okumak için sıçrayabiliriz, ancak likidite sıkışık kaldığı için genel görünüm düşüş eğilimini koruyor.” Kripto türevleri ticaret platformu Delta Exchange’in CEO’su Pankaj Balani, CoinDesk’e bir e-posta yazdı.

Şimdilik, teknik göstergeler bitcoin için yaklaşık 37.000 $ civarında bir desteği gösteriyor, ancak 30.000 $ ‘lık daha güçlü bir destek daha derin bir düzeltmeyi stabilize edebilir.

“Birçok altcoin, 2021 yazının en düşük seviyelerinde desteğe giriyor, bu da Bitcoin’in desteği tutmasını kritik hale getiriyor. Teknik bir araştırma firması olan Fairlead Strategies’in genel müdürü Katie Stockton, Cuma günü bir brifingde yazdı. Stockton, mevcut BTC fiyat seviyelerinin altında devam eden bir bozulma için %30-%70’lik bir olasılık veriyor.

En son fiyatlar

●Bitcoin (BTC): 38349 $, −%9,92

●Ether (ETH): 2752 $, −%13,62

●S&P 500 günlük kapanış: 4398 $, −%1,89

●Altın: 1832 $ başına Troy ons, −0.57

●On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %1,75

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Tasfiye artışı

CoinGecko’dan alınan verilere göre, Kripto para birimi endüstrisinin toplam piyasa değeri, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.1 trilyon ABD dolarından Cuma öğleden sonra itibariyle %11 düşüşle 1,9 trilyon ABD Dolarına geriledi.

Toplam piyasa değerindeki düşüş, birçok kripto tüccarını önemli risklere maruz bıraktı. Coinglass’a göre, son 12 saat içinde yaklaşık 600 milyon dolarlık tasfiye oldu. Bitcoin, tasfiye paketini 250 milyon dolar ile yönetti, onu 163 milyon dolar ile eter ve 10.9 milyon dolar ile SOL izledi.

OKLink’e göre, merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerindeki tasfiye hacmi Cuma günü 34.3 milyon dolara ulaştı ve Aralık ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Kripto piyasasındaki tasfiyeler, bir tüccarın bir marj tamamlama çağrısını finanse etmek için yeterli fonu olmadığında veya talep edilen ek teminat çağrısı olduğunda gerçekleşir. alım satım pozisyonunu finanse etmek için borsa. Özellikle vadeli işlemlerde yaygındırlar.

Toplam tasfiyeler (Coinglass)

Bitcoin düşüşü derinleşiyor

Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın kabaca %40 altında ve bu önemli bir düşüş. Bir önceki aşırı düşüş, BTC’nin zirvesinden kabaca %50 düştükten sonra 28.000 $’a yaklaştığı Temmuz ayındaydı. BTC, düşüşün %80’e ulaştığı 2018’de meydana gelene benzer şekilde aşırı kayıplara karşı savunmasız.

Bitcoin’in zirveden dibe düşüşleri, özellikle fiyat ve volatilitedeki düşüş.

Aşağıdaki grafik, bir finansal veri sağlayıcısı olan Koyfin kullanılarak oluşturulmuş, bitcoin’in tarihsel düşüşünü ve kripto para biriminin kripto para birimi ile 90 günlük korelasyonunu göstermektedir. S&P 500 ikinci panelde.

Altcoin toplama

  • Altcoin ayrıştırma anlatısı duman oluyor: Olumsuz bir makro ortamda bitcoin’den ayrılan ether ve altcoinlerin gelişen anlatısı, hisse senetlerinde bir satış ve bunun neden olduğu en büyük kripto para birimi olarak Cuma günü buharlaştı. daha geniş kripto pazarına büyük zarar. Tüm kripto para birimleri şu anda hisse senetleriyle ilişkili görünüyor. Omkar Godbole’a göre, enflasyon ticaretinden ziyade DeFi ve değiştirilemez tokenler (NFT) ile daha fazla ilişkili olan ether bile hisse senetlerini takip ediyor gibi görünüyor. Burada daha fazlasını okuyun.

  • Tüccarların çıkışıyla DeFi token talebi kurur: DeFi tokenleri Cuma gününün kasvetli pazarında en kötü performans gösterenler arasındadır. Fantom, AVAX, LUNA ve UNI, son 24 saat içinde %10’dan fazla düştü. Bir kripto borsası olan Huobi tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, bazı analistler DeFi ve DAO (merkezi olmayan otonom organizasyon) tokenlerinde yükseliş eğilimi gösterirken, bitcoin üzerinde düşüş yaşıyor. Ama realite şimdiye kadar aksini gösterdi. Messari bir raporda, Uniswap’ın UNI jetonunun tüm zamanların en yüksek işlem hacmine veya geçen yılın dördüncü çeyreğinde hacmin %61’den fazla üstüne ulaştığını yazdı.

  • SundaeSwap’ın zorlu başlangıcı: Cardano blok zincirindeki ilk merkezi olmayan kripto para borsası bu hafta yayına girdi, ancak kullanıcılar işlemlerin başarısız olduğundan ve almadıklarından şikayet ettiler. takas edilen jetonları. Uniswap’a güç veren UNI’ye benzer şekilde, SundaeSwap’ın kendi tokeni SUNDAE var, ancak Lyllah Ledesma’ya göre CoinMarketCap ve CoinGecko veri web sitelerinin herhangi bir fiyatlandırma bilgisi yok. Burada daha fazlasını okuyun.

İlgili haberler

  • Yeni Kamu Çekirdek Bilimsel, Kripto Madencilik Hisselerinde Düşüşe Öncülük Ediyor

  • Kriptoya Açık Hisse Senetleri, Bitcoin’in Düşüşü, Daha Geniş Pazar Bozukluğu

  • FTX, Kullanıcıların Kripto Bakiyelerini Harcamaları için Visa Bankamatik Kartı

  • Binance Müşteri Çeklerini Yükseltmedi , Düzenleyicilere Verilen Sözlere Rağmen: Rapor

  • Andrew Rogozov, VK’da Eski Yönetici, ‘Rusya’nın Facebook’u, Telegram’ın Spin-Off Blockchain Projesine

    Katıldı

Diğer pazarlar

En dijital eşek CoinDesk 20’deki ets günü düşüşle kapattı.

Cuma günü CoinDesk 20’de kazanan olmadı.

En büyük kaybedenler:

Varlık Ticker Dönüş Sektör
Poligon MATIC −%14,4 Akıllı Sözleşme Platformu
Chainlink LINK −%14,3 Bilgisayar
Ethereum ETH −%13,8 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak için CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilen Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS) aracılığıyla sağlanır. dijital eşek için ts. CoinDesk 20, güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: