BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Kripto Ticaret Hacimleri 2. Çeyrekte Yıllık En Düşük Seviyelere Düştü

Kaiko’nun verilerine göre, piyasa yapıcıların alım satımı azaltmasıyla kripto para ticaret hacimleri ikinci çeyrekte yılın en düşük seviyelerine ulaştı.

2023’ün ikinci çeyreği için ortalama günlük hacimler, yılın ilk çeyreğindeki 18 milyar dolarlık ortalama günlük hacimlere kıyasla, ilk 10 token (stablecoinler hariç) için 10 milyar dolardı.

Bu durum, düzenleyici baskıların geçtiğimiz ay artması ve belki de tüccarların ve piyasa yapıcıların geri çekilmelerine yol açmasıyla ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta, en büyük kripto para borsalarından ikisi olan Binance ve Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) kendilerine karşı davalar aldı.

İkinci çeyrekteki işlem hacmindeki bireysel token pazar payı açısından Bitcoin, Mart ayı sonundaki zirvesinden bu yana yaklaşık yüzde 20 puan kaybetti. Ether, hacim payında yüzde 5 puanlık artışla Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Binance’in BNB’si, Binance’in düzenleme korkusu nedeniyle son birkaç günde hacim olarak %2’den %7’nin üzerine çıktı.


Kaiko

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.