DünyaEkonomi

Aave’nin Merkezi Olmayan Sosyal Medya Platformu Lens Protokolü Yeni Yönetişim Modelini Yayınlıyor

Temel çıkarımlar

DeFi kredi devi Aave’den doğan merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olan Lens Protokolü, Perşembe günü topluluk üyelerinin protokol için iyileştirmeler önerebileceği yeni bir açık yönetim modelini tanıttı.

Ethereum ve Aave’nin iyileştirme önerileri modelinden ilham alan Lens İyileştirme Teklifleri (LIP’ler), geliştiricilerin, yaratıcıların ve kullanıcıların Len’in gelecekteki gelişimine ilişkin karar verme sürecine katılmaları için bir çerçeve oluşturma girişimidir.

Duyuruya göre şu anda üç canlı teklif var. İlk teklif açık yönetişim modelini oluştururken, ikinci ve üçüncü teklifler açık standartlar etrafında şekilleniyor. İkinci teklif, duyuruda belirtildiği gibi “üçüncü taraf algoritmaların ve makine öğrenimi (ML) hizmetlerinin Lens Protokolüne entegre edilmesini teşvik edecek”, üçüncü teklif ise “meta verilerin Lens içinde nasıl sınıflandırılacağını, organize edileceğini ve etiketleneceğini” tanımlayacak.

Protokolün LIP’ler aracılığıyla açık yönetimi benimsemesi, sosyal medya platformunun IDEO CoLab girişimleri, Palm Tree, Uniswap CEO’su Hayden Adams, OpenSea kurucu ortağı Alex Atallah, girişimci Balaji Srinivasan gibi bir grup yüksek profilli yatırımcıdan 15 milyon dolar toplamasından bir hafta sonra gerçekleşti. ve Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal.

Aave’nin kurucusu Stani Kulechov ve Aave kıdemli mühendisi Josh Stevens’ın katkılarıyla LIP’lere yönelik GitHub sayfasına göre, “LIP’ler, Lens Protokolünün tüm potansiyel kullanım durumlarında esnek ve tekdüze kalmasını sağlamak için temel sağlıyor, geliştirmeler ve reklam fikirleri sunuyor. toplum.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.