DünyaEkonomi

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un ResearchHub Startup’ı 5 Milyon Dolarlık Finansman Topladı

Coinbase CEO’su Brian Armstrong’un kripto para birimini kullanan bilimsel araştırmaların hızını artırmak amacıyla kurduğu startup ResearchHub, bir finansman turunda 5 milyon dolar topladı.

A Serisi bağış toplama kampanyası, Boost VC, RedHat’tan Bob Young, Vercel’den Guillermo Rauch, Replit’ten Amjad Masad ve diğerlerinin katılımıyla Açık Kaynak Yazılım Sermayesi tarafından yönetildi.

Bilim projelerine fon sağlayanlar, akademik bir araştırmacının kalitesini değerlendirmek için alıntıya dayalı ölçümlere güveniyor; bu nedenle birçok bilim insanı, mümkün olan en fazla alıntıyı oluşturmak için araştırmalarını optimize ediyor. Armstrong ve kurucu ortak Patrick Joyce, bunun bozuk ve israf eden bir model olduğunu söylüyor. Bilimin daha çok açık kaynaklı yazılım gibi çalışması gerektiğini savunuyorlar.

ResearchHub, küresel bilim topluluğuna yeni bilgiler katan herkesin kripto ödülleri kazanmasına olanak tanıyan bir platform inşa ediyor. Kullanıcılar, ResearchHub’da içerik yayınlamak karşılığında ResearchCoin (RSC) kazanır ve alınan RSC miktarı, topluluğun diğer üyelerinin içeriği ne kadar değerli algıladığıyla orantılıdır.

ResearchHub blog gönderisinde şöyle deniyordu: “Web uygulamamız, araştırmacıların yeni metinler hazırlamasına ve bunları dünyayla paylaşmasına yardımcı olan bir dizi yayınlama ve işbirliği aracına ev sahipliği yapıyor.” “Zamanla, kaynakları ResearchHub’daki en iyi ve en parlak beyinlere güvenilir, kanıta dayalı bir şekilde yönlendiren bir ResearchCoin ödül yapısına doğru ilerlemeyi umuyoruz.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.