DünyaEkonomi

Eski FTX Ventures Başkanı Amy Wu, Menlo Ventures’a Katıldı

Daha önce FTX’in çöküşünden önce girişim sermayesi yatırımlarına başkanlık eden Amy Wu, tüketici ve oyun sektörlerindeki yatırımlara liderlik etmek üzere yatırım şirketi Menlo Ventures’a genel ortak olarak katıldı.

Merkezi borsanın, kurucu Sam Bankman-Fried ve diğer yöneticilere yönelik suçlamalar ve iflasla sonuçlanan likidite kriziyle mücadele etmesi nedeniyle Wu, geçen Kasım ayında FTX Ventures’tan istifa etmişti. Daha önce Lightspeed Venture Partners’ta tüketici, oyun ve blockchain yatırımlarına liderlik etmişti.

“Menlo’da Amy, oyun, blockchain ve üretken yapay zeka gibi teknolojik değişimlerin mümkün kıldığı yeni tüketici deneyimleri dahil olmak üzere teknoloji odaklı kategorilere erken aşama yatırımlar yapacak. Menlo Ventures ortağı Shawn Carolan bir duyuru yazısında, çeşitli tüketici işletmelerinde hem yatırımcı hem de operatör olarak derin deneyimi onun hızla ilerlemesine yardımcı olacak” diye yazdı.

Web sitesine göre, 1976 yılında kurulan Menlo Ventures’ın yönetim altındaki varlıkları (AUM) 5 milyar dolardan fazla. Firma, yapay zeka (AI), sağlık hizmetleri ve finansal teknoloji de dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki şirketlere erken aşamalardan halka arzlara kadar yatırım yapıyor. Portföy şirketleri Uber, Roku ve Warby Parker’a erken bahisler ekledi.

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.