DünyaEkonomi

Kripto Depolama Sağlayıcısı Zodia Custody, Standard Chartered SBI Holdings’ten 36 Milyon Dolar Artırdı

Kripto para depolama sağlayıcısı Zodia Custody, Japon finansal hizmetler şirketi SBI Holdings ve Zodia’nın ana şirketi Standard Chartered’ın girişim kolu olan SC Ventures’tan 36 milyon dolar fon topladı.

Kurumsal müşterilere dijital varlık saklama hizmetleri sağlayan Zodia Custody, e-postayla gönderilen bir bildiride, fonlamayı token kapsamını artırmak ve müşterilerin borsalarda işlem gören varlıklarını koruyan takas ürünü Interchange’i geliştirmek için kullanacağını söyledi.

Finansman turu, finansal kurumların tasarısına uygun kripto depolama hizmetleri sağlayan saklayıcılara yönelik devam eden iştahı gösteriyor. Örneğin Copper, bu ayın başlarında kurumsal müşterilerin varlıklarını güvende tutmalarına ve OKX platformunda işlem yapmalarını sağlamak için OKX borsasıyla ortaklık kurdu.

CEO Julian Sawyer, “Dijital varlık ekosisteminin gelecekteki yönü açık” dedi. “Yatırımcılar daha fazla güvence ve titizlik talep ettikçe uyumluluk, sektörümüzün gelecekteki gelişimi açısından hayati önem taşıyor.”

Londra merkezli firmanın çoğunluk hissesi Standard Chartered’a ait olup, Amerikan finansal hizmetler şirketi Northern Trust’ın azınlık hissesi bulunmaktadır.

Zodia Custody, Şubat ayında Japonya’da bir kripto varlık saklayıcısı kurmak için SBI Holdings ile bir ortak girişim kurdu.

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.