BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Mt. Gox Geri Ödemelerinin Bitcoin Piyasasına Etkisi Sınırlı Olacak: Matrixport

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport Perşembe günü yayınladığı bir raporda, Bitcoin’in (BTC) Çarşamba günü ABD öğleden sonra, feshedilmiş kripto borsası Mt. Gox’a bağlı cüzdanların ve ABD hükümetinin işlem yaptığı yönündeki söylentiler üzerine %8 oranında değer kaybettiğini söyledi.

Matrixport, Mt. Gox taşımasının potansiyel piyasa etkisini analiz ettiğini ve böyle bir olayın Bitcoin fiyatı üzerinde sınırlı bir etkiye sahip olacağı sonucuna vardığını söyledi. Yine de yatırımcıların bu bitcoinlerin nihai dağıtımının farkında olması gerektiği belirtildi.

Raporda, Mt. Gox saldırısının, o dönemde değeri 500 milyon dolar olan ve şu anda 17,8 milyar dolar değerinde olan 850.000 Bitcoin’in çalınmasıyla sonuçlandığı belirtildi ve yalnızca 200.000 Bitcoin’in kurtarıldığı belirtildi.

Araştırma başkanı Markus Thielen, “Çalınan BTC’nin tamamı kurtarılamadığı için alacaklıların elinde bulunan orijinal miktarın yalnızca bir kısmı tazmin edilecek” diye yazdı.

Notta, alacaklıların fonlarının geri kalanını almak için dört seçenekli bir temel ödeme alacakları belirtildi.

Bunlar arasında “erken toplu ödeme (müşterilerin kaybettikleri fonların %15-20’sini geri alabilecekleri), banka havalesi yoluyla geri ödeme, kripto rehabilitasyon taleplerinin bir kısmının kripto cinsinden geri ödenmesi veya bir fon transferi hizmet sağlayıcısı aracılığıyla geri ödeme” yer alıyor. not eklendi.

Raporda, 1,7 milyar dolar nakit, 141.000 Bitcoin ve sivil rehabilitasyon planı kapsamında dağıtılacak 142.000 Bitcoin Cash (BCH) ile birlikte 30 Eylül’ün geri ödemeler için son tarih olduğu belirtiliyor.

Bitcoin yayınlandığı sırada 28.920 dolardan işlem görüyordu.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.