DünyaSeyahatTeknoloji

Jack Dorsey Destekli Bitcoin Cüzdan Bitkey, Coinbase ve Cash Uygulamasıyla Entegre Olacak

Jack Dorsey’in FinTech şirketi Block (SQ), yeni kendi kendine saklamalı bitcoin cüzdanı Bitkey’i finansal hizmetler platformu Cashapp ve kripto para borsası Coinbase ile entegre edecek. Şirket tarafından Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısına göre, cüzdanın halka açık beta testi birkaç hafta içinde başlayacak ve bu yılın sonlarında küresel bir lansman yapılması bekleniyor.

Coinbase, işlem hacmi açısından ABD’deki en büyük kripto para borsasıdır ve Cashapp, Block’un tek bir uygulamada ödemeler, hisse senetleri ve bitcoin sunan kendi finansal hizmetler platformudur. Yeni entegrasyonlar sayesinde Bitkey kullanıcıları, Cashapp ve Coinbase aracılığıyla doğrudan cüzdan uygulamasından bitcoin (BTC) alıp satabilecekler.

Bitkey, bir dizi kurtarma aracı ve bir mobil uygulamayla birlikte gelen çoklu imzalı bir donanım cüzdan cihazıdır. Bitkey ürün paketinin tamamının bu yılın sonlarında ABD, Kanada, İngiltere, Brezilya, Avustralya ve diğer küresel pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Blog gönderisinde, “Mart ayında, iş ortaklarının, Bitkey’in gelecek 100 milyon insanın paralarını Bitcoin ile gerçekten sahiplenmeleri ve yönetmelerini sağlama misyonuna nasıl katkıda bulunabileceklerini açıklamıştık” deniyor. “Bu ortaklıklar, Bitcoin’in kendi kendine emanet edilmesiyle müşterilerin finansal hayatları üzerinde daha fazla kontrole ve sahipliğe sahip olmalarına yardımcı olma yönünde önemli bir adımı temsil ediyor.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.