DünyaSeyahatTeknoloji

EigenLayer’ın Yeniden Alım Akıllı Sözleşmeleri Mainnet Lansmanıyla Aynı Gün Maksimum Limite Ulaşarak 16 Milyon Dolar Kazandı

Paket servis

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu EigenLayer, ilk kez yeniden hisse alan akıllı sözleşmelerinin Çarşamba günü maksimum limitlerine ulaşmasını sağladı; aynı gün, çok abartılı protokol Ethereum ana ağında konuşlandırıldı. İnsanların Ethereum’u (ETH) “yeniden almasına” ve onu diğer platformları güvence altına almak için kullanmasına olanak tanıyan sözleşmeler, değeri 16 milyon dolardan fazla olan 9.600 token elde etti.

Geçen hafta devreye alınan diğer Ethereum akıllı sözleşmeleriyle karşılaştırıldığında, EigenLayer’in stETH, reTH ve cbETH likit staking tokenlarından oluşan üç yeniden alım havuzu, son 24 saat içinde blockchain tarafından takip edilen “akıllı para” cüzdanlarından en yüksek sermaye girişini gördü. analiz firması Nansen.

Nansen’in akıllı para cüzdanları, genel olarak kârlı ticaret geçmişi olan kripto tüccarlarını ve kurumları temsil ediyor. EigenLayer’ın stETH, reTH ve cbETH havuzlarına yatırılan önemli akıllı para yatırıcıları arasında, ABD onaylı Tornado Cash para karıştırma aracını kullanan adresin yanı sıra, kripto hedge fonu Arca’nın portföy yönetiminden sorumlu eski başkan yardımcısı Hassan Bassiri ile bağlantılı bir adres de yer alıyor.

Protokol belgelerine göre, EigenLayer’in yeniden alım sistemi, Ethereum stake edenlerin (Ethereum’un işletilmesine yardımcı olmak için tokenleri kilitleyen kişiler) faiz getiren stake edilmiş ETH’lerini “ek ödüller kazanmak için kriptoekonomik güvenliği ağdaki ek uygulamalara kadar genişletmek” için yeniden kullanmalarına olanak tanıyor. Protokolün Twitter hesabına göre, Eigenlayer’ın yeniden hisse senedi kontrat limitleri önümüzdeki haftalar ve aylarda artırılacak.

Staking hizmet sağlayıcısı P2P’nin Araştırma başkanı Steven Quinn, CoinDesk’e verdiği demeçte, EigenLayer’in akıllı sözleşmelerine erken dönemdeki büyük girişlerin “EigenLayer ekibine ve yeniden hisselendirme piyasasına yönelik güçlü bir güven sinyalini” temsil ettiğini söyledi.

Quinn, “Yeniden staking, ETH’nin ek protokolleri güvence altına almak için teminat olarak kullanımını büyük ölçüde genişleterek ETH staking gerçek getirisini potansiyel olarak daha da artırabilir” diye ekledi. “Bu aynı zamanda ETH staking’i, hala büyük ölçüde sürdürülemez token enflasyonu tarafından desteklenen DeFi getirilerine karşı oldukça ikna edici bir alternatif olarak güçlendiriyor. Gerçek gelir kaynakları ile enflasyon arasında ETH sermayesi için rekabet yaratmak, uygulamaların ve Ethereum’un sağlığı açısından yalnızca iyi bir şey olabilir.”

Mart 2023’te EigenLayer, Blockchain Capital, Electric Capital, Polychain Capital, Hack VC, Finality Capital Partners ve Coinbase Ventures’ın katılımıyla gerçekleşen A Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladı.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.