DünyaEkonomi

Binance.US, ‘Çok Masraflı Dava Süreci’ Gerekçesiyle SEC Davası Sonrası Personeli Çıkardı

Kripto borsası Binance’in ABD’deki bağlı kuruluşu Binance.US, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) her iki kuruluşa karşı dava açmasından yaklaşık bir hafta sonra personelinin bir kısmını işten çıkardı.

CoinDesk tarafından görülen belgelerde yönetim, SEC’i “yalnızca kripto para borsası” olmaya zorlayan “siyasi amaçlı bir düzenleyici” olarak tanımladı.

Belgelerde “Bu geçişin bir parçası olarak ve çok yıllı ve çok maliyetli bir dava sürecine hazırlığımız nedeniyle Kurul, Yönetimden şirket genelindeki ekiplerimizin boyutunu küçültmesini ve yanma oranımızı azaltmasını istedi” dedi. “Diğer ABD kripto şirketlerinden farklı olarak biz bu senaryoyu önlemek için çalışıyoruz ancak koşullar artık değişti. Bu çok zor bir karardı; hafife almadığımız bir karardı. Meslektaşlarımızın ayrıldığını görmek bizi üzüyor ama onlara en iyisini diliyoruz ve bu geçiş sürecinde onlara yardımcı olmak için elimizden geleni yapacağız.”

Reuters’in haberine göre yaklaşık 50 pozisyon işten çıkarıldı. Binance.US’un LinkedIn sayfası, 487 çalışana sahip şirketi gösteriyor.

SEC geçen hafta Binance.US’a, Binance ve kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya kayıtsız menkul kıymetleri halka arz ettiği iddiasıyla dava açtı. Ayrıca Binance.US’a bağlı varlıkların dondurulması için geçici bir yasaklama emri talep edildi ancak perşembe günü bir yargıç, borsanın ABD’de iş yapmaya devam etmesine izin vererek kararı reddetti.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.