BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Hafta Sonu Ticaretinde Kripto Kaydırması; Ethereum Birleşmek İçin Yanlış Zamanı Seçti mi?

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Eter, Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesine geriledi; Yatırımcılar en son ABD merkez bankası faiz oranı kararını beklerken bitcoin ve büyük altcoinler düşüyor.

Insights: Ethereum Merge’in zamanlaması idealden daha az olabilir.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

● Bitcoin (BTC): 19.476 $ -%2,6

● Eter (ETH): 1.346 $ -%7,3

● CoinDesk Piyasa Endeksi (CMI): 951 $ -%4,4

● S&P 500 günlük kapanışı: 3,873,33 -%0,7

● Altın: ons başına 1,686$ +%0,9

● On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %3.45 -0.01

Bitcoin, eter ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Eter 1,3 bin dolara doğru batıyor

James Rubin tarafından

Biri Birleştir mi dedi?

Ethereum blok zincirinin geçen haftaki teknolojik dönüşümüyle ilgili yatırımcı coşkusu, Pazar günü eterin fiyatı Temmuz sonundan bu yana en düşük seviyesine düştüğü için çok uzak görünüyordu.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %7’den fazla düşüşle 1.350 doların altında işlem gördü ve önceki üç gündeki Birleştirme sonrası düşüşünü sürdürdü. ETH geçen hafta, Ethereum’un iş kanıtından daha enerji verimli hisse kanıtı protokolüne geçişine yönelik yüksek beklentiler arasında 1.700 doların üzerinde rahatça el değiştirmeye başladı. Birleştirmenin tam etkisi bir süre için kolayca görülmeyebilir.

Şimdilik, eter ve diğer kriptolar, aylardır hisse senetlerini ve diğer daha riskli varlıkları etkileyen aynı makroekonomik güçlere karşı kırılganlıklarını sürdürecek gibi görünüyor.

Bitcoin son zamanlarda Cumartesi gününe göre %2,5’ten fazla düşüşle yaklaşık 19.450 dolardan işlem görüyordu ve son 10 günün en düşük noktasına yakındı. Haftanın başlarında, piyasa değerindeki en büyük kripto, hayal kırıklığı yaratan bir Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) ABD merkez bankasının enflasyonu ehlileştirmeden önce hala çalışmaları olduğunu belirtmesinin ardından 22.000 doların üzerine çıkmaya başladı. Yatırımcılar, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) bu hafta (UTC) yeni bir faiz artırımına ilişkin kararını yakından takip edecekler, ancak genel olarak minimum 75 baz puanlık bir artış bekleniyor – Fed’in parasal şahinliğinin devamı.

Joe DiPasquale, “BTC’nin yardım rallisinin gerçekten sürdürülemez olduğunu görebiliyoruz ve TÜFE verileri beklenenden daha yüksek çıktıktan ve ETH Birleştirmesinin bir haber satış olayı olduğu ortaya çıktıktan sonra kazançlarının çoğundan vazgeçti.” Kripto fon yöneticisi BitBull Capital’in CEO’su, CoinDesk’e bir e-posta yazdı. “Ancak, katılımcılar 75 baz puanlık bir artışta fiyat verirken, bazıları daha şahin önlemler beklediğinden, yaklaşmakta olan FOMC piyasalar için kilit bir nokta olacak.”

Diğer büyük kripto paraların çoğu Pazar gününü koyu kırmızıyla geçirdi ve son zamanlarda OP %17 indirimli ve RVN ve YGG’nin her biri yaklaşık %15 düştü. Kyber Network’ün tokeni KNC, Twitter’da bir istismar hakkında tartıştıktan sonra 8 saatten fazla bir süre sonra kabaca %25 düştü.

Kripto Korku ve Açgözlülük endeksi, korku bölgesinde sıkı bir şekilde kalmaya devam ediyor.

Hisse senetleri

Hisse senedi piyasaları, teknoloji odaklı Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Sanayi Ortalaması (DJIA) ile kasvetli bir haftayı kasvetli bir notla kapattı, çünkü piyasalar geçen haftanın hayal kırıklığı yaratan tüketici ve üretici fiyat endekslerini emmeye devam ettikçe ve hızlı bir düşüş yaşadı. kurumsal vücut darbeleri serisi. Bu isabetler arasında, FedEx’in Perşembe günü, durgunluk, yaklaşmakta olan Goldman Sachs işten çıkarmalar ve General Electric tedarik zinciri sorunları ile ilgili endişeler nedeniyle ofisleri kapatacağına dair duyurusu da yer aldı. Fedex’in işi genellikle daha geniş iş ve tüketici faaliyetlerinin bir ölçüsü olarak kabul edilir. Hafta boyunca Nasdaq %5’ten fazla düşerken, S&P ve DJIA’nın her biri %4’ten fazla düştü.

Perşembe günü, Dünya Bankası merkez bankalarının faiz artışlarının küresel ekonomiyi 2023’te durgunluğa itebileceğini de kaydetti.

FOMC toplantısının yanı sıra, yatırımcılar, şu anda sert bir emlak piyasasının en son belirtileri için Ağustos ayındaki konut başlangıçlarını ve mevcut ev satışlarını izleyecekler. Geçen hafta, 30 yıllık bir kredi için ipotek oranı 2022’den bu yana ilk kez %6’ya ulaştı ve son birkaç aydaki konut ve bina verileri düştü.

kripto haberleri

Bu arada, Cuma günü ABD Hazine Bakanlığı’ndan gelen son raporlar, Biden İdaresi ve düzenleyicilerin dijital varlıklar hakkında ne yapacaklarını netleştirmek için çok az şey yaptı. CoinDesk’in bildirdiği gibi, Federal hükümet kriptonun potansiyel riskleri konusunda endişeli ve düzenleyici kurumlar artan yaptırım eylemlerini önemli bir önlem olarak görüyor. Oanda Kıdemli Piyasa Analisti Edward Moya, “Başkan Biden’ın kripto para birimleri üzerindeki yöneticisinden bu yana altı ay geçti, ancak bu çerçeve neredeyse hiçbir şeyi harekete geçirmiyor” dedi.

Merge’in çoğunlukla kusursuz olan Ethereum Merge uygulamasının tam tersine, teknik aksaklıklar ve sapmalar, eski iş kanıtı ağını korumayı amaçlayan kripto madencileri tarafından yeni “çatal” blok zincirini gölgeledi. Fork’un en güçlü savunucularından biri olan Chandler Guo, Cuma günü CoinDesk TV’nin First Mover programına, PoW kullanan madencilerin yalnızca %10’unun ETHPOW (Ethereum Merge çatalının belirteci) veya ETC’nin (Ethereum Classic’in belirteci) madenciliği için hayatta kalacağını söyledi. . ETC son zamanlarda %13’ten fazla indirime girdi.

BitBull’dan DiPasquale iyimser bir şekilde “[FOMC] toplantısındaki herhangi bir güvercinlik belirtisi büyük olasılıkla piyasaya güçlü bir yükseliş sağlayacaktır ve 75 baz puanlık bir artış nedeniyle fiyat daha da düşerse kısa vadeli bir dip oluşacağını görebiliriz. “

“BTC, 20.000 doların altında çekici olmaya devam ediyor ve görülürlerse 17 bin dolar ve 15 bin dolar seviyelerine kadar birikmeye devam edeceğiz. ilk büyük direnç, ardından 27 bin dolar.”

En Büyük Kazananlar

Bugün CoinDesk 20’de kazanan yok.

En Büyük Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Gala GALA -%11.8 Eğlence
Shiba Inu SHIB -%8.8 Para birimi
Çığ AVAX -%8.0 Akıllı Sözleşme Platformu

içgörüler

Ethereum Birleşmesinin Zamanlaması Kapalı mıydı?

Sam Reynolds tarafından

Birleşmeden sonraki anlarda, her şey yolunda gibi görünüyordu. Teknik olarak süreç sorunsuz ilerledi ve eter sonraki saatlerde yatay işlem gördü.

Ancak yeni vaftiz edilen hisse ispatı Eteri, ertesi gün %9 düşerek düştü ve kayıpları Bitcoin’i geçerek hızlandı. Eter daha yakın zamanda %XX düştü.

Dijital varlık endüstrisi, on yıllardır görülmeyen seviyelerde niceliksel sıkılaştırma ile yüksek faiz oranı ortamıyla mücadele etmek zorunda – Ethereum’un “büyüdüğü” dünyadan çok daha yüksek.

Tüccarlardan alınan Bloomberg verilerine göre, faiz oranlarının Mart 2023’te %4,42 ile zirve yapması ve yılın geri kalanında %4’ün üzerinde kalması bekleniyor. Sonuç olarak, doların “ultrason parası” için düşüş eğilimi olan rekor seviyelere ulaşması bekleniyor.

Bir sonraki büyük faiz oranı artışı, 100 baz puanlık bir artış ihtimalinin arttığı Çarşamba ve Perşembe günleri yapılması planlanan bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısından sonra gerçekleşecek.

Analistler, kripto piyasası için güçlü rüzgarlar öngörüyor.

Başka bir engel

Ethereum için başka bir rüzgar geliyor ve bu makroekonomik politikaya dayanmıyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), hisse ispatı belirteçlerine ekstra özen gösteriyor. Başkan Gary Gensler, PoS’un doğasının, onları menkul kıymetler düzenlemelerine tabi tutan bir yatırım sözleşmesi yapabileceğini söyledi – ancak özellikle Ethereum hakkında değil -.

Ancak Ethereum’un lehine çalışan bir faktör var: değişim akışları.

Glassnode tarafından Cuma günü yayınlanan veriler, keskin birleşme öncesi girişlerin tersine dönmeye başladığını gösteriyor. Hâlâ bir miktar giriş olsa da, tüccarlar tarafından yatırılan 1,2 milyar dolar artık gitti ve borsalardan net 395 milyon dolar kaldı.

Genellikle bu bir yükseliş işareti olarak görülür. Bakalım faiz oranları yükseldiğinde bu şekilde kalacak mı?

Önemli olaylar

Doğrudan Yabancı Yatırım (YTD) (Ağustos/YOY)

22:00 HKT/SGT(14:00 UTC): ABD NAHB konut piyasası endeksi (Eylül)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Birleşmeden Sonra Eter Neden Düşüyor?

“First Mover”, Ethereum’un yeni hisse kanıtı (PoS) blok zincirini içeren haberlere daldı. Henüz iki günlükken, merkezileşme konusundaki endişeler arttıkça hem kasıtlı hem de görünüşte istenmeyen sonuçlara sahip. Konuklar arasında madenci Chandler Guo, ConsenSys Besu Ürün Lideri Sajida Zouarhi ve Bitstamp ABD CEO’su Bobby Zagotta vardı.

Başlıklar

Two Sigma Ventures, İki Fon İçin 400 Milyon Dolar Artırdı, Kripto Yatırımlarını Planladı: Firma, sermayesinin yaklaşık %15’ini kripto ve Web3 projelerine yatırıyor.

Binance Bungles Helyum Belirteçlerinin Hesaplanması, Müşterilere Milyonlarca Fazla Ödeme Yapıyor: Helyum ağının iki belirteci var, HNT ve MOBILE. Binance bunları bir, HNT olarak saydı ve daha az değerli MOBİL’i yatıran müşteriler için beklenmedik bir sonuç verdi.

Justin Sun’ın Poloniex’i Rakip Çatal’ı Desteklerken Ethereum İş Kanıtı Çatalı Tökezliyor: Çatalın ETHW belirteci teknik aksaklıklar ve erken destekçi Poloniex’in farklı, az bilinen bir blok zincirini destekleme kararı nedeniyle %70 düştü.

Ethereum Miner Chandler Guo, PoW Madencilerinin %90’ının İflas Edeceğini Tahmin Ediyor: Proof-of-work savunucusu CoinDesk TV’ye verdiği demeçte, Birleşme madenciliğe büyük zarar verdi. Desteklediği Ethereum çatalının, aksaklıklar giderildiğinde madencilerin kalanını çekeceğine inanıyor.

ECB, Dijital Euro Uygulamalarının Prototipi İçin Amazon, Nexi, 3 Daha Fazlasını Seçiyor: Avrupa Merkez Bankası, dijital bir euronun altında yatan teknolojinin şirketler tarafından geliştirilen kullanıcı arayüzleriyle ne kadar iyi bütünleştiğini test etmeyi planlıyor.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: