BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

İlk Hareket Eden Asya: Güney Kore’nin Kripto Endüstrisi için Tailwinds; Bitcoin, Eter Dalması

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri düşüyor.

Görüşler: Güney Kore kripto endüstrisi son zamanlarda bazı iyi haberler aldı.

Teknisyenin yaklaşımı: BTC aşırı alım seviyelerinden düşüyor; 43 bin dolardan destek.

Kripto endüstrisi liderleriyle yapılan kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

Bitcoin (BTC): 45,808 $ -%2,7

Eter (ETH): 3.292 $ -%2.7

En Çok Kazananlar

Varlık hisse senedi İadeler sektör
solana SOL +%3,2 Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin Nakit BCH +%1.3 Para birimi
Algorand ALGO +0.7% Akıllı Sözleşme Platformu

En Kaybedenler

Varlık hisse senedi İadeler sektör
dosya parası FIL -5,1% Bilgi işlem
İnternet Bilgisayarı ICP -5,1% Bilgi işlem
Litecoin LTC -4.9% Para birimi

Bitcoin, diğer büyük kriptolar düşüşte

Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimleri Perşembe günü kötüleşen enflasyon rakamları ve Avrupa Birliği tarafından kripto mevzuatına ilişkin endüstrinin olumsuz gördüğü bir oylamanın ortasında düştü.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte %2’den fazla düşüşle 46,00 doların altında işlem görüyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, aynı dönemde benzer şekilde kapalıydı ve yaklaşık 3.300 dolardan el değiştirdi. Bir dizi önde gelen altcoin daha da kötüydü ve bu da yatırımcılar arasında risk iştahının azaldığını gösteriyor. Meme paraları DOGE ve SHIB son zamanlarda sırasıyla yaklaşık %3 ve %4.5 oranında indirime girdi.

Büyük kriptoların performansları, hisse senedi piyasalarının performanslarıyla örtüşüyor. Teknoloji ağırlıklı Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Endüstriyel Ortalama yüzde 1,5 düştü. CoinDesk’in bildirdiğine göre, altın ve ABD doları gibi geleneksel güvenli limanlar yükselirken, 10 yıllık Hazine getirisi Salı gününün en yüksek seviyesi olan %2,5’ten düşmeye devam etti.

Çalışma Bakanlığı Ekonomik Analiz Bürosu’nun Perşembe günü bildirdiğine göre, ABD merkez bankasının tercih ettiği enflasyon göstergesi Kişisel Tüketim Harcamaları fiyat endeksi (PCE), yıllık enflasyonun Şubat ayında %6,4 arttığını gösterdi. Enflasyon oranı, bir ay önce bildirilen %6’lık klipten hızlandı. Şubat ayı hızı 1982’den bu yana en yüksek seviyeydi.

Bazı kripto tüccarları enflasyon okumalarını yakından izliyor çünkü bitcoin (BTC) piyasası bazen ekonomik göstergeler yayınlandıktan sonra hareket ediyor. Bazı yatırımcılar bitcoin’i enflasyona karşı bir koruma olarak tutuyor. Rapor ayrıca, tüketici harcamalarının Ocak ayındaki %2.7’den %0.2’ye yavaşladığını gösterdi. Bitcoin en azından başlangıçta haberlere tepki vermedi.

Avrupa Birliği milletvekilleri, endüstrinin yeniliği boğacağını ve mahremiyeti istila edeceğini söylediği bir hareketin, anonim kripto işlemlerini yasaklamak için tartışmalı önlemler lehinde oy kullandı. Teklifler, 1.000 Euro’nun (1.114 $) üzerindeki geleneksel ödemeler için geçerli olan kara para aklamayla mücadele (AML) gerekliliklerini kripto sektörüne genişletmeyi amaçlıyor. Ayrıca, kripto ödemeleri için zemini sıyırıyorlar, bu nedenle, barındırılmayan veya kendi kendine barındırılan cüzdanlarla yapılan işlemler de dahil olmak üzere, en küçük kripto işlemlerinin bile alıcılarının ve alıcılarının tanımlanması gerekir.

Bu arada, dünya çapındaki milletvekilleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kaynaklanan enerji fiyatlarındaki daha fazla artıştan tüketicileri korumanın yollarını aramaya devam etti. Perşembe günü, Biden İdaresi önümüzdeki altı ay içinde ABD rezervlerinden günde bir milyon varil oranında yaklaşık 180 milyon varil petrol çıkarmayı düşündüğünü söyledi. Enerji fiyatlarının sıklıkla izlenen bir ölçütü olan Brent ham petrolünün fiyatı, son zamanlarda yaklaşık %1 düşüşle varil başına 105 dolardan satılıyordu.

Piyasalar

S&P 500: 4,530 -%1.5

DJIA: 34.678 -%1.5

Nasdaq: 14.420 -%1.5

Altın: 1.937 $ + 0.1%

içgörüler

Güney Kore’deki kripto son zamanlarda bir kuyruk rüzgarı yaşadı.

Bu haftanın başlarında, Korean Herald, Güney Koreli holding SK Group’un yatırım kolu olan SK Square’in önümüzdeki üç yıl içinde yarı iletkenler ve blok zinciri için 2 trilyon won (1,6 milyar ABD Doları) harcayacağını bildirdi.

SK Square CEO’su ve Başkan Yardımcısı Park Jung-ho, “Bu, SK Square’in aşina olduğumuz ve yüksek bir büyüme potansiyeli gördüğümüz alanlar olan çiplere ve blok zincirine yatırım yaparak yeni hissedar değeri yarattığı ilk yılı işaretleyecek.” , The Korean Herald’a Pazartesi günü söyledi.

Diğer sektörlerin yanı sıra kimya, lojistik, enerji ve malzeme alanlarında 95 ayrı şirketi bulunan Seul merkezli SK, portföyünü genişletmek istiyor. Güney Kore’nin üçüncü büyük holdingidir. Sözde chaebol’ün ilgisi, Güney Koreli yatırımcıların ve girişimcilerin kriptoya artan ilgisini yansıtıyor.

Geçen hafta Korea Economic Daily tarafından geçen hafta bir rapora göre, firma yıl sonundan önce kendi tokenini tanıtmayı planlıyor. SK Square, projeden sorumlu bir blockchain görev gücü kurdu.

Token, Güney Kore’nin en büyük 10 holdingi kapsamındaki herhangi bir şirket tarafından başlatılan türünün ilk örneği olacak. Economic Daily, kripto para biriminin sanal ekonomileri grubun işletmeleri arasında entegre etmeyi hedefleyeceğini bildirdi.

SK Square aynı zamanda Samsung’dan sonra dünyanın en büyük ikinci bellek yongası üreticisi olan SK Hynix’in en büyük hissedarıdır. Kasım 2021’de SK Telecom, kripto borsası Korbit’in %35 hissesini satın almak için 87,3 milyar KRW harcadı.

SK Group’un en son girişimi, daha genç seçmenleri kazanmak için kripto dostu teklifleri destekleyen iki başkan adayından birinin seçilmesinin hemen ardından geldi. Seçimi kazanan muhafazakar aday Yoon Suk-yeol, gayri meşru yollardan elde edilen kripto kârlarına el koymak ve bunları mağdurlara iade etmek için yasal önlemler alacağını söyledi.

***

Yasanın karşıtları, Hindistan’ın yüksek vergili bir finans yasasını geçirmesinin, acemi endüstrinin inovasyonunu ve büyümesini engelleyeceğini söylüyor.

Kripto borsası WazirX CEO’su Nischal Shetty yaptığı açıklamada, “Her bir piyasa çiftinin kar ve zararlarını ayrı ayrı ele almak” kripto katılımını caydıracak ve endüstrinin büyümesini yavaşlatacaktır” dedi. Bu çok talihsiz bir durum ve hükümeti bunu yeniden gözden geçirmeye çağırıyoruz” dedi.

Kripto önlemleri, kripto işlemlerine göz korkutucu bir %30 sermaye kazancı vergisi ve hiçbir telafi edici kayıp olmaksızın kaynakta (TDS) düşülen %1 vergi uygular. Endüstri savunucuları, milletvekillerini en azından kaynak vergisini sınırlamaya ikna etmeyi ummuştu.

Teknisyen almak

Bitcoin 48K Dolarlık Dirençten Düşüyor; 43 bin dolardan destek

BTC günlük fiyat grafiği, aşağıda RSI ile destek/direnci gösterir. (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Bitcoin (BTC), satıcıların dirence 48.000 $ ‘dan yanıt vermesinden sonra geri çekilme modunda. Kripto para birimi, Asya ticaret gününde 43.000 dolardan destek bulabilir ve bu da aşağı hareketi stabilize edebilir.

Günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), genellikle fiyattaki geri çekilmelerden önce gelen aşırı alım seviyelerinden düşüyor. Ancak haftalık grafikte RSI, pozitif momentum okumalarıyla nötr. Bu, alıcıların daha düşük destek seviyelerinde aktif kalabileceği anlamına geliyor.

Yine de BTC, kısa bir fiyat düşüşünden önce gerçekleşen Şubat ayı başlarında meydana gelene benzer şekilde iki haftalık bir yükseliş trendinin altına girmeye çalışıyor.

Şimdilik, alıcıların 50.966 dolara doğru yukarı yönlü bir hedef elde etmek için kırılmayı 45.000 doların üzerinde tutması gerekecek.

Önemli olaylar

Miami NFT Haftası: Konuşmacılar arasında Mark Cuban ve Miami Belediye Başkanı Francis Suarez yer alıyor

08:30 HKT/SGT (12:30 UTC): Jibun (Japonya) Banka imalat PMI (Mart)

09:45 HKT/SGT(01:45 UTC): Caixin (Çin) imalat PMI (Mart)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

625 Milyon Dolarlık Bir Hack Kripto Durumu Hakkında Ne Diyor, Snoop Dogg Çizgi Roman NFT ve Daha Fazlasını Açıkladı

Hackerlar, Ronin Network’ten 625 milyon dolar değerinde USDC ve ether çaldı ve ardından binlerce ETH’yi yatırmak için merkezi borsaları kullandı. ZeroFox’tan Adam Darrah, “First Mover”a katıldı ve kripto tarihindeki en büyük hack olayının ne olabileceğine dair analizini paylaştı. Ledn’den Mauricio Di Bartolomeo, kripto piyasaları analizini sağladı. Artı, Snoop Dogg’un oğlu ve kripto girişimcisi Cordell Broadus, en son çizgi roman NFT koleksiyonunu açıkladı.

Başlıklar

Shiba Inu’nun Metaverse’inde 100.000’den Fazla Arazi Alanı Bulunacak: Geliştiriciler, Ethereum’un yerel kripto para birimi etherini bir arazi fiyatlandırma belirteci olarak kullanmaya karar verdiler.

Kripto Endüstrisi, Önerilen AB Şeffaflık Kurallarına Karşı Harekete Geçiyor: Kripto savunucuları, Avrupa Birliği’nde bitcoin’i etkin bir şekilde yasaklayabilecek bir hükme karşı milletvekillerini etkilemeyi başardılar. Tekrar yapabilirler mi?

Fed’in Tercih Edilen Enflasyon Göstergesi Şubat’ta %6,4 Artarak Kırk Yılın En Yüksek Seviyesine Çıktı: Bitcoin, Çalışma Bakanlığı’nın raporunun yayınlanmasından sonra kabaca yatay kaldı.

Avalanche, Wall Street ve ‘Degens’ Benzerlerini Yenebilir mi?: İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen Çığ Zirvesi’nde, hızlı Ethereum alternatifi, kullanıcıları alt ağlarına yönlendirmeye çalışıyor.

Birleştirme Sonrası Ethereum Kurumsal Yatırımı Nasıl Çekebilir: Ethereum’un staking türevleri, kurumların yatırımlarda aradığı birçok özelliği sunar.

Daha uzun okumalar

Chris Larsen’in Bitcoin’i Yeşilleştirme Planı: Riskli, Pratik ve Belki Mantıksız: Torbalar patlayacak şekilde Ripple’ın enkazından uzaklaşırken Larsen, yerine koymayı başaramadığı madeni para için en iyisinin ne olduğunu bildiğini düşünüyor.

Bugünün kripto açıklayıcısı: Çığ Nedir? Popüler ‘Ethereum-Killer’ Blockchain’e Bir Bakış

Diğer sesler: Bitcoin Fiyatları Kripto Soygunu Baskısını Sarsıyor. Tanınmış Bir Balina Daha da Büyüyor.

Dedi ve duydum

“Şimdi Avrupa, Avrupa Birliği’ne ithal edilen gazın %38’ini oluşturan Rus ithalatının yerini alacak yeni doğal gaz kaynakları arıyor. Katar’a ek olarak Avrupa ülkeleri Angola, Cezayir, Libya ve diğer ülkelerdeki gaz üreticileriyle görüşüyor. ABD, bu ülkelerdeki yetkililere göre.” (The Wall Street Journal) … “Petrolle başlayarak, ancak enerji krizimizi diğer ülkelere ihraç etmeden Rusya’dan gelen fosil enerjiden tam bir çıkış hazırlıyoruz. Küresel olarak düşünmeli, dünya çapında #YenilenebilirEnerjilere yatırım yapmalı ve inşa etmeliyiz. enerji ortaklıkları.” (Alman Dışişleri Bakanlığı) … “Modern müşterini tanı/kara para aklamayı önleme (KYC/AML) düzenlemeleri, günümüzdeki finansal kan dökmeye eşdeğerdir: Çok az fayda sağlarlar ve çok fazla zarar verebilirler. olsun ya da olmasın, KYC/AML kabusu kriptoya geliyor.” (CoinDesk katılımcısı Boaz Sobrado) … “Ethereum daha az karmaşık olabilirdi, [Vitalik] Buterin yazıyor. Sanal makinesi ısmarlama bir çözüm yerine mevcut kodu kullanabilirdi. Geliştiricileri, kanıtlamanın kaba bir versiyonunu kullanabilirdi. -stake (sonunda Ethereum’u güvence altına alacak konsensüs algoritması) 2013’te vardı. Ethereum “daha fazla Bitcoin benzeri” olabilirdi, Buterin, tek bir şeyi iyi yapmayı amaçlayan ilk blok zincirine atıfta bulundu – küresel, akran olarak hizmet etmek Güvenli, dijital taşıyıcı varlık, BTC ile ifade edilen eşler arası yerleşim katmanı.” (CoinDesk Yardımcı Fikir Editörü Daniel Kuhn)

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: