DünyaEkonomi

‘Insider Trading’ Skandalından Sonra Ayrılan OpenSea Exec, NFT Platformu ile Geri Döndü

Ex-OpenSea yöneticisi Nate Chastain, koleksiyoncuların beğendikleri NFT’leri bulmasını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir web sitesi ve mobil uygulama olan yeni bir takassız token (NFT) platformu olan Oval üzerinde çalışıyor.

Başarılı olursa, proje, içeriden öğrenenlerin ticareti iddiaları nedeniyle geçen Eylül ayında OpenSea’den istifa ettikten sonra Chastain’in kriptoya dönüşünü işaretleyecek.

CoinDesk tarafından görüntülenen satış konuşması materyallerine göre, yeni girişim Şubat ayı sonundan itibaren 30 milyon dolarlık bir ön değerleme ile 3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu yükseltmek istiyor. CoinDesk tarafından görüntülenen destenin daha önceki bir versiyonu, projenin 50 milyon dolarlık bir ön parasal değerleme ile 7.5 milyon dolar toplamak istediğini gösterdi.

Chastain, e-posta, Twitter mesajı veya Telegram aracılığıyla yapılan yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. CoinDesk tarafından görülen en son tanıtım sunumu, LinkedIn profiline ve Oval web sitesine göre daha önce Instagram için çalışan bir kurucu ortağı gösteriyor. Oval’e gönderilen bir e-posta hemen geri gönderilmedi.

İstifasından bu yana, Chastain sosyal medyada son derece düşük bir profil tuttu ve rezil mavi bandana CryptoPunk’ını taşıyan Twitter hesabını terk etti.

Daha önce OpenSea’de ürün müdürü ve Ethereum cüzdan MetaMask’ta kıdemli ürün müdürüydü.

Kişiselleştirilmiş NFT’ler?

Saha malzemelerinde “NFT’leri toplamak için kişiselleştirilmiş bir platform” olarak tanımlanan Oval, “onlara NFT’ler üzerinde diğer tüketici platformlarından daha fazla bağlam ve kontrol sağlayarak” NFT keşif sürecinde kullanıcılara zaman kazandırmayı hedefliyor.

Şu anda, NFT pazarının projelerle aşırı doymuş olması, koleksiyoncuların gerçekten umursayabilecekleri NFT’leri bulmasını zorlaştırıyor.

Ek olarak, mevcut keşif süreçleri zaman alıcı ve verimsizdir; koleksiyonerler, nihayet bir satın alma yapmadan önce genellikle Discord projelerinden pazar listelerine ve Twitter tartışmalarına atlarlar.

Devamını oku: İçeriden Öğrenenlerin Ticaretiyle Suçlanan OpenSea Yönetici İstifa Etti

Satış konuşması materyalleri, izleyicilerine ve dinleyicilerine ilgi çekici içerik sunmak için öneri algoritmalarında ince ayar yaparak popülerlik kazanan YouTube ve Spotify gibi Web 2 platformlarıyla Oval’i karşılaştırdı.

Benzer şekilde Oval, uyarılar, küratörlü galeriler, özel koleksiyon arayüzleri ve toplu etkinlik akışları aracılığıyla NFT satın alma deneyimini satış konuşması malzemelerine göre kişiselleştirmeyi amaçlıyor.

Oval, Chastain’in eski işvereni OpenSea ile doğrudan rekabet edecek bir pazar yeri açmıyor gibi görünse de, proje daha küçük NFT platformlarının da kriptonun en sıcak yeni segmentinde hak iddia etmek istediğini gösteriyor.

DappRadar tarafından derlenen verilere göre, 2021’de NFT’ler 25 milyar dolarlık ticaret faaliyetini oluşturdu.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: