DünyaSeyahatTeknoloji

BAYC, Anlaşmazlığın Kısa Süreli Tehlike Altında Olduğunu Söyledi, Kullanıcılara APE NFT’leri Basmak İçin Anlaşmazlıktan Kaçınmalarını Söyledi

Şirket, popüler mesajlaşma hizmeti Discord’daki Bored Ape Yat Kulübü’nün (BAYC) resmi kanalının, kullanıcıları popüler Bored Ape koleksiyonundan sahte olmayan jetonlar (NFT’ler) basması için kandırmayı amaçlayan kötü niyetli bir araç tarafından vurulduğunu söyledi. Cuma günü bir tweet.

  • “Şu anda herhangi bir Discord’dan hiçbir şey basmayın. BAYC bir tweet’te, Discord’umuzdaki bir web kancasının kısa bir süreliğine tehlikeye atıldığını söyledi. “Onu hemen yakaladık ama lütfen bilin: Herhangi bir April Fools gizli darphane/airdrop vs yapmıyoruz.”
  • Güvenlik araştırmacıları, kullanıcıları doğrulayan ve kanal genelinde bildirimler gönderen bir bilet aracının güvenliğinin ihlal edildiğini söyledi. Araştırmacılar, kullanıcıları sınırlı sayıda bir NFT basmaya ikna eden kötü niyetli bağlantılara tıklamanın, kullanıcının NFT’lerini ve diğer cüzdan bilgilerini çalabilecek yasadışı bir komut dosyasına yol açacağını söyledi.
  • Aynı aracı kullanan Doodles, Shamanzs ve Nyoki gibi diğer bazı NFT merkezli Discord sunucuları da benzer kimlik avı mesajları gördü, takma adlı blockchain araştırması ‘zachxbt’ dikkat çekti.
  • BAYC’nin Discord kanalı, yazı yazılırken yeni üyelere kapalıdır. BAYC’nin Mutant Ape koleksiyonundan şimdiye kadar tek bir NFT çalındı.

GÜNCELLEME (1 Nisan 07:36 UTC): Başlığı günceller, baştaki Discord referansını değiştirir.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: