DünyaEkonomi

HBAR Vakfı, Hedera’ya Metaverse Uygulamaları Çizimi İçin 250 Milyon Dolar Verdi

Hedera Hashgraph, en son girişim fonu ile metaverse’i izliyor ve HBAR jetonlarına geliştirilmesine 250 milyon dolar koyuyor.

HBAR Vakfı tarafından yapılan Perşembe duyurusu, ağın merkezi olmayan finansa (DeFi) odaklanan 155 milyon dolarlık bir “Kripto Ekonomi Fonu” başlatmasından sadece bir hafta sonra geldi.

Meta veri tabanı fonu, Hedera’nın “oyun ve sanal dünyalar, tüketici markaları ve koleksiyon ürünleri, spor ve Hayran katılımı ve kurumsal metaverse”, bir basın açıklamasına göre.

Hedera, yakın zamanda Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumlu hale getirilen blockchain benzeri dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) ile tanınır. Büyük jeton teşvikleri paketiyle, ağın destekçileri diğer zincirlere tıklayan uygulamaları çekmek istiyor.

Devamını oku: Hedera, Yeni EVM Uyumlu, 155 Milyon Dolarlık HBAR Fonlu Woos DeFi

HBAR Vakfı Başkan Yardımcısı Alex Russman, bir röportajda CoinDesk’e “Bütün bu meta veri tabanı alanını Web 3’e yeni kullanıcılar getiren uygulamalar için bir parça her şeyi kapsayıcı olarak görüyoruz” dedi. 2021’i NFT’lerin yılı ve 2022’yi kurumsal uygulamalarının yılı olarak görüyorum.”

Kurumsal NFT’ler

Bir basın açıklamasına göre, yeni duyurulan fondan ilk hibe, markaların ticari bağlamda takas edilemez tokenleri (NFT’ler) kullanmasına yardımcı olan ve şu anda 300’den fazla şirketle ortak olan Sayl’a verildi.

Russman, CoinDesk’e Hedera’nın özellikle ilgi duyduğu iki alanın sanal moda ve oyun olduğunu söyledi, şirketin halihazırda iyi bağlantılı hissettiği iki sektör.

Ağın operasyonlarını ve stratejisini denetlemek için bir araya gelen bir grup olan Hedera’nın “Yönetişim Konseyi”ndeki 39 şirketten biri, geçen Aralık ayında kendi NFT çöküşünün ardından bir aydan biraz fazla bir süre sonra konseye katılan oyun devi Ubisoft.

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: