DünyaEkonomi

Hash, LOVO’nun Yapay Zeka Destekli Ses NFT’leri için 6.5 Milyon Dolarlık Turda Liderlik Yaptı

Bir şirket, çağrı merkezlerindeki Web 2 köklerinden ve kurumsal eğitim videolarından Web 3’e ve meta veri tabanına dönüyor.

Yapay zekadan türetilen, değiştirilemez sesli belirteçlerin (NFT’ler) yaratıcısı LOVO, kripto girişim şirketi Hashed liderliğindeki 2 milyon dolarlık bir uzatmayı kapattı. Sermaye, A Serisi öncesi toplam finansman turunu 6,5 milyon dolara çıkardı.

LOVO CEO’su Charlie Cho CoinDesk ile yaptığı röportajda, “Bu fonla, önce ses evrenini genişletmek ve esasen web 3’ün sesi olmak istiyoruz” dedi.

Yeni tur, Animoca Brands’in kurucusu Yat Siu ve ROBLOX ve Marvel Studios’un eski CFO’su Matt Finick de dahil olmak üzere bir grup melek yatırımcıyı getiren bir kripto yatırım sendikası olan PKO Investments’ı da içeriyordu.

Hashed CEO’su ve yönetici ortağı Simon Kim, CoinDesk’e yaptığı açıklamada, “LOVO’nun, sanal dünyadaki kimliklerini daha gelişmiş bir şekilde kişiselleştirmek için topluluklarına sesli NFT’leri tanıtarak birçok blockchain oyun ve metaverse projesiyle işbirliği yapacağına inanıyoruz” dedi. . “TTS (metinden konuşmaya) teknolojisi, diğer kullanıcılar ve etkileyicilerle iletişim kurarak gerçek zamanlı çeviri, aktif [oynanamayan karakter] etkileşimi ve özel kullanıcı deneyimleri ile metaverse projeleri için yeni bir çağ açacak.”

Ocak ayında LOVO, 8.888 Voiceverse NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü ve hızla sattı. Her NFT, her NFT satıldığında telif ücreti almaya devam eden seslendirme sanatçılarından lisanslı 100 gerçek kayıttan oluşan bir tohumdan oluşturulan benzersiz bir ses içeriyordu. NFT’deki AI ses modeli, herhangi bir tür konuşma içeriği oluşturmak veya Discord gibi sohbet uygulamalarında gerçek zamanlı iletişim için kullanılabilir.

LOVO CEO’su Cho, sesli NFT’leri, karakterlerin şimdi avatarlarının kıyafetlerini nasıl değiştirebileceğine benzer bir oyun içi öğe olarak gördüğünü söyledi. Ses değiştiriciler yıllardır oyun çevrelerinde var olsa da, LOVO kulağa daha insani gelen, benzersiz bir alternatif sunuyor.

Cho, “Eğrinin önünde olmak istiyoruz” dedi. “Piyasaya hazırlık açısından biraz erken olduğumuzu düşünüyorum, ancak bu toplulukların mümkün olduğunca çoğuyla ortak olmak istiyoruz, çünkü amacımız milyarlarca sanal kimlik varsa milyarlarca ses sağlamak. ”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: