BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bazıları Boğa Kalsa da, ‘Korku’ Duyguları Vurduğunda Bitcoin 43.5K $’ı Yeniden Kazandı

Bitcoin, Çarşamba günkü düşüşün ardından ABD Federal Rezervi’nden gelen şahin yorumların yatırımcıların önümüzdeki aylarda enflasyonla ilgili korkularını azaltmadığı için toparlanma belirtileri gösterdi.

Fiyat çizelgeleri, Bitcoin (BTC) son bir yükseliş trendinin altına düştü ve bu hafta 48.000 $ seviyesini geçemedi. Varlık, güçlü desteğin var olduğu görülüyorsa 42.000 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin, bir hafta süren yükseliş trendinin altına düştü. (Ticaret Görünümü)

Çarşamba günü yayınlanan Fed’in Mart toplantısının tutanakları, ABD merkez bankasının enflasyonla mücadele etmek amacıyla bilançosunu her ay 95 milyar dolar veya bu mali yıl boyunca bir trilyon dolar kadar küçültmeyi planladığını gösterdi. Piyasalar, serbest bırakmanın ardından düştü ve bitcoin 45.000 $ ‘dan desteğin altına düştü.

Ancak küresel hisse senetleri ve endeksler Perşembe günü nominal bir toparlanma gösterdi. Avrupa’da Stoxx 600 %0,46 ve Alman DAX %0,43 yükselirken, ABD’de S&P 500 vadeli işlemleri %0,15 arttı. Bitcoin ve eter Çarşamba gününün en düşük seviyelerinden sıçradıkça, istikrar belirtileri gösteren kripto pazarlarına da toparlanma geldi.

Ancak 24 saatlik bir süre içinde çoğu kripto para birimi kırmızıda kaldı. Dogecoin’in DOGE’si %11 düşerek majörler arasında en büyük kayıpları taşırken, onu %8 ile Cardano’nun ADA’sı izledi. Veriler, kripto piyasasının genel olarak %5 kaybettiğini ve Salı günkü 2,4 trilyon dolarlık bir noktada 1,9 trilyon dolarlık bir kapitalizasyona kaydığını gösterdi.

Bu arada, Alternative.me’nin yatırımcı duyarlılığını yansıtan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi web sitesi, iki hafta içinde en düşük değerine ulaşmak için bir “korku” okuması yaptı.

Bununla birlikte, bazı analistler, son zincir içi verilere ve bitcoin alımlarına ilişkin genel hissiyatın yükselişini sürdürdüğünü gösteren yatırımcı davranışına işaret etti.

FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Borsalardaki bitcoin sayısı Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviyeye düştü” dedi. “Yatırımcılar, genellikle Bitcoin’i uzun süre piyasadan uzak tutmak için bir sinyal olarak alınan Mart ayının başından beri para çekiyorlar.”

Kuptsikevich, “Aktif arzdaki bu azalma genellikle fiyatı yukarı çekiyor” dedi.

Kripto borsası KuCoin’in CEO’su Johnny Lyu, bu tür piyasa faaliyetinin bitcoin’in düşüşünü destekleyebileceğini belirtti.

Lyu, Telegram mesajında ​​”Olumlu piyasa hissiyatı ve yükseliş eğilimi Bitcoin’in önemli ölçüde düşmesine izin vermedi. Bu, büyük düzeyde yatırımcı desteğini ve kısa vadede kripto para piyasası için büyüme olasılığını gösteriyor” dedi.

“Bitcoin artık hem makro hem de mikro birçok faktörden etkileniyor. Bu nedenle, birçok kripto yatırımcısı, satın alma hacimlerindeki düşüş ve üçüncü taraf cüzdanlara yapılan para çekme işlemlerindeki artışla kanıtlanan bekle-ve-gör yaklaşımını benimsedi” diye ekledi.

Bazıları düşüşün haftalar süren yükseliş trendinin ardından gerekli bir düzeltme olduğunu söyledi.

Güvenlik ve analitik şirketi HashEx’in kurucusu Dmitry Mishunin, CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada, “Düşüş en iyi ihtimalle gerekli bir düzeltme olarak etiketlendi, çünkü tüm temeller tüm ölçümlerdeki düşüşü antagonize ediyor” dedi.

Mishunin, iş analitiği firması MicroStrategy’nin son bitcoin alımına işaret ederek, “Bitcoin hem kurumsal alıcılardan hem de balinalardan büyük bir birikim görmeye devam etti” yorumunu yaptı.

“Mevcut elden çıkarmayı antagonize eden bir diğer temel, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Teucrium ETF başvurusunu onaylamasıdır” dedi.

linklerim1
YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: