hatalı para

Hatalı Madeni Para Değeri Nasıl Bulunur?

Günümüzde çok sayıda hatalı madeni para bulunuyor. Hatalı olarak basılmış bu madeni paralar için inanılmaz bedeller ödeyen insanlar var. Koleksiyonerler, hatalı madeni para baskıları için 30 TL’den 5 bin TL’ye kadar akıl almaz bedeller ödeyebiliyor. Aşağıda görmüş olduğunuz hatalı basılmış madeni para değeri gerçekten de dudak uçuklatıyor.

Hatalı 1 USD

Bundan birkaç on yıl önce Amerika’da basılmış olan hatalı dolarlar, alıcılarını ciddi satış fiyatlarıyla bekliyor. Eğer çift basılmış, üst üste geçmiş, hatalı basılmış 1 USD bulursanız bunun değeri yaklaşık 80 TL’dir. İnternet üzerinden 80 TL’ye satabilirsiniz.

Hatalı Frank

Eski Fransız frangları Türkiye’de çok talep görmese de özellikle yurtdışında çok satılıyor. Hatalı Fransız frankları Türkiye’de 19 TL ile 100 TL arası bir rakama satılırken, Fransa’da 100 dolara bile alıcı bulabiliyorlar.

Hatalı Basılmış 10 kuruş

Hatalı basılan 10 kuruşlar için koleksiyonerler 30 TL ile 100 TL arasında ödeme yapıyorlar. Eğer elinizde böyle bir para varsa, bu fırsatı kaçırmayın ve hemen bir koleksiyonere satın.

Hatalı Madeni Para Değeri Alman Markı Ne Kadar Eder?

Madeni olarak basılmış eski Alman markına talep çok yüksek olmasa da eğer 2 mark bulduysanız bunu 19 TL’den satabilirsiniz. Satıcıların pek çoğu 19-40 TL arası bir sayıdan bu parayı satıyor.

Hatalı Madeni Para Değeri Eski 5 kuruş

50-70 yıl öncesine dayanan bu eski beş kuruşlar 40-70 TL arası bir rakamdan alıcı bekliyorlar.  Koleksiyonerlerin çoğu bu rakamdan alış yapıyor.

Bulduğunuz hatalı paraların değerini merak ediyorsanız, internet üzerinde aynı parayı satan satıcılara bakın. Fakat bunu yazarken paranızın serisini de girmeniz gerekir. Aynı parayı birilerinin 500 TL’ye satarken başka birilerinin 10 bin TL’ye sattığını görebilirsiniz. Bu paranın bulunamamasından kaynaklanmaktadır. Eğer bulursanız ciddi anlamda yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Sizlerde hatalı madeni para değeri bulmak için bu şekilde araştırmalarınızı yapabilir ve öğrenebilirsiniz. Ek olarak, hatalı madeni para bulmak için esnaflara tüm parayla gidip kâğıt para isteyebilirsiniz, bu şekilde size bozuk para verecektir. Bu bozuk paraları kontrol ederek hatalı para var mı yok mu öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Hatalı Kesim 20 Milyon TL

YORUM YAZ
Lütfen takip edin
Etiketler


Bir Yorum

  1. osman dedi ki:

    bende hatalı basılmış 20 tl var değerinden fazla eder mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.