hatalı parakağıt para

0 olmayan paralar değerli değil

Arkadaşlar artık bu konuda bir açıklama yapma zamanı geldi hergün onlarca kişi yazıyor. İlk çıkan belki değerli idi ama artık o kadar çok 0 (sıfır) olmayan ve çizik vs. olan para çıkmaya başladı ki bunların hiç biri yani 0 olmayan paralar değerli değil.

Sıfır olmayan para hakkında haberler

Bu haberler eski haberler ilk çıktığında olan haberler artık bu şekilde paralar o kadar çok ki kimse ilgilenmiyor ve almak istemiyor. Lütfen değerleri konusunda kimse zorlamayın. Eğer alacak olan bulursanız sizin şansınıza olur. Eğer yüksek fiyata alan varsa emin olun bu konularda hiç bir bilgisi yok demektir.

YORUM YAZ
Etiketler


3 Yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    merhaba benimde eiimde buna benzer bir para var yalnız 5 yazıyor bir tarafında ama 0 diğer tarafında yazan 50 tl var . Diğerlerinden biraz farklı bu değersiz yazmışsınız ama yinede bunların bir degeri vardır sanırım bu para hakkinda bilgi verebilir.isiniz

  2. Kaan Kıocaman dedi ki:

    Error dediğimiz katagorideki paralar daima farklıdır ve değerlidir. Yaşadığımız süreçte bu paraların basın yoluyla bir anda çoğalması manidardır. Bu hatalı basım paraları inceledim öncelikle hangi serilerin hatalı olduğu belli ve bu konuya vakıfım. Elinizdeki paranın değeri yok demek biraz vicdansızlık lakin 50 TL için 75 – 80 bin gibi uçuk rakamlar ciddi manada komik. Bu paralar birçok yerde karşınıza çıkabilir saklamaya gayret edin şuan bu bollukta satmak anlamsız.

  3. Fadıl dedi ki:

    Benim de elimde Atatürk fotoğrafı üzeri çizikler ile dolu 100 lira var acaba değeri varmıdır daha yeni elime geçti. Bana yardımcı olurmusunuz bu konuda. Sıfır eksikliği vs. Konusu değil sadece çapraz büyük bir çizik ve Atatürk ün alnı dikey çizgiler ile dolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.