BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Glassnode, Bitcoin Tüccarlarının Fırtınalı Marta Hazırlandığını Söyledi

Bitcoin tüccarları, türev piyasası aracılığıyla belirsizlik içinde fiyatlandırıyor, ancak zincir üzerinde kripto arzı istikrarlı kalıyor ve bu da piyasanın “önümüzdeki fırtınayı atlatmaya” hazır olduğunu gösteriyor. Zincir içi veri sağlayıcı Glassnode tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre,

  • Glassnode, verilerin hem spot varlıkların hem de fon akışlarının istikrarlı kaldığını gösterdiğinden, korkudan kaynaklanan bir kitlesel çıkış belirtisi olmadığını söyledi.
  • Glassnode, “Bu, önceki on yıllardaki gevşek para politikası göz önüne alındığında, daha sıkı bir ABD dolarının daha geniş ekonomik etkisine ilişkin net bir yatırımcı belirsizliğine işaret ediyor” dedi.
  • ABD Merkez Bankası’nın yaklaşmakta olan faiz artırımı nedeniyle bir oynaklık beklentisi göz önüne alındığında, tüccarlar kaldıraçtan arındırma adı verilen bir süreçle kaldıraçlı varlıklara maruz kalmalarını azaltıyor.
  • Bu, Glassnode’un vadeli işlem vade yapısının “düzleşmesi” dediği şeyle sonuçlandı, yani gelecekteki tarihte tahmini bitcoin fiyatı giderek düşüyor.
  • 2022’nin sonunda sona eren vadeli sözleşmelerin şu anda 44.200 dolarlık bir kullanım fiyatı var ve bu, Glassnode’un “çok mütevazı” olarak adlandırdığı yıllık %6’lık bir primi temsil ediyor.
  • “Yatırımcılar, Mart ayında beklenen Fed faiz artırımlarını yakından takip ederek riskten korunmak ve aşağı yönlü koruma satın almak için türev piyasaları kaldıraçtan indiriyor ve kullanıyor. Bu arada, genel zincir içi tedarik dinamikleri bir denge biçiminde görünüyor, ”diye yazdı Glassnode.
  • Kaldıraç kaldırma, bir tasfiye kademesi nedeniyle zorunlu bir kapatma değil, pozisyonları kapatan tüccarlar tarafından yapılır. Tasfiye kademesi, varlık fiyatı, dayanak varlığın fiyatını daha da düşüren uzun türev pozisyonlarının kapanmasıyla sonuçlanan dik bir düşüş yaşadığında meydana gelir.
  • Glassnode ayrıca, uzun vadeli sahipler tarafından tutulan bitcoin arzı sabit kalmaya devam ettiği için “oldukça dirençli bir hodler topluluğu” olduğuna dikkat çekiyor.
  • Bitcoin fiyatı, yazı yazılırken %0,2 düşüşle 44.200 dolar civarındaydı.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: