Ekonomi

DenizBank’tan taksi ödemelerine POS gerektirmeyen tahlil

DenizBank, BiTaksi ile Mastercard’ın tap-on-phone ödeme tahlilini kullanarak Türkiye’de bir birincisi gerçekleştirdi; taksi ödemelerinde POS aygıtına gerek olmadan kartlı ödemelerin yapılabileceği BiTaksiPOS uygulamasını hayata geçirdi. Yeni uygulamanın lansmanına özel olarak; 11 Ekim – 11 Kasım tarihleri ortasında, BiTaksi üzerinden DenizBank kredi kartlarıyla yapılan birinci harcamaya yüzde 50 indirim sağlıyor.

Müşteri tecrübesini güzelleştirmek için bilgi bilimindeki uzmanlığını kullanan ve ebediyen son teknolojilere yatırım yapan DenizBank, BiTaksi iş birliğiyle, POS kullanımını her an herkes için ulaşabilir hale getiren BiTaksiPOS uygulamasını hayata geçirdi.

Buna nazaran; BiTaksi’ye üye olan sürücülerin NFC özellikli android cep telefonları POS aygıtı üzere bir ödeme kabul aygıtına dönüşüyor; tüm temassız kredi kartlarıyla ödeme yapmak mümkün oluyor.

“Teknoloji ve inovasyondaki deneyimimizin gücüyle çalışmaya devam edeceğiz”

Ödeme sistemlerinin kapsama alanının yeni teknolojiler ve bilimsel bakış açıları ile süratle geliştiğini, temassız ödemelerle başlayan sürecin, taşınabilir aygıtlar, giyilebilir teknolojiler, nörobilim ve bilgi biliminin de kullanımı ile büsbütün müşteri tecrübesi odaklı hale geldiğini vurgulayan DenizBank Perakende Bankacılık Kümesi Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran; “Banka olarak kullanıcı tecrübesinin rekabette farklılaşmayı beraberinde getirdiğinin şuurundayız. Münasebetiyle tekilleştirilmiş, kolay ve sade bir taşınabilir ödeme tecrübesi sunmak, Banka olarak başlangıç noktamız. Ödeme ağının birinci sefer bu kadar çift taraflı hale geldiği iklimde, cep telefonlarının POS olarak kullanılabilmesi ehemmiyet arz ediyor. Biz de DenizBank’ın yenilikçi ve teknoloji odaklı finansal market olma vizyonuna paralel biçimde, müşterilerimizin sıklıkla tercih ettiğini bildiğimiz BiTaksi iş birliğiyle, üye işyeri POS operasyonlarını müşterilerimizin telefonuna taşıdık; süreçlerin süratli, faal ve her an ulaşılabilir olmasını sağladık. Artan temassız kullanım yöneliminin de farkında olarak, taksicilerimizin ve yolcularımızın hayatını kolaylaştıran, inançlı ve hijyenik ödeme fırsatı sunan bir uygulama hayata geçirdik. Önümüzdeki devirde de teknoloji ve inovasyon konusundaki deneyimimizin gücüyle, müşterilerimizin hayat kalitesini artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

DenizBank Hakkında

DenizBank, 1997 yılında bir bankacılık lisansı olarak Güçlü Holding tarafından Özelleştirme Yönetimi’nden satın alınarak seyahatine başladı. Ekim 2006’da Avrupa’nın önde gelen finans kümelerinden Dexia bünyesine katılan bankanın payları, 28 Eylül 2012’de Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’a, 31 Temmuz 2019 prestijiyle ise yeniden bölgesinin en büyük kuruluşları ortasında yer alan Emirates NBD’ye devroldu.

Farklı finansal hizmetleri tıpkı çatı altında toplayan bir “finansal süpermarket” oluşturmayı hedefleyen DenizBank Finansal Hizmetler Grubu’nun, Türkiye’nin 81 vilayetinde, iştiraklerin şubeleri dâhil toplam 717 şubesi ile 14 binin üzerinde çalışanı; altı yerli, üç milletlerarası finansal iştirak ile altı yerli finansal olmayan iştiraki ve Bahreyn’de bir şubesi bulunuyor. DenizYatırım, Deniz GYO, DenizPortföy İdaresi, DenizLeasing, DenizFaktoring, Süratli Öde, Intertech, NEOHUB, DenizKültür, Ekspres Bilgi Süreç ve Ticaret, Açık Deniz Radyo-TV ve Bantaş kümenin yerli; Eurodeniz, DenizBank AG ve DenizBank Moscow ise milletlerarası iştirakleri olarak konumlanıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: