DünyaEkonomi

FTX Ventures, Alameda Research’ün Crypto VC İşiyle Birleştiği Raporunu Reddetti

Sam Bankman-Fried’in FTX Ventures, Perşembe günü, FTX’in risk sermayesi kolu ile kardeş şirket Alameda Research’ün VC operasyonlarının birleşeceğine dair bir Bloomberg raporunu yalanladı.

Raporda, hareketin kripto fiyatlarındaki uzun süreli düşüş sırasında Bankman-Fried imparatorluğunun bazı kısımlarını konsolide etmek için yapıldığı belirtildi, ancak hem FTX Ventures şefi Amy Wu hem de Bankman-Fried, iki grubun birleştiğinin yanlış olduğunu söyledi.

Wu, Telegram aracılığıyla CoinDesk’e “İki varlık, Alameda ve FTX Ventures birleşmedi” dedi. “Sam, yılın başında yeni bir fon ve yatırım stratejisi olarak FTX Ventures’ı başlatmaya karar verdi çünkü uzayda girişimcileri kendi yöntemimizle desteklemek için harika bir fırsat olduğunu hissettik.”

Makalenin yayınlanmasından kısa bir süre sonra Bankman-Fried, Bloomberg’in manşetinin “bana büyük bir yanlış beyan gibi geldiğini” tweetledi.

Bir risk sermayesi yatırımcısı olarak Alameda, takas edilemeyen token pazarı Magic Eden ve Anchorage Digital dahil olmak üzere çok sayıda kripto girişimini destekledi. Bu arada, FTX Ventures Ocak ayında 2 milyar dolarlık finansman sağladı.

En son haberler, Alameda Research’ün eş CEO’su Sam Trabucco’nun danışmanlık görevinden ayrılarak Caroline Ellison’ı tek CEO olarak bırakmasından bir gün sonra geldi.

Devamını oku: FTX, Kripto Rallisi Ortasında Geçen Yıl 1 Milyar Dolar Gelir Elde Etti: Rapor

GÜNCELLEME (25 Ağustos 21:38 UTC): Başlık ve hikaye FTX Venture’ın yorumlarını ve Bankman-Fried’in tweetini yansıtacak şekilde güncellendi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: