BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

First Mover Asia: Kripto Madencileri için Ayı Piyasasında Hayatta Kalma Stratejisi; Bitcoin, Eter Fiyatları Tutma Modelinde Kalıyor

Günaydın. İşte neler oluyor:

Fiyatlar: Perşembe, bu hafta kripto ticaretinin en son bölümünü sundu.

Görüşler: Bazı kripto madencileri, mevcut ayı piyasasındaki gelir kaybını dengelemek için güç kapasitesi satıyor.

Kripto endüstrisi liderleriyle kapsamlı röportajlar ve analizler için CoinDesk TV’nin en son bölümlerini yakalayın. Ve kripto piyasalarındaki en son hamleleri bağlam içinde ortaya koyan günlük haber bültenimiz First Mover’a kaydolun.

Fiyat:% s

Bitcoin ve Eter Son Tutma Modellerinde Kalıyor

Jerome Powell’ın Federal Rezerv’in Wyoming’deki toplantısında uzun zamandır beklenen adresinden bir gün önce, bitcoin kabaca haftanın çoğunda tuttuğu yerde boşta kaldı – 25.000 doların üzerinde.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, gergin yatırımcıların Cuma günü ABD merkez bankası başkanının Fed’in bir sonraki faiz artırımına işaret edebilecek yorumları için nöbetlerini sürdürmesiyle son 24 saat içinde yaklaşık 21.500 $ seviyesinde işlem görüyordu. Birkaç merkez bankası yöneticisi medya kuruluşlarıyla konuştu ancak bankanın 75 baz puanlık bir artışı onaylayarak mevcut şahinliğini devam ettirip ettirmeyeceği (muhtemelen varlık piyasalarını – kripto ve geleneksel – spiral) gönderecek mi yoksa oranı daha yüksek bir seviyeye geri mi çekeceği konusunda çok az ipucu verdi. orta derecede agresif 50 puan.

Borsada işlem gören fon sağlayıcı Total Capital Management’ın CEO’su ve baş yatırım sorumlusu Matthew Tuttle, “İnsanlar bir tür güvercin eğilimi arayacak ve eğer bunu alamazsak, bu biraz çirkin olabilir” dedi.

Ether, bitcoin’den daha iyi performans gösteren son modelini sürdürdü. Piyasa kapitalizasyonundaki en büyük ikinci kripto, aynı dönemde yaklaşık bir yüzde puanı artışla 1.700 doların hemen altında işlem görüyordu. Popüler meme parası SHIB ve CVC’nin her biri son zamanlarda %6’dan fazla yükselirken, EOS ve KNC sırasıyla %2 ve %1’in üzerinde değer kaybetti.

Yine de, takas edilemeyen tokenler (NFT) ve metaverse ile ilgili kripto para birimleri, NFT pazarına ilişkin sarsılan duyguların bir sonucu olarak geçen hafta düşük performans gösterdi. NFT’ler ve merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmak için kullanılabilen Flow ağının FLOW jetonu, son yedi gün içinde %20 düştü. Kripto veri ve analiz firması Messari’ye göre FLOW’un düşüşü, 1 milyar doların üzerinde piyasa değeri olan 52 kripto para birimi arasında o dönemde en büyük ikinci düşüş oldu.

Batık olan diğer NFT ve metaverse ile ilgili belirteçler arasında, tümü %14 ile %20 arasında düşen AXS, GALA, MANA ve GMT yer alıyor.

Hisse senetleri

ABD Ticaret Bakanlığı’nın ekonominin ikinci çeyrekte ön tahminlerin gösterdiğinden daha düşük oranda daraldığını gösteren verileri yayınlamasının ardından hisse senedi endeksleri yükselişle kapandı. Teknoloji odaklı Nasdaq, S&P 500 ve Dow Jones Industrial Average (DJIA) en az yüzde bir yükseldi. Yatırımcılar, ekonominin devam eden dayanıklılığının altını çizen işsizlik başvurularındaki hafif bir düşüşle de desteklendi. Oanda kıdemli piyasa analisti Edward Moya, en son göstergeleri “Cuma günkü şahin Fed Başkanı Powell konuşması için mükemmel bir meze” olarak nitelendirdi.

Moya, “bu dengesiz ekonominin yumuşak bir iniş yapması için hala bir şans var ve bu, hisse senetlerinin ciddi aşağı yönlü baskı görmesini engellemeli” diye ekledi.

Kripto endüstrisi haberlerinde, iflasa sürüklenen borç veren ve bu yılki kripto piyasası krizini daha da kötüleştiren Voyager Digital, konuya aşina olan kişilere göre Binance ve FTX borsaları da dahil olmak üzere alandaki en büyük oyunculardan bazılarının devralma ilgisini çekiyor.

Ve Sam Bankman-Fried’in FTX Ventures, Perşembe günü, FTX’in risk sermayesi kolu ile kardeş şirket Alameda Research’ün VC operasyonlarının birleşeceğine dair bir Bloomberg raporunu yalanladı.

Total Capital’den Tuttle, Bitcoin’in fiyatının “tüm büyük hareketli ortalamaların altında” kaldığını ihtiyatla belirtti.

“Ayı bayrağına benziyor” dedi. Bu 20.800 seviyesinde bir miktar destek görüyoruz. Piyasa Cuma günü duymak istediğini duymazsa, kripto paranın başını çektiği yer orası. Piyasa duymak istediğini duyarsa, yukarı doğru hareket ediyoruz.”

içgörüler

Bazı Kripto Madencileri için Ayı Piyasasında Hayatta Kalma Stratejisi

Aoyon Eşref tarafından

Devam eden ayı piyasası, ana gelirleri dijital varlıkların madenciliğinden geldiği için kripto madencilerini diğer şirketlerden daha fazla hırpaladı. Şimdi, madenciler kayıplarının bir kısmını dengelemek için farklı bir yol bulmuş olabilirler – elektriği şebekeye geri satarak.

Kripto madencileri, dijital varlıklarını çıkarmak için muazzam miktarda enerji tüketir ve güç maliyeti, kar marjlarının ana değişkenidir. Bitcoin fiyatının bu yıl %50’den fazla düşmesi ve güç maliyetlerinin artmasıyla birlikte, marjları önemli ölçüde daraldı.

Bununla birlikte, bazı madenciler, elektrik maliyetlerini düşürürken, yoğun talep dönemlerinde operasyonları durdurmak ve elektrik kapasitesini şebekeye geri vermek için fiilen ödeme alıyorlar.

Tam yığın bitcoin (BTC) madencilik yazılımı ve hizmet sağlayıcısının baş işletme ofisi Ethan Vera, “Bazı madencilik şirketlerinin şebekeye satmak için güç üretme veya talep-cevap gerçekleştirme yeteneği onlara ek bir karlılık seçeneği sunuyor” dedi. Luksor Tech.

isyan ve mawson

Son zamanlarda, en büyük bitcoin madencilerinden biri olan Riot Blockchain (RIOT), aşırı sıcak hava dalgası sırasında Teksas’taki madencilik operasyonlarını kapatarak tahmini 9,5 milyon dolarlık güç kredisi kazandığını söyledi. Madenci, bu stratejiyi kullanarak güç maliyetini önemli ölçüde düşürdüğünü söyledi.

Başka bir bitcoin madencisi olan Mawson Infrastructure (MIGI), Riot ile benzer strateji türlerine katılarak denetlenmemiş gelirde 1.8 milyon dolar elde ettiğini söyledi. Madenci yaptığı açıklamada, “Enerji fiyatları düşük olduğunda, Mawson bitcoin madenciliğine girer ve başından beri olduğu gibi günlük olarak kendi ürettiği bitcoin satarak gelir elde eder” dedi. “Enerji fiyatları yüksek olduğunda ve mümkün olduğunda Mawson, Enerji Talebi Müdahale Programlarına katılarak gelir elde eder ve toplam enerji maliyetlerini azaltır” diye ekledi.

Bu stratejiye bir uyarı, bir madencinin spot piyasadan elektrik satın almak yerine sabit fiyatlı bir satın alma gücü anlaşması yapması gerektiğidir. Örneğin, Argo Blockchain (ARBK), Riot’tan farklı olarak, son aylarda daha yüksek olan spot piyasa fiyatlarını ödediği için Teksas’taki talep yanıtına katılamadığını söyledi.

Ancak yaz sıcağında bu stratejiden yararlanabilen madenciler, ayı piyasası devam ederken bile önemli ölçüde fayda sağlayabilir. “Mevcut ortamda madencilik ekonomisi düştü, enerji fiyatları yükseldi ve bu madencilerin şebekeye elektrik satmaları için uygun bir zaman oldu. Çoğu durumda madenciler madencilik yerine güç satarak kWh başına iki kat fazla kazanabilirler,” dedi Luxor’dan Vera.

Önemli olaylar

21.00 HKT/SGT(11:00 UTC): Jackson Hole, Wyoming’deki Ekonomi Sempozyumunda Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması.

16:00 HKT/SGT(08:00 UTC): Avrupa M3 para arzı (Temmuz/3A/Yıllık)

CoinMasa TV

Kaçırdıysanız, işte CoinDesk TV’deki “First Mover”ın en son bölümü:

Bitcoin, 21.000 Doların Üzerinde Kalıbı Tutmaya Devam Ediyor; Metaverse Outlook’taki Sandbox Kurucu Ortağı

Bitcoin (BTC) ve eter (ETH), Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın Jackson Hole’daki konuşmasından bir gün önce yatay olarak işlem gördü. Ayrıca, “First Mover”, The Sandbox’ın kurucu ortağı Sebastien Borget ile metaverse ve Alpha Season 3’ün geleceği hakkında bir konuşma yaptı.

Başlıklar

Kripto Borsası CoinSwitch Kuber Hintli Yetkililer Tarafından Arandı: Kaynak: CoinSwitch Kuber’e bağlı beş tesisin arandığı bildiriliyor.

Ex-S. Kore Maliye Bakanı Yong-Beom Kim, Hashed Open Research’ün CEO’su Olarak Atandı: Kripto risk sermayesi fonu Hashed’in araştırma kolu, blockchain endüstrisi ile Güney Kore hükümeti arasındaki boşluğu kapatmak istiyor.

Polygon Founder’ın Crypto VC Firması 50 Milyon Dolarlık Fon Artırdı: Symbolic Capital, erken aşamadaki Web3 projelerini desteklemeyi planlıyor

Bir tüccar, Birleştirme Onayında Eter Kripto Geri Kazanımına Öncülük Ediyor, ancak Tüccarlar Tedbirli Kalıyor: Bir tüccar, Birleştirme öncesinde eter satın almanın muhtemelen aşırı uzatılmış bir oyun olduğunu söyledi.

Afgan Yetkilileri Bir Haftada 16 Kripto Borsasını Kapattı: Rapor: Afganistan merkez bankasının sorunları ve dolandırıcılığı gerekçe göstererek dijital para ticaretinin durdurulması gerektiğini açıklamasının ardından polisin borsaları kapattığı ve personelini tutukladığı bildirildi.

Daha uzun okumalar

BitBoy Davasını Açtığı Anında Kaybetti: YouTube kripto para birimi destekçisi, yalnızca bastırmayı tercih ettiği pompa ve çöp dolu eserlere daha fazla dikkat çekiyor. (O zamandan beri hakaret davasını düşürmeye karar verdi.)

Diğer sesler: Crypto’nun muazzam pazarlama çabaları birkaç yeni yatırımcı çekti (The Washington Post)

Dedi ve duydum

Bugün, Koleksiyon Avatarları yolculuğunda yeni bir aşamayı işaret ediyor. Sonunda “Bütün bu internet noktaları ne işe yarar?” Sorusuna cevap verebilecek biri. Bugünden itibaren, Toplanabilir Avatarları en iyi topluluk oluşturucularımıza ücretsiz olarak havadan indirmeye başlayacağız. Reddit topluluklarına yaptıkları katkılar için en iyi karma kazananlara teşekkür etmek için, nitelikli redditor’lar dört farklı Koleksiyon Avatar stilinden birini seçebilecek: Aww Friends. Damla Takımı. Meme Takımı. Tekillik Kalifiye olup olmadığınızı görmek için feed’inize göz atın ve avatar ekibinizi bulun! (Reddit) … bu bana büyük bir yanlış beyan gibi görünüyor! FTX son zamanlarda daha fazla girişim yapıyor ve sanırım Alameda daha az şey yapıyor olabilir mi? Bu, başlığın ima ettiğinden gerçekten farklı bir şey! (Sam Bankman-Fried)

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: