Ekonomi

Ford Trucks artık Avrupa’nın en büyüğü Almanya pazarında

Tüm Avrupa’ya yayılma maksadıyla Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika ve Lüksemburg’da art geriye distribütör atamalarını gerçekleştiren Ford Otosan’ın ağır ticari araç markası Ford Trucks, Batı Avrupa’daki stratejik büyümesini artık de Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarı olan Almanya’ya adım atarak sürdürüyor.

Avrupa’daki büyüme seyahatlerine sürat kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, “Uluslararası pazarlarda yerli üretimle büyüyen, küresel ağını süratle genişleten Ford Trucks olarak, ülkemizi yurtdışında en yeterli formda temsil etmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda; Avrupa’daki büyüme planlarımızda stratejik değere sahip Almanya’da, müşterilerimizi ITOY ödüllü çekicimiz F-MAX ve en verimli taşıma tahlilleri sunan modellerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Türk otomotiv endüstrinin öncü şirketi Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks, dünya çapındaki büyümesini Portekiz, İspanya, İtalya, Belçika ve Lüksemburg’un akabinde Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarına sahip Almanya ile sürdürüyor.

2019 Memleketler arası Yılın Kamyonu (ITOY) ödüllü F-MAX başta olmak üzere, Ford Otosan mühendislerinin Eskişehir’de sıfırdan geliştirdiği eser portföyünün yanı sıra yenilikçi teknolojiler ile milletlerarası arenada ağır talep gören Ford Trucks, Batı Avrupa yayılım planlarında stratejik ehemmiyete sahip Almanya pazarına otomotiv bölümünde 100 yılı aşkın esaslı bir geçmişe ve bilgi birikimine sahip yeni distribütörü Stegmaier Group ile iş birliği yaparak girdi.

Turfan: “Almanya, Ford Trucks’ın global büyüme planlarında kilit role sahip”

Ford Trucks olarak pandemiye karşın, kilit kıymet taşıyan pazarlarda gerisi arkasına açılışlar gerçekleştirdiklerini belirten Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı Serhan Turfan, şunları söyledi:

“Türkiye otomotiv endüstrinin öncü gücü Ford Otosan’ın ağır ticari markası Ford Trucks olarak, yarım asrı aşkın müddettir otomotiv bölümünde ‘ilk’leri başarmaya ve dünya çapında bir muvaffakiyet kıssası yazmaya devam ediyoruz. Bir aracı sıfırdan ticari eser haline dönüşene kadar, motor da dahil olmak üzere tam tasarlayacak, geliştirecek ve test edecek tüm yetenek ve altyapıya sahip pozisyondayız. Mühendislik yetkinliklerimiz ve Ar-Ge gücümüz sayesinde Türkiye’de ürettiğimiz ağır ticari araçları 40’ı aşkın ülkeye ihraç ederken, Türk mühendislerinin emekleri ile geliştirdiğimiz araçlar dünyanın dört bir yanında bizleri gururlandırmaya devam ediyor. Memleketler arası pazarlarda yerli üretimle büyüyen, küresel ağını süratle büyüten Ford Trucks ile ülkemizi yurtdışında en âlâ formda temsil etmek için çalışıyoruz. 2019 Memleketler arası Yılın Kamyonu (ITOY) ödülünün akabinde F-MAX’e Avrupa’dan gelen ağır taleple birlikte büyüme planlarımızı erkene çekmiştik. Bu doğrultuda 2019’da Polonya, Litvanya, Portekiz ve İspanya pazarlarının akabinde ağır talep gördüğümüz pazarlardan İtalya, Belçika ve Lüksemburg yapılanmamızı tamamladık. Artık de Ford Trucks’ın Avrupa’daki büyümesinde stratejik değere sahip, Avrupa’nın en büyük ağır ticari pazarı olan Almanya’ya adım atmanın gururunu yaşıyoruz. Stegmaier Group’un hem ağır ticari pazarı uzmanlığı hem de Almanya’da deneyimleri ile markamızı en uygun biçimde temsil edeceğinden eminiz.

Ford Trucks’ın maksadı tüm Avrupa’ya yayılmak

Almanya’nın Ford Trucks markası için kıymetli fırsatlar barındırdığına da değinen Turfan, “Avrupa bizim ana ihracat pazarımız ve barındırdığı potansiyel ile büyüme stratejimizde büyük ehemmiyete sahip. Almanya, bu stratejinin çok kıymetli bir modülü. Burada, en verimli taşıma tahlilleri sunan modellerimizle yeni müşterilerimize paha yaratacağız. Öte yandan Avrupa’nın tamamında kalıcı bir büyüme gerçekleştirmek için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz. Almanya’nın akabinde önümüzdeki 3 sene içerisinde Avrupa’nın tamamında bulunarak küresel operasyonlarımızı 55 ülkeye yaymayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: