DünyaEkonomi

Kriptoya Açık Hisse Senetleri Bitcoin’in Düşüşü, Daha Geniş Pazar Rotası Ortasında Düşüyor

Madenciler ve borsalar dahil olmak üzere kripto para birimi hisseleri, Cuma günü bitcoin, eter ve diğer önemli kripto para birimleri batarken düşüyordu.

Kripto borsası Coinbase (COIN) yaklaşık %10 düşerken, bakiyesinde yaklaşık 124.391 bitcoin tutan MicroStrategy (MSTR) Aralık sonu itibariyle levha, yaklaşık %8 düştü. Geçen yıl kripto ticareti geliri önemli ölçüde artan Robinhood’un (HOOD) hisseleri yaklaşık %4 düştü.

Bitcoin son 24 saat içinde neredeyse %11 düşerek 38.644$’a düşerek ilk kez 40.000$’ın altında işlem gördüğü için hisse düşüyor. aylarca. Eter aynı dönemde yaklaşık %13 düşerek yaklaşık 2.804 dolara düşerken, Solana’nın SOL’si ve Cardano’nun ADA’sı yaklaşık %14 düştü.

Daha fazlasını okuyun: Daha Geniş Asya Pazarında Satış Sırasında Bitcoin 40 bin Doların Altına Düştü

HIVE Blockchain (HIVE), Hut 8 Mining (HUT), Marathon Digital Holdings (MARA), Riot Blockchain (RIOT), Bitfarms (BITF), tümü dahil olmak üzere halka açık madenciler Cuma günkü işlemlerde en az %5 düştü.

Kripto para birimi hisseleri de daha geniş bir borsa bozgununun ortasında düşüyordu ve teknoloji hisseleri son düşüş trendinin ağırlığını taşıyordu. Oanda Corp’un kıdemli piyasa analisti Craig Erlam Cuma günü müşterilerine verdiği bir notta, teknoloji ağırlıklı hisse senedi endeksi Nasdaq’ın Nisan 2020’den bu yana ilk kez 200 günlük hareketli ortalama da dahil olmak üzere bazı önemli teknik destek seviyelerinde düştüğünü söyledi.

Bu arada Erlam, bitcoin’in “pisliğe çarptığını, piyasalarda fiyatı aşağı iten başka bir riskten kaçınma dalgasının çarptığını” kaydetti. 40.000 dolar ve muhtemelen süreçteki hareketi daha da kötüleştirdi.”

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: