DünyaEkonomi

DNP – Binance, Rakiplerle Rekabeti Arttırırken ABD’de Ethereum Staking’i Tanıtıyor

Kripto para borsası Binance, Ethereum “Birleştirme” öncesinde ABD’de ether (ETH) stake etme özelliğini tanıtıyor.

Borsa Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Binance’in ABD’li müşterilerine 0,001 ETH (1,51 $) kadar düşük bir miktar için yıllık %6’lık bir getiri (APY) sunmaya başlayacağını duyurdu.

Stake, kullanıcıların Proof-of-Stake (PoS) ağlarının çalışmasını desteklemek için dijital varlıklarını kilitlemelerini içerir.

“Birleştirme”, Ethereum’un bir iş kanıtı (PoW) ağından PoS’a geçişidir ve 13-15 Eylül civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Umut, enerji yoğun PoW mekanizmasından uzaklaşmanın, Ethereum’un verimliliğini ve ölçeklenebilirliğini artıracağı ve daha fazla ana akım benimsemeyi çekeceğidir.

Binance, ilk olarak Haziran ayında ABD müşterilerine staking sunmaya başladı ve şimdi Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Polygon (MATIC) blok zincirlerini destekliyor. O sırada Binance.US CEO’su Brian Shroder, amacın Coinbase ve Gemini gibi rakipler tarafından sunulan stake APY’lerini geçmek olduğunu söyledi.

Ethereum’a desteği genişletmenin zamanlaması, Binance.US’nin ETH’yi önümüzdeki aylarda büyük bir bahis savaş alanı olarak gördüğünü gösteriyor.

Devamını oku: Birleşme Ethereum ve Geliştiricileri için Ne Anlama Gelebilir?

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: