DünyaEkonomi

Bitcoin Miner CleanSpark İndirim ve Kredilerden Sonra 28 Milyon Dolara 10K Yeni Makine Satın Aldı

Bitcoin madencisi CleanSpark (CLSK), krediler ve indirimlerden sonra 28 milyon $ karşılığında 10.000 yeni Bitmain Antminer S19j Pro satın aldı, bu da üreticinin listelenen fiyatından önemli bir indirim.

Çarşamba basın açıklamasına göre madencilik teçhizatları, donanım komisyoncusu Cryptech Solutions’dan terahash (Th) başına yaklaşık 28 $’a satın alındı. Madencilik teçhizatı fiyatları, genellikle makine fiyatı yerine, bilgi işlem gücünün bir ölçüsü olan terahash başına dolar cinsinden belirtilir.

“Geçen yıl boğa piyasasının kuyruk ucunda, o zamanki endüstrinin ekipman ön siparişi verme eğilimini aylar öncesinden takip etmek yerine stratejik olarak altyapı oluşturmaya odaklandık”, bu da CleanSpark’ı ayı piyasası boyunca indirimli olarak kule satın alma konumuna getirdi. CleanSpark CEO’su Zach Bradford, dedi.

Gerçekten de, mücadele eden bitcoin madencileri makinelerini nakit için boşaltırken, madencilik teçhizatlarının fiyatı son birkaç ayda %40 düştü.

Ayı piyasasında büyüme için noktalar bulmak için CleanSpark tarafından yapılan bir dizi hamlenin sonuncusu. Şirket, Haziran ayında 1.800 makine için sözleşme satın aldı ve Temmuz ayında 1.061 makine daha satın aldı. Ağustos ayında Cleanspark, 3.400 makineli yeni bir maden tesisi satın aldı. Tüm satın almaları dikkate alan firma, yıl sonuna kadar 5 exahash/saniye hashrate ulaşacağını söyledi.

linklerim1
YORUM YAZ


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: