BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Bernstein: Bitcoin’in Diğer Belirteçlerle Korelasyonu, Hakimiyeti Düşerken Zayıflayacak

Yatırım şirketi Bernstein Salı günü yayınladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin’in (BTC), dünyanın en büyük kripto para biriminin bir hedge olduğu söylenen kötüleşen makroekonomik ve politik ortama rağmen rakiplerinden daha düşük performans gösterdiğini yazdı.

Artan enflasyona, Ukrayna’daki savaşa, durgunluk endişelerine ve değişken küresel para birimi hareketlerine rağmen, bitcoin ethere (ETH) göre zayıflıyor. Raporda, iki tokenin piyasa değeri oranının 2016’da 20 kata kadar olan yüksek bir seviyeden yaklaşık 1,9 kata düştüğü belirtildi.

Analistler Gautam Chhugani ve Manas Agrawal, “İnsanların bir değer deposuna ihtiyaç duyduğu çok zorlu bir makro ortamda bile, bitcoin hala iyi durumda değil” dedi.

Raporda, eterin piyasa değerinin yanı sıra stabilcoinlerin ve alternatif katman 1 blok zincirlerinin büyümesinin, “Bitcoin’in hakimiyetinin genel kripto ekosisteminde sürekli olarak azaldığı” anlamına geldiği belirtildi. Katman 1 ağı, temel katman veya bir blok zincirinin temel altyapısıdır.

Bu, kripto para birimlerinin “makroekonomik bir varlık sınıfından ziyade inovasyon odaklı, yapısal bir eğilim” haline geldiği fikrini destekliyor.

Bernstein, COVID sonrası dönemde borsa ile korelasyon arttığından, bitcoin’in son çeyreklerde enflasyon riskinden korunma işlevi görmediğini belirtiyor. Kripto “risk-ödül matrisinde üst sıralarda yer alıyor” ve merkez bankaları para politikasını gevşettiğinde ve sermaye riskli varlıkları kovalamaya başladığında kripto para birimlerine sermaye akışı arttı.

Bitcoin makro odaklı bir kripto varlığı olarak kalacak, kriptonun geri kalanı teknoloji veya inovasyon odaklı dijital varlıklar olarak görülecek ve toplam kripto piyasası değeri açısından BTC hakimiyeti azaldıkça BTC ile diğer jetonlar arasındaki korelasyon da azalacaktır. , dedi not.

Devamını oku: Citi: Ether, Bitcoin Zayıflığına Rağmen Birleşmeden Önce Ralliyi Genişletiyor

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: