BitcoinDünyaEkonomiSeyahatTeknolojiYaşam Tarzı

Stake Edilen Ether Fiyat İndirimi, Ethereum Birleşmesinden Önce Haziran’dan Bu yana En Çok Genişliyor

Ethereum, işlemleri işleme biçiminde uzun zamandır beklenen teknolojik değişim olan Birleşmeye yaklaştıkça, tüccarlar etkinlikten kâr elde etmek için stratejiler uyguluyor ve eylemleri ilgili pazarlara oynaklık enjekte ediyor.

Böyle bir durumda, likit staking protokolü Lido’nun staked ether (stETH) fiyatı ile eter (ETH) fiyatı arasındaki indirim, Dune’dan alınan verilere göre Haziran sonundan bu yana en yüksek seviye olan %4,5’e (veya 0,954 ETH) genişledi. Analitik.

Defiance Capital’de bir yatırım analisti olan CK Cheung’a göre, indirim kısmen yatırımcıların potansiyel bir Ethereum çatallı tokeni ETHPOW kazanma fırsatını kaçırma endişelerinden kaynaklanıyor.

Çatallı ETHPOW için tüccarlar pozisyonu

Ethereum topluluğunun çoğu, işlemleri doğrulamak için bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizmasına geçmeyi tercih ederken, bazı madenciler iş kanıtı (PoW) mekanizmasını korumaya çalışıyor. Başarırlarsa, zincir çatallanacak ve 13-15 Eylül’de yapılması planlanan Birleşme sırasında PoS ve PoW zincirlerine bölünecek.

İkincisi, yerel bir belirteç olarak ETHPOW’a sahip olacak ve ETH sahipleri bunu ücretsiz olarak almaya hazır. Ether’e bağlı türevleri veya stETH gibi eterle ilgili diğer belirteçleri elinde bulunduran tüccarlar bunu almayacak.

Bu, stETH sahiplerini, potansiyel bir ETHPOW airdrop veya dağıtımı için pozisyon almak için ether karşılığında tokenlerini satmaya sevk etmiş olabilir. Her stETH jetonu, bir stake edilmiş ETH jetonunu temsil eder ve Birleştirmeden sonra bir noktada ETH için kullanılabilir. Bununla birlikte, stETH sahipleri, Curve gibi merkezi olmayan bir borsada tokenlerini ETH ile değiştirebilirler.

Araştırma firması Block Analitica, geçen ay yayınlanan Aave risk azaltma planında, “Düzenli sahipleri ETHPoW işinde yükselmek için ETH’ye geçtiğinden” StETH baskı altına girebilir.

Aave kısa süre önce Ether için artan borçlanma talebinin merkezi olmayan borç verme ve borçlanma platformunu likidite sorunlarına maruz bırakacağı endişesiyle Birleşme öncesinde ETH ödünç almak isteyen tüccarlar için kapıyı kapattı.

Kripto fonu Cinneamhain Ventures’ın kurucusu Adam Cochran’a göre bu karar, iflas etmiş Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital’i Curve’nin stETH/ETH havuzundan 33 milyon dolar değerinde stake edilen etheri (stETH) çıkarmaya teşvik etti.

Belirsizlik talebi artırıyor

Kripto varlık yönetimi firması Blofin’den bir volatilite tüccarı olan Griffin Ardern, Birleşmeden sonra ne olduğuna dair netliğin olmamasının da stETH sahiplerini ETH’ye geçmeye itebileceğini söyledi.

Ardern, CoinDesk’e verdiği demeçte, “ETH Birleşmesi ek belirsizlik ve risk getirebilir, bu nedenle ETH’yi elde tutmak stETH’den daha uygun olacaktır. Ayrıca, stETH hala rehin sürecindedir ve kilidi açılmamıştır.”

“Aşağı yönlü bir ayı piyasasında, aynı nominal değere sahip bir tahvili tutmaktansa bir spot [eter] tutmak daha iyidir” dedi.

Mayıs-Haziran piyasa havuzu, Curve’deki dengesiz bir stETH/ETH likidite havuzunun stETH sahipleri için çıkışı zorlaştırabileceğini gösterdi. Basın zamanında, havuzun 1.57.361.03 (%22.94) eter ve 5.28.460.73 (%77.06) stETH rezervi var.

CoinDesk, stETH indiriminin yenilenen genişlemesi hakkında yorum yapmak için Lido’ya ulaştı ve basın saatine kadar bir yanıt almadı.

stETH’nin, sabit paraların harici referanslarıyla olması gerektiği gibi 1:1 ETH sabiti tutması gerekmiyor. Ancak indirim, bu yılın başlarında algoritmik stabilcoin Terra ve Three Arrows Capital’in çöküşünün ardından dijital varlık piyasalarındaki aşırı stresi izlemeye çalışan uzmanların odak noktası haline geldi.

linklerim1
YORUM YAZ
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Translate »
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün
%d blogcu bunu beğendi: